I. A třída: ve šlágru kola Slušovice vybraly Nevšovou

Ve šlágru 7. kola I. A třídy ve skupině A vyhrály Slušovice v Nevšové a smazaly tak náskok lídra. V hlavní roli ovšem bylo o víkendu počasí, které odložilo v soutěží pět zápasů ze 14.

19.9.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

NEVŠOVÁ - SLUŠOVICE 1:2 (1:2)

Zápas se hrál za trvalého prudkého deště na terénu na hranici regulérnosti. Hosté byli od začátku aktivnější a podnikali výpady směrem k pokutovému území Nevšové. Podařilo se jim po svém tlaku vstřelit první branku, kdy se z rohového kopu trefil hlavou Zedníček. Nevšová se snažila na branku nalézt odpověď, ale hosté výborně četli hru a byli lepší na míči. To také vyústilo v druhou branku, kdy na střelu k tyči Dobeše byl gólman Nevšové krátký. Ve 41. minutě proměnil Peter Stratený penaltu a vrátil domácí do hry. Po poločase se hrálo prakticky jen na polovině hostů. Vyrovnávací branka visela ve vzduchu, ale Slušovice si dokázaly jednobrankový rozdíl pohlídat, bojovali a zápas dovedli do vítězného konce.
Branky: 41. Stratený (pen.) - 19. Zedníček, 30. Dobeš. Rozhodčí: Bršlica Pavel - Ševčík Igor, Novák Radek, 80 diváků. Nevšová: Konečný - Beňo, Kuric, Foltýn, Vlachynský, Stratený,Karmazín, Vašička, Večeřa, Gabko, Tomšů. Střídali: Fuksa, Šmigura, Hyžík Jakub, Hyžík Jan

KELČ – BRUMOV B 4:2 (3:2)

Domácí vstoupili do utkání snovým začátkem, kdy už v 5. minutě skóroval Hlavica a několik desítek vteřin po něm přidal branku Jiříček. Hosté se nezalekli a po trefě Vaculína snížili na rozdíl jednoho gólu. Třetí zásah domácích si připsal o chvíli později Novák. Scénář se opakoval a na rozdíl jedné branky snižoval brumovský Janáč chvíli před koncem první půle. Po změně stran si domácí z narůstajícího tlaku vypracovali celkem čtyři šance, z nichž jednu proměnili v gólovou radost svých příznivců. Po druhé v zápase se trefil Hlavica a Kelč si pohlídal zisk bodů konečným výsledkem 4:2.
Branky: 5. a 64. Tomáš Hlavica, 6. Jiříček, 19. Novák – 13. Vaculín, 42. Janáč. Rozhodčí: Smýkal Miroslav, Nohavica Radek, Gargulák Tomáš, Vrba Jaroslav, 150 diváků.

V. PŘÍKAZY – VIGANTICE 4:1 (1:1)

Domácí se prosadili už v 5. minutě po zásahu Karase. Vyrovnaný obraz hry přenesl na výsledkovou tabuli macíček, který svým gólem srovnal za Vigantice. Domácím v rozhodujících chvílích selhávala finální přihrávka a poločas skončil za nerozhodného stavu. V druhé půli po hodině hry prolomil střeleckou smůlu Smilek a dostal domácí do vedení. Od té doby Příkazy hře jasně dominovali, což potvrdili další zásahy Vaculka a Kušniera.
Branky: 5. Karas, 60. Smilek, 79. Vaculka, 82. Kušnier – 17. Macíček. Rozhodčí: Zapletal Jan - Novák Radek, Stodůlka Renek, 150 diváků.
Utkání Val. Meziříčí B – Vidče, Zubří – Val. Klobouky, Podlesí – Kateřinice, Nedašov – Vlachovice byla odložena pro nezpůsobilý terén.

BUCHLOVICE - JAROSLAVICE 0:1 (0:1)

První poločas byla hra vyrovnaná. Buchlovice si sice vytvořily více gólových šancí, ale skórovat se jim nepodařilo. První šanci měly z brejku Jaroslavice, kdy v 27 minutě z poza pokutového území trefil pravý roh brány Fajgara. Domácí tento gól nakopl a začali se dostávat více do zakončení. Všechny šance však skončily nezdarem. Druhý poločas byli domácí aktivnější a většina hry se odehrávala u brány Jaroslavic, ty ovšem jednoduchými odkopy mařili snahu domácích. Buchlovice doplatily na nevyužité šance a domácí zápas prohrály jednobrankovým rozdílem
Branky: 27. Fajgara. Rozhodčí: Polaštík Josef - Kubíček Michal, Svoboda Tomáš, 90 diváků. Buchlovice: Pavela - Kunc, Ondica, Kořínek, Belant, Mikula, Huráb, Tomešek, Křiva, Procházka, Hostinek. Střídali: Pientok, Náplava, Hostinek. Jaroslavice: Žbel - Vávra, Podéšť, Fajgar, Polách, J. Červenka, Vrba, Mynarčik, Macalík, Polách, Valenta. Střídal: Horňák.

NIVNICE - BOJKOVICE 2:5 (1:2)

Za deštivého počasí nejprve zaúřadoval nováček v Dresu Bojkovic Naňák, který prostřelil brankaře domácích. Nivnice s odpovědí na gól dlouho neotálela a ve 13. minutě se prosadil Máčalík. Poslední branku prvního poločasu si připsal bojkovický Hladík. Ten samý hráč otevřel skóre i v další půli a zaznamenal svou druhou branku. Za domácí ještě snižoval Májek, potom však Hladík pokračoval ve své střelecké exhibici. Góly v 65. a 80. minutě s přehledem jistil konečné vítězství Bojkovic s náskokem tří branek.
Branky: 13. Máčalík, 58. Májek - 20., 50., 65., 80. Hladík, 5. Naňák. Rozhodčí: Nohavica - Volek, Kovářčík, 100 diváků. Nivnice: F.Hladiš - Jurča (56. Stojaspal), Michalec (70. Ryšávka), Velecký, Kryl - Holboj (81. Kašpárek), Lukeš, Kostelník, Májek, Máčalík - Josefík (89. Kuchař). Bojkovice: Urbánek - Miča, Varga, Holík, Hanke, Slavíček, Dolina, Vacula (89. Křižka), Hladík (85. Zýka), Gago (83. Kalina).

V. OTROKOVICE B - KORYČANY 2:1 (1:0) Pen. (5:4)

Vyrovnaný průběh utkání v Otrokovicích si vyžádal dramatický konec. Nejprve v 17. minutě vstřelil branku domácích Křivánek. Do konce poločasu se už nepodařilo skórovat ani jednomu ze soupeřů a více měla ukázat půle následující. I tak se však předvedla ve vyrovnaném tempu, které nakonec narušil srovnávací brankou Lysko až v 84. minutě. Utkání tedy dospělo až do penaltového rozstřelu, se kterým si lépe poradili domácí.
Branky: 17. Křivánek - 84. Lysko. Rozhodčí: Schnürmacher Filip - Kotačka Rostislav, Pospíšil Štěpán, 80 diváků. Otrokovice B: J. Škrobánek - Lendler, Červenka, Křivánek, Marčík, P. Červenka (46. Mensah), Zach, Dvořáček (82. Hasslöcher), Horák, Malota, Bína. Koryčany: Vrba - Věžník (43. Hubr), T. Ryška (78. Šnajdr), Kaňa, Věžník, Lysko, Gejdoš, Posolda, Hanák, Tesař, Mušálek.

FRYŠTÁK - OSVĚTIMANY 2:3 (1:1)

Po rozehrání standartní situace nedostatečně reagovala domácí obrana na odražený míč, který opět hráč hostí vrátil centrem do vápna a nedůrazně střežený Salay otevřel hlavou skóre utkání 0:1. Teprve po obdržené brance domácí hráči ožili. Zjistili, že ani doposud neporažené Osvětimany nehrají bez chyb a začali vyrovnávat hru i počet střeleckých šancí. Ve 34. minutě vše klaplo a Dvořák hlavou srovnal skóre 1:1. V 47 min. srážky dvou obránců Osvětiman ve vápně využil Hřebačka a domácí vedli 2:1. O chvíli později však nedosáhli stopeři Fryštáku na centr z levé strany a znovu hostující Salay hlavou vyrovnal 2:2. To byla studená sprcha a hosty dostalo vyrovnání znovu do zápasu. Zpřesnili hru, uklidnili se a v 70 min. se na hranici vápna prosadil v souboji Šmatelka a střelou k tyči utkání vyhrál.
Branky: 35. Dvořák, 48. Hřebačka - 14., 52. Salay, 71. Šmatelka. Rozhodčí: Dujíček Ladislav - Mitáček Václav, Polaštík Josef, 30 diváků.
Fryšták: Mikel - Bednařík (46. Bartoň), Skalička, Adamík (76. Gajdůšek), Dvořák, Kučera, Petráš, Křenek, Okonkwo (84. Páleníček), Hřebačka, Chudý. Osvětimany: Zálešák - Ohnutek (76. Garčic), Křemeček, Fišer , Chaloupka, Švrček, Šmatelka, Němčický, Skřivan, M. Otáhal (59. Zýbal), Salay (88. Žandovský).

NAPAJEDLA – ŽALKOVICE 2:1 (2:0)

Do utkání vstoupili domácí výborně. Nejprve se prosadil už v 7. minutě Laciga a na dvoubrankové vedení navýšil Vondráček. Od té doby se hra vyrovnala, i když více šancí na vstřelení gólu měli domácí. Zejména šance Forala ze 42´ volala po gólu, ale ten „z první“ z malého vápna hostující branku přestřelil. V nástupu do druhého poločasu začali hosté náporem a hned ve 47´ postupoval hráč hostů na branku domácích, ale Chvojka vytěsnil jeho střelu na roh. Hosté dále kombinovali, nepouštěli domácí vůbec do hry, ti se jenom s obtížemi dostávali k pokutovému území hostů a bylo otázkou času, kdy se podaří hostům skórovat. To se hráčům Žalkovic podařilo v 55´, když se po kombinaci dostal za obranu domácích Z. Horák a snížil na 2 : 1. To hráče Žalkovic ještě více povzbudilo a svou pohyblivostí, rychlostí a důrazem domácí přehrávali. Vyrovnávací branka „visela“ ve vzduchu. Domácí však zápas zvládli dohrát a brali tak důležité body.
Branky: 24. Vondráček, 7. Laciga - 55. Horák. Rozhodčí: R. Michalec - J. Ruman, J. Dostálek, 100 diváků.
Napajedla: Chvojka - Koutník, Drga, Roubal, Holomek – Havránek (86. Brauner), Laciga, Kozubík (74. Plachý), Bůžek (64. Bejtkovský) – Vondráček, Foral (90. Haša). Trenér: R. Leitner. Bojkovice: Juráň – Janečka, Netopil, Bartušek (78. P. Horák), Z. Horák, Pospíšil, Zavadil, Beneš, Knap, Jankola (43. Němec), P. Horák. Trenér: L. Juráň.

SKAŠTICE - DOLNÍ NĚMČÍ 5:0 (2:0)

Hrát letos proti Skašticím je skutečně obtížné. O víkendu se o tom přesvědčili i hráči Dolní Němčí, kteří si domů odvezli celkem pět inkasovaných branek. Hlavním strůjcem úspěchu domácích byl Konečník, který otevíral skóre v 17. minutě a o chvíli později přidal i svůj druhý zásah. Po změně stran pokračovali střelecké hody domácích. Ve 49. minutě se prosadil Ančinec a na 4:0 zvyšoval Janalík. Chvíli před závěrečným hvizdem dokonal své hattrickové dílo Konečník.
Branky: 17., 20., 89. Konečník, 49. Ančinec, 73. Janalík. Rozhodčí: Vlk – Bršlica, Vitásek, 150 diváků. Skaštice: Stýblo – Bubla, Janalík, Motal, Vymětal – Sova (86. Vlkolenszki), Frýdl, Glozyga, Batík (80. Škrabana) – Ančinec (74. Petrúsek), Konečník. Trenér: Roman Kolenič.
Zápas Nedachlebice - Ořechov odložen na 28. 9. od 10 hodin.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

V pořadí již čtvrtý Oktoberfest se tentokrát konal v prostorech Jarošovského pivovaru.