Naopak dávno jasno je v béčku, jenže Újezdec postup odmítl a nyní se účast v krajském přeboru nabízí dalším klubům v pořadí.

VIDČE – VLACHOVICE 2:3 ((1:1)

Oba týmy měly už před zápasem jistotu setrvání v soutěži a zahrály si pohodový fotbal plný šancí, ve kterém sice padlo pět branek, ale i tak byli hlavními postavami oba gólmani. Domácí v závěru tlačili na vyrovnání, ale ani jednu ze tří dobrých šancí nevyužili.

Branky: Lukáš Vala, Pavel Drda – Tománek 2, Šimoník. Rozhodčí: Havlín – Stodůlka, Zicháček, 100 diváků.

JUŘINKA – PODKOP. LHOTA 6:3 (2:1)

Hosté spoléhali na nakopávané míče na urostlého hroťáka Ročáka, ale Juřinka si nenechala loučení s fanoušky pokazit. Rozhodla skvělým nástupem do druhého poločasu, když dala během dvaceti minut čtyři góly. Zraněními zdecimovaní Lhoťané závěr dohrávali v devíti – v 68. minutě pro zranění odstoupil Mahďák a chvíli nato byl vyloučen Ročák.

Branky: Škorňa 2, Vavřík 2, Fröhlich, vlastní – Ročak, Mahďák, Holeňák. Rozhodčí: Badošek – Dokoupil, Žniva, 100 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Staněk, Čunek, Štefka, Psota – Kolínek, Holeňák, Bořuta Vl. (46. Mahďák), Elšík – Ročák, Minařík.

ZUBŘÍ – BRUMOV B 2:1 NA PEN. (1:1)

Zubřané se vítězně rozloučili se svými fanoušky a znovu potvrdili, že jim penalty letos jdou velmi dobře. S předním týmem tabulky šli domácí do vedení krásným přímákem Raždíka, po chybě obrany pak hosté před přestávkou srovnali na 1:1. Ve druhé půli mohli hosté urvat všechny body, ale penaltu lapil Barabáš. V následných penaltách pak urvali bod navíc domácí fotbalisté.

Branky: 20. L. Raždík – 43. Smolík. Rozhodčí: Veselský – Dunda, Malota, 100 diváků.

VAL. KLOBOUKY – SLUŠOVICE 0:3 (0:2)

Slušovice vyhrály zaslouženě, prakticky po celý čas byly lepším týmem. Do vedení je ve 20. minutě poslal po akci Vlachyňského Žák, aby ještě do přestávky zvýšil po přihrávce Macíka zkušený Dobeš. „Po přestávce jsme již hru kontrolovali, zvláště když čtvrt hodiny před koncem završil náš střelecký účet po pěkném uvolnění velmi dobře hrající dorostenec Macík, jenž již měl v nohách duel ve své kategorii," upozornil a pochválil trenér Slušovic Ladislav Ďurďa. „Jsem rád, že se do hry zapojili i zbylí tři dorostenci, kteří se pozvolna zabudovávají do prvního týmu," konstatoval spokojeně kouč, jehož tým má reálnou šanci na vítězství v soutěži. „Věřím, že v posledním kole doma Zubří porazíme a budeme čekat na zaváhání Štítné," dodal.

Branky: Žák, Dobeš, Macík. Rozhodčí: Janča – Šimoník, Mikulášek, 100 diváků. Slušovice: Varga – Hrnčiřík, Čuřík, Burša, Poslušný – Macík, Dobeš, Zbranek, Rudolf – Vlachyňský, Žák. Střídali: Pšenka, Mikel, Klečka.

NEDAŠOV – ŠTÍTNÁ N. VL. 3:2 (1:2)

Vedoucí mužstvo tabulky ze Štítné bylo prvních 25 minut na půdě zachraňujícího se Nedašova aktivnější. Už v 5. minutě obešel dorostenec Jeňa Hrnčiřík čtyři hráče a zakončil svou akci střelou k tyči. Rozhodčí však branku neuznal pro ofsajd. Výborně hrající Hrnčiřík vše vynahradil v 18. minutě, kdy předložil gólovou přihrávku Fagulcovi, který otevřel skóre zápasu. Ve 25. minutě vyrovnali domácí po chybě obrany Štítné. Těsně před koncem první půle nejlepší hráč Štítné Jeňa Hrnčiřík poslal hosty znovu do vedení. Ve druhém poločase podle Štítné rozhodčí zcela podlehl tlaku domácích a silně ovlivnil utkání. V 65. minutě přišlo po zaváhání obrany hostí vyrovnání na 2:2. Další branku Nedašova na 3:2 popsal trenér Pavel Vaculík st.: „V době, kdy se hrálo mezi šestnáctkami, byl na půlce hrubě faulován Petr Machuča (šrám přes celou holeň), zůstal ležet, ale rozhodčí ani domácí hráči hru nepřerušili a vstřelili rozhodující branku na 3:2." Deset minut před koncem podle hostí opět úřadoval rozhodčí. Nejprve odpískal pokutový kop proti Štítné za údajnou ruku – Pavel Vaculík v bráně ji zneškodnil, a pak na druhé straně neodpískal jasnou ruku ve vápně Nedašova. Do konce zápasu se Štítná k vyrovnání nedostala.

Branky: Machač, Šuráň, Holba Petr – Fagulec, Hrnčiřík. Štítná nad Vl. Vaculík Pavel ml. – Sloboda, Hnaníček Michal, Zvoníček Ondřej, Machuča – Štěpančík, Liška Jaroslav, Chovančík Tomáš, Chovančík Vít – Hrnčiřík Jan, Fagulec. Střídali: Maniš, Šimoník, Vaculík Tomáš.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Val. Příkazy – Hrachovec 3:1 Šenkeřík, Karas, Smolík – Filgas, Podlesí – Val. Meziříčí B 1:2 Holčák – Výmola, Macíček.

BOJKOVICE – DOL. NĚMČÍ 6:2 (3:1)

Vstup do utkání lépe vyšel hostům. V 8. minutě Zimčík trefil z přímého kopu z 25 metrů bombou břevno a míč se odrazil od zad gólmana Mendla do sítě. Domácím týmem to ale neotřáslo, převzal otěže zápasu do svých rukou a neustále vytvářel nebezpečné situace před brankou. Ve 23. minutě ideálně připravil míč před odkrytou branku Dolina Kaššovi, který nezaváhal a bylo to 1:1. Ve 37. minutě vnikl neohroženě do soupeřovy šestnáctky Šiška a nechytatelnou ránou strhl vedení na stranu Slovácké Viktorky. Ve 43. minutě se po rohu prosadil hlavičkou bojkovický Gago a do kabin se šlo za stavu 3:1. V 51. minutě zvýšil na 4:1 Kašša a o šest minut později Kříž hlavičkou napnul dolněmčanskou síť popáté. Pak mohli hosté dvakrát korigovat, ale gólman Mendl obě tutovky neuvěřitelně zlikvidoval. Naopak v 65. minutě ukázal domácí Kašša, jak se mají šance proměňovat a završil svůj hattrick. V 88. minutě hráč Dolního Němčí T. Tinka upravil na konečných 6:2.

Branky: 23., 51. a 65. Kašša, 37. Šiška, 43. Gago, 57. Kříž – 8. Zimčík, 88. Tinka T.. Rozhodčí: Štěpánek – Mejzlík, Katrňák, 150 diváků. Bojkovice: Mendl – Šiška, Kříž, Miča, Hanke – Kašša, Varga (84. Spáčil), Vacula, Zýka (65. Slavíček) – Dolina, Gago (75. Schäffer). Trenér: Jurča. Dolní Němčí: Hájek – Stojaspal Mi., Bída, Kadlček L., Stojaspal Ma. (86. Mikulec) – Tinka P., Šmehlík, Zimčík (52. Krchňáček), Tinka T. – Kadlček T. (61. Světinský), Stojaspal T.. Trenér: Stojaspal T.

JAROSLAVICE – STRÁNÍ 2:3 (0:1)

Jaroslavice začaly poslední utkání na domácí půdě aktivněji, ale soupeř ze Strání předváděl také rychlou kombinaci a zápas byl pro diváky atraktivní. Nejprve zahrozili domácí, ale Švach branku přestřelil. Hra byla nahoru dolů a šance na obou stranách přibývaly. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, jaroslavická obrana propadla a Strání se v 45. minutě ujalo vedení střelou V. Ondřejky. Druhý poločas začal opatrně. Hosté v 65. minutě z ojedinělé střely z 20 metrů zvýšili náskok na 0:2. Domácí chtěli protrhnout střeleckou smůlu, ale ani z nejvyloženějších šancí nedali branku. Nedáš–dostaneš opět zafungovalo a hosté z brejku v 70. minutě šli do vedení už o tři branky. Potom Jaroslavice vrhly všechny síly do útoku a v 87. minutě proměnil Š. Polách a v poslední minutě z penalty upravil na konečný výsledek 2:3 P. Švach.

Branky: Polách, Švach – Ondřejka, Popelka, Mimochodek. Rozhodčí: Horváth – Slováček, Šubík. Jaroslavice: Žbel – Mynarčík, Batík, Valenta, Červenka, Duda, Polách, Macalík, Vrba, Lebánek, Švach. Na střídání: Borský, Podéšť. Strání: A. Popelka – Haloda, Gardian, S. Popelka, Bruščík, Ondřejka, Gajdošík, Fruhauf, Mimichodek, Pilka, Janků. Na střídání: Spazier.

O. N. VES – NEDACHLEBICE 0:5 (0:3)

Oslabení domácí příliš problémů soupeři nedělali. Nedachlebicím pomohla rychlá branka Brzici už v 5. minutě, diktovali hru a v závěru půle přidali další branky Sovišem a Pravdíkem. O. N. Ves měla pouze jednu slibnou příležitost, ale Cigoš trefil jen tyč. V závěru druhé půle hosté pojistili vedení Chaloupkou a Brzicou.

Branky: Brzica 2, Soviš, Pravdík, Chaloupka.

BŘEZOLUPY – ŽALKOVICE 2:0 (1:0)

Domácí měli do 15. minuty čtyři šance, z nichž jednu proměnili, když se krásnou brankou prezentoval Kundrt. V závěru poločasu se do hry dostali i hosté a Březolupy podržel brankář Boček. Ve druhé půli byla hra rozháraná a pěkných akcí bylo poskrovnu. Výhru domácích pojistil v 90. minutě další krásnou brankou Kundrt.

Branky: Kundrt 2.

MLADCOVÁ – NIVNICE 1:2 (1:1)

Domácí opět potvrdili jarní trápení a prohráli s posledním mužstvem tabulky. Ve 24. minutě Straňák mířil přesně do šibenice a Nivnice šla do vedení. Mladcová se pak snažila vyrovnat, ale uspěla až pět minut před přestávkou po standardní situaci. Těsně před poločasem neudržel brankář hostí Hladiš střelu Juliny a domácí reklamovali, že míč skončil za čarou, ale rozhodčí tuto situaci vyhodnotil jinak. V úvodu druhé půle měla několik šancí Mladcová. V 68. minutě neproměnil domácí Jaroš pokutový kop, když se jeho střela odrazila od tyče do tváře nivnického brankáře, který pak musel být ošetřován. Mladcovou to vyvedlo z tempa, definitivně ji pak dorazil v 75. minutě hráč hostí Velecký, který využil chybu Jurčíka, probojoval se ke skákajícímu míči a vstřelil rozhodující branku.

Branky: 40. Julina – 24. Straňák, 75. Velecký. Rozhodčí: Bělunek – Zubek, Blažek. Mladcová: Zapletal – Brhel, Jurčík, L. Struška, L. Hruška (28. Kahaja), Koiš (78. Kurtin), Dlabač, Šmigura, Jankovič, Julina, Jaroš. Nivnice: Hladiš – P. Ligas, Máčalík, Holboj (90. Vrága), Štergelich, Straňák, Prekop, Flasar (62. Michalec), Velecký, Kašpárek, L. Ligas.

OSVĚTIMANY – ÚJEZDEC 1:0 (1:0)

Hra byla v poli vcelku vyrovnaná, přesto se domácí do několika šancí dostali. Využili až tu ve 28. minutě, kdy Trávníček našel Brhela a ten prudkou střelou překonal brankáře hostí. Újezdec zahrozil pouze jednou za celé utkání, a to ve 39. minutě, kdy Velecký ve vyložené šanci dal hlavou těsně nad břevno. Ve druhé půli si Osvětimany vytvořily ještě několik šancí, ale gól již nepadl.

Branka: Brhel. Osvětimany: Brázdil – Chaloupka, Fišer, Křemeček (K), Horňák, Brhel, Trávníček, Gebhart, Válek, Žandovský, Zýbal. Na střídání: Zálešák, Hála, Trefilík, Dobeš, Sychra. Újezdec: Konečný – Coufalík, Mařica, Kobzinek, Uher, Velecký, Hruboš, Šmíd, Popelka, Loprais, Slinták. Na střídání: Těthal, Novosad, Mikulec, Zábranský.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Kvasice – Hluk 1:2 Mrhálek – Machala 2.

1. Újezdec 25 16 2 4 3 73:24 56
2. Hluk 25 16 2 0 7 56:29 52
3. Osvětimany 25 14 4 2 5 65:37 52
4. Strání 25 13 5 2 5 53:29 51
5. Nedachlebice 25 14 0 4 7 61:40 46
6. Bojkovice 25 12 2 2 9 59:40 42
7. Kvasice 25 11 2 3 9 48:36 40