BRUMOV B – VLACHOVICE 4:1 (1:1)

Ve 4. minutě napřáhl domácí David Ritter z 20 metrů, nechytatelně vystřelil a míč se odrazil od tyče do sítě Vlachovic. Následovaly další dvě vyložené šance Brumova, ale obrana hostí vše odvrátila. V 15. minutě vlachovičtí fotbalisté z ojedinělé akce po chybě domácí obrany vyrovnali Kořenkem na 1:1. Pak se utkání odehrávalo převážně mezi šestnáctkami. Brumovští si vypracovali několik slibných šancí, hosté spoléhali jen na rychlé brejky, leč do poločasu se už skóre nezměnilo. Druhá půle měla stejný průběh jako první, domácí se tlačili do šancí, dlouho se ale nemohli prosadit. Pak začal úřadovat brumovský Marek Macháč, který třemi góly v rozmezí 60. až 83. minuty rozhodl zápas.

Branky: 4. Ritter, 60., 71. a 83. Macháč – 14. Kořenek. Brumov B: Krahulec – Doležal, Dorňák, Janáč, Vaněk, Bartozel J., Krahula, Zvoníček, Macháč, Naňák P., Ritter. Střídali: Horáček, Novák O., Mana. Vlachovice: Bodlák – Jandík, Kupčík, Olejník, Váňa, Míča, Šimoník, Doruška, Nedavaška, Hověžák, Kořenek. Střídali: Vlček, Tománek.

VIDČE – VAL. KLOBOUKY 2:1 (1:1)

Domácí vedli od 6. minuty, kdy se trefil Vala. Pak se rozehráli i hosté a místy dostávali Vidče pod tlak. Také z toho vyplynulo vyrovnání, které zařídil ve 22. minutě Pechanec. Po obrátce už zase tahali většinou za delší konec provazu domácí, kteří se ovšem dlouho nemohli trefit. Dobré šance nedali Maceček s Mičkalem, a tak vše rozklíčoval až sedm minut před koncem Nerad. Ubojované tři body tak zůstaly ve Vidči.

Branky: 6. Vala, 83. Nerad (pen.) – 22. Pechanec. Valašské Klobouky: Ďulík – Martínek, Kadlec, Nahodil – Sáblík, Macháč, Pechanec, Trnavský, Mikulčík (46. Ptáček), Kocourek – Revák.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – PODKOPNÁ LHOTA 4:1 (1:1)

Rezerva Valašského Meziříčí byla doma v páteční předehrávce proti Podkopné Lhotě jasným favoritem. Nakonec domácí rezerva vyhrála bezpečně o tři branky, ale výkonem nepřesvědčila. Hosté vůbec nepřipomínali tým, který stále čeká na první bod. Domácí podcenili úvod a brzy dostali branku po pěkně zahrané standardní situaci. Se štěstím pak vyrovnal Tomáš Kundrát. Ve druhé půli se domácí zlepšili a postupně třemi brankami zcela otočili vývoj. Další tři body pro Meziříčí se čekaly, nicméně hosté podali sympatický výkon a s takovou dlouho na spodku tabulky nezůstanou.

Branky: 42. Kundrát, 48. Václavík, 76. Kapusta, 90. Hrabovský – 6. Holeňák. Rozhodčí: Horváth – Slováček, Badošek, 200 diváků. Podkopná Lhota: Psota – Staněk, Holeňák, Nedavaška – Minařík, Hrdlička, Srovnal, Knedla (A. Ročák), Nevrlka, Štefka – Š. Ročák.

NEDAŠOV – ZUBŘÍ 4:1 (1:0)

Nedašov se od počátku dostával do šancí, ale tu první proměnil až ve 34. minutě, když na konci kombinace byl Marek. Ve 38. minutě mohlo být srovnáno, ale po přímém kopu Drgy se zastavil balon o břevno. Do druhé půle vlétli lépe hosté a Nedašov měl velké potíže. Paradoxně však udeřili podruhé, když v 52. minutě po faulu na Petra Nováka proměnil penaltu Daniel Šenkeřík. Zubří se nevzdalo a po hodině hry po rohu dostal odražený míč do sítě Bartl. Domácí rozhodli zápas v posledních deseti minutách, když v 81. minutě odražený balon uklidil z úhlu do sítě Ondřej Macháč, v 89. minutě přidal pojistku Marek a mohl slavit se svými spoluhráči první výhru za poslední čtyři zápasy.

Branky: 34. a 89. Marek, 52. Šenkeřík (pen.), 81. Macháč – 60. Bortl. Nedašov: Solař – Jos. Fojtík, M. Novák, R. Fojtík, Kolínek (J. Holba) – Cícha, Marek, P. Novák (Dav. Šenkeřík), Jak. Fojtík (O. Macháč) – P. Holba (Jiří Fojtík), Dan. Šenkeřík.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Val. Příkazy – Dol. Bečva 0:4 (0:1), 7., 63. Růčka, 50., 52. Drabina, Horní Lideč – Podlesí 4:0 (2:0), 34. Petrušek, 44. Surovec, 61. Fojtík, 84. Sporek, Juřinka – Kelč 3:0 (0:0), 50. Škorňa, 83. Fröhlich, 90. Šnajdr.

BOJKOVICE – OSVĚTIMANY 3:1 (1:0)

Bojkovice oslavily vůbec první výhru v sezoně. Už v 7. minutě dostal do vedení domácí Krahula. Jenže to bylo také na dlouhou dobu vše. Navíc v 54. minutě osvětimanský Exel vyrovnal. Bojkovice o své premiérové výhře rozhodly až v poslední desetiminutovce dvěma slepenými trefami do dvou minut Spáčila a Vaculy.

Branky: 7. Krahula, 83. Spáčil, 85. Vacula – 54. Exel. Bojkovice: Mlčák – Penner, Spáčil, Miča, Krahula, Zýka, Varga, Křižka, Hanke, Vacula, Kříž. Střídali: Kalina, Slavíček, Gorčík. Osvětimany: Zálešák – Habáň, Chaloupka, Fišer, Sychra, Exel, Křemeček, Trávníček, Gebhart, Válek, Knotek. Střídali: Brhel, Dobeš, Zýbal.

HLUK – STRÁNÍ 3:2 NA PEN. (0:1)

Strání vedlo v Hluku už 2:0, přesto mu to nestačilo k výhře. Ve 25. minutě se prosadil Frühauf a v 53. minutě Straňák. Jenže v 63. minutě snížil Machala a tři minuty před koncem vyrovnal Zalubil. Na penalty měl více štěstí Hluk.

Branky: 63. Machala, 87. Zalubil – 25. Frühauf, 53. Straňák. Hluk: Fojtík – Smělík, Šimčík, Machala, Botek, Masařík, Zlínský, Bihári, Zalubil, Machala, Galuška. Strání: Popelka A. – Haloda, Miklovič, Gardian, Hráček, Straňák, Popelka S. (78. Křižák), Gajdošík, Frühauf, Mimochodek, Pilka.

ÚJEZDEC – SKAŠTICE 4:3 (1:1)

Hosté se představili jako vyspělý soupeř hrající kombinační fotbal s dobrým pohybem. Brankových příležitostí ale k vidění mnoho nebylo. Až nedorozumění v obraně domácích dostalo Skaštice do vedení. Do kabin se ale šlo za nerozhodného stavu poté, co hosté krátce před přestávkou zahráli v pokutovém území rukou a následnou penaltu proměnil Lorenc. Ve druhém poločase se hráči Újezdce ještě ani nerozehřáli a Skaštice znovu vedly. Rychlou křídelní akci zakončil svou druhou brankou Ančinec. Neuběhla ale ani minuta a bylo srovnáno. Důraz v souboji s brankářem ukázal Těthal a vyrovnal. Poté přebrali otěže utkání domácí, kteří postupně navýšili své vedení na 4:2 brankami Hruboše a Veleckého. Hosté ještě zdramatizovali vývoj utkání svojí třetí brankou v 86. minutě, ale vyrovnat již nedokázali. Újezdec tedy zůstává v soutěži stále neporažen.

Branky: 42. Lorenc, 49. Těthal, 67. Hruboš, 85. Velecký – 24. a 48. Ančinec, 86. Konečník. Rozhodčí: Doležal – Ambroz, Tureček. Újezdec-Těšov: Konečný – Šmíd, Hruboš, Mařica, Kobzinek – Uher, Lorenc, Vystrčil, Coufalík – Těthal, Velecký. Střídali: Vacula, Lekeš, Maršálek. Skaštice: Stýblo – Frýdl, Menšík, Bubla, Motal, Sova, Ančinec, Janalík, Konečník, Uličný, Vymětal. Střídali: Icela, Petrůsek.

MLADCOVÁ – DOL. NĚMČÍ 1:2 (0:0)

Ve 25. minutě zahrozil hráč hostí Tomáš Kadlček, ale střílel těsně vedle. Domácí odpověděli hlavičkou Koiše, která se ale také mezi tyče nevešla. Následovaly příležitosti na obou stranách, ale góly začaly padat až po přestávce. Nedůraz obrany Mladcové potrestal hned ve 47. minutě Tomáš Kadlček. Domácí ale mohli vzápětí srovnat, střelu Kurtina však gólman Hájek vyrazil a Julina se k dorážce neprotlačil. Chvíli nato hosté nevyužili únik Krchňáčka. V 58. minutě mohl skórovat i kapitán Dolního Němčí Bída, ale gólman Černý byl na místě. Pak přišla domácí čtvrthodinka, ve které se Mladcová dočkala vyrovnání. Nejprve mířil v 64. minutě Kurtin jen do brankáře, v 68. minutě byl Beránek sám před brankářem, ale jeho dloubák skončil vedle. Situace se opakovala i o tři minuty později, ale ani druhá šance Beránka gólem neskončila. Až v 74. minutě po trestném kopu skončil míč v síti po zásahu Juliny. Ovšem hosté pak znovu převzali iniciativu a v 84. minutě rozhodl utkání Krchňáček.

Branky: 74. Julina – 46. Kadlček, 85. Krchňáček. Mladcová: Černý – Brhel, Koiš, Dlabač, Konečný, Julina, Slobodian (60. Chludil), Kahaja, Hruška, Beránek, Kurtin. Dolní Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček L., Tinka P., Stojaspal Mich., Krchňáček, Tinka T., Bída, Stojaspal T., Stojaspal Mar., Kadlček T. (69. Světínský).

KVASICE – BŘEZOLUPY 3:5 (1:3)

V zápase bohatém na góly šly do vedení Kvasice Zapletalíkem, jenže ještě do přestávky Březolupy vývoj otočily. Nejprve se prosadil kapitán Kundrt a o šest minut později Hoferek. Dvě minuty před pauzou se ještě navíc podruhé prosadil Kundrt a v 53. minutě pečetil svůj hattrick Kundrt. V 66. minutě snížil na 2:4 Lepša. V 82. minutě navíc ukončil své střelecké představení Kundrt. Dvě minuty před koncem už jen z penalty korigoval Lepša.

Branky: 10. Zapletalík, 66. a 88. Lepša (pen.) – 22., 43., 53. a 82. Kundrt, 28. Hoferek. Kvasice: Černocký – Kučera, Stojaník, Musil, Nguyen Minh Duc, Lepša, Foltýn, Pluhař, Zapletalík, Mrhálek, Šilinger. Střídali: Hora, Zapletal, Brázdil, Kubík, Marčík. Březolupy: Boček – Drga, Jevický, Kundrt, Kukla, Hrbáček, Johaník, Pavlík, Hubáček, Soška, Hoferek. Střídali: Mikel, Hromeček.

VLČNOV – NEDACHLEBICE 2:1 (1:0)

V atraktivním zápase, kde jste v ději zápasu viděli šest někdejších hráčů prvoligového Slovácka, respektive 1. FC Synot, se právě borci se zkušenostmi z nejvyšší soutěže ujali režie zápasu. Už v 10. minutě otevřel skóre Václav Činčala a po necelé hodině hry zvýšil Pavel Němčický. O čtyři minuty později už jen snížil nedachlebický Nožička.

Branky: 10. Činčala, 58. Němčický – 62. Nožička. Vlčnov: Chvojka – Tománek, Křapa, Beránek, Činčala, Kameník, Hanák, Němčický, Hlahůlek, Bortel, Fibichr. Střídali: Machala, Kužela, Minařík. Nedachlebice: Andrýsek – Chaloupka, Soviš, Bartoš, Haša, Hladiš, Brzica, Faldyna, Kaňovský, Špičák, Lapčík. Střídali: Pravdík, Nožička, Novák.

JAROSLAVICE – ŽALKOVICE 1:0 (0:0)

Festival zahozených šancí. Tak by se dal jednoduše popsat zápas mezi Jaroslavicemi a Žalkovicemi. Domácí plně odhodlaní poprvé naplno bodovat drželi ihned od začátku zápasu míč na svých kopačkách a diktovali tempo hry. Vytvářeli si zajímavé šance, ale nepodařilo se jim překonat brankáře hostů Juráně. Do druhého poločasu vstoupili Jaroslavičtí v podobném duchu a stupňovali svůj tlak, zatímco hosté se snažili neinkasovat. Pomohla jim i branková konstrukce, když domácí D. Mynarčík ze 2 metrů trefil pouze tyčku. Jaroslavicím se zadařilo až v 85. minutě, když po velice pohledné akci na jeden dotek skóroval nekompromisní střelou T. Batík.

Branka: 85. T. Batík. Jaroslavice: Žbel – Dlabač, Podéšť, Valenta, Macalík, Mynarčík, Polách, L. Batík, Duda, Švach, T. Batík. Na střídání: Červenka, Vrba, Fajgara, Bětík. Žalkovice: Juráň – Němec, M. Janečka, Samsonek, J. Bartůšek, O. Bartůšek, Sedlář, Jankola, Kroupa, Zavadil. Na střídání: Krejčí, Stratil, T. Janečka.

1. Újezdec 5 5 0 0 0 10:4 15
2. Strání 5 4 0 1 0 15:5 13
3. Hluk 5 3 1 1 0 16:4 12
4. Skaštice 5 2 2 0 1 11:8 10
5. Kvasice 5 3 0 0 2 9:9 9
6. Dol. Němčí 5 3 0 0 2 5:8 9
7. Jaroslavice 5 1 2 1 2 6:7 8
8. Vlčnov 5 2 0 0 3 7:10 6