I. A třída: Brumovský Trochta sestřelil Vizovice z „hrušky"

Region – Vystříleli si titul nejproduktivnějšího týmu v kraji. V neděli ale nejen že přišli v Brumově o tuto poctu, když je předstihla rezerva Valašského Meziříčí, ale zároveň drtivým způsobem prohráli. Hattrick jim nasázel dorostenec Tomáš Trochta a lidově řečeno je „sestřelil z hrušky".

18.9.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Hlas

Bujaré veselí tak vystřídalo vystřízlivění. V béčku ve šlágru kola v přestřelce Nedachlebice vyhrály nad Mladcovou.

BRUMOV B – SK VIZOVICE 4:0 (2:0)

Brumov od prvních minut Vizovice přehrával a byla jen otázka času, kdy skóruje. SK zaostávalo oproti domácím ve všem. Ve 14. minutě Brumov otevřel skóre po krásné kombinaci a centru na zcela volného domácího útočníka Trochtu, který už věděl, co s míčem. Podruhé stejný útočník čtyři minuty před přestávkou, když využil nedůraz Vizovických na polovině hřiště, běžel sám na brankáře Pavelku a s přehledem zavěsil. Druhou půli začali hosté aktivněji, ale po dalších dvou chybách inkasovali potřetí opět zásluhou Trochty, který pečetil hattrick. Hosté od té chvíle začali hrát agresivně. Vytvořili si šanci Macháčem, kterého ale vychytal domácí brankář Vypušťák. Zkoušeli na něj střílet i zpoza šestnáctky, ale pokusy svůj cíl nenašly. Domácí naopak hráli uvolněně, bavili fanoušky pěknými akcemi a po jedné z nich Naňák v 77. minutě pečetil domácí triumf.

Branky: Trochta 3, Naňák. Rozhodčí: Mičkal – Kneisl, Nevrla. Brumov B: Vypušťák – Miklas, Dorňák, Kolínek, Trochta, Šindler, Macháč, Kiačik, Zvoníček, Řehák, Juřica. SK Vizovice: Pavelka – Valenta, Polách, Dvořák, Sviečka (49. Drga) – Novák – Zícha (58. Kolařík), Laciga, Hlava (63. Dubec), Macháč – Velev. Trenér: P. Polášek.

D. BEČVA – NEDAŠOV 1:2 (0:0)

Domácí zkolabovali v závěru a nepotvrdili body z Valašských Klobouk. V prvním poločase měli Bečvané územní převahu bez větších šancí. Zlepšení nastalo po přestávce. Nejprve Jaroslav Šena nastřelil tyč hostující branky, aby v 70. minutě krásnou střelou dostal domácí do vedení – 1:0. Když Josef Vojkůvka nezvýšil vedení na 2:0 a střílel opět jen do brankové konstrukce, Nedašov v závěru trestal. V rozmezí 85. a 90. minuty potrestal dvě hrubky domácí obrany a odvezl si plný bodový zisk – 1:2.

Branky: 70. Jaroslav Šena – 85. Marek, 90. Fojtík. Rozhodčí: Nohavica – Chlevišťan, Perutka.

ZUBŘÍ – V. KLOBOUKY 2:3 (1:2)

Domácí důležité utkání nezvládli. V 10. minutě si hosté rozebrali jejich defenzivu a osamocený hráč se řítil na Barabáše – 0:1. Ve 28. minutě se zcela nehlídaný hráč Klobouk po rohu jen uklonil a hlavičkoval na 0:2. Ve 40. minutě tečoval pohotově rohový kop Libora Raždíka Viktor Frňka – 1:2. Ve 2. poločase vystupňovali domácí tlak. V 58. minutě předvedl fotbalové myšlení Petr Polách a Libor Raždík svůj nájezd na brankáře bezpečně proměnil – 2:2. Po hodině hry šli hosté do desíti, když přišlo po druhé žluté kartě o jednoho z hráčů. V 61. minutě se poměr sil vyrovnal, když chybu Berky hasil za cenu druhé karty a vyloučení Tichý a hosté z penalty zápas rozhodli. Domácí svazovala herní křeč a po zbytek utkání si žádnou vážnější příležitost na vyrovnání nevytvořili.

Branky: 40. Viktor Frňka, 58. Libor Raždík – 10. Trnavský, 28. Smolka, 61. Sáblík. Rozhodčí: Filgas – Skalický, Novák J.

PODLESÍ – ŠTÍTNÁ N/VL. 3:0 (0:0)

První šanci měl po čtvrt hodině hry domácí Bína, mířil ale vedle. Tentýž hráč měl gólovku ve 23. minutě, kdy postupoval sám z křídla, brankář ale jeho střelu vyrazil. Stejná situace se opakovala na druhé straně z protiútoku, domácí podržel výborným zákrokem Michut. Ve 28. minutě byl na konci pěkné akce domácích Švec, zakončoval ale těsně vedle. Na druhé straně hosté zahrozili v 32. minutě, hráč mířil vedle. Ve 40. minutě v poslední chvíli ukopl míč Tydlačkovi hostující obránce. Důležitý moment zápasu přišel v 52. minutě, hostující útočník se prodral až před Michuta, ale v rozhodujícím momentu ani nezakončil. Na druhé straně po rychlé akci si přízemní centr Tydlačky z pravé strany hosté srazili do vlastní branky – 1:0. Další velmi dobré šance měli Bína a Borák, oba zakončovali vedle. V 65. minutě se opakovala akce z prvního gólu, po křídle zatáhl míč Švec a jeho centr uklízí do sítě Košut – 2:0. Hosté se snažili zápas zdramatizovat, ale domácí obrana je až na několik standardních situací do větší šance nepustila. V 80. minutě hlavičkoval domácí Pavel Bělocký do tyče. Tečku za utkáním udělali domácí v 87. minutě a byla to akce jak přes kopírák z předešlých branek. Po křídle zatáhl míč Stolař a jeho přízemní centr uklidil do sítě Tomáš Adámek – 3:0. Fanoušci se fotbalem bavili a kromě branek řadu dalších akcí pochválili velkým potleskem.

Branky: 53. vlastní, 65. Košut, 87. Adámek. Rozhodčí: Dokoupil – Kýr, Mičkal.

PODKOPNÁ LHOTA – VIDČE 0:1 (0:0)

Podkopná Lhota i bez dvou zraněných útočníků začala dobře a v první půli hosty jasně přehrála. Vytvořila si spoustu brankových příležitostí, ale ani z těch největších nedokázala skórovat. Brankář Vidče Petružela čaroval. V 33. minutě neodpískal rozhodčí penaltu ve prospěch Podkopné Lhoty, kdy byl podle domácích stažen ve vyložené gólové situaci Elšík. Z dalších šancí domácí nedokázali dát gól ani do prázdné brány. Ve druhé půli se už nehrál pohledný fotbal, hosté šli do vedení v 63. minutě Vašutem, který potrestal chybu domácí obrany. Podkopná Lhota se už na vyrovnání nezmohla a ztratila další body.

Branka: Vašut. Rozhodčí: Skalický – Blažek, Ruman. Podkopná Lhota: Valčík – Videman, Psota, Čunek, Staněk, Hrdlička, Holěňák, Rudolf, Nedavaška, Bořuta, Elšík, Nevrlka, Srovnal.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hovězí – Juřinka 2:3 Zádilský, Zámečník – Štěpán 2, Škařupa, Val. Meziříčí B – Hutisko 4.1 Výmola 2, Navrátil, Horák I. – Křenek.

BŘEZOLUPY – DOLNÍ NĚMČÍ 1:1 (1:1)

Březolupy neodehrály dobrý zápas a nenavázaly na dobrý výkon z minulého týdne. Hosté si přijeli pro bod a ten si také po taktické hře odvezli. Domácí přitom začali dobře, kdy již v 5. minutě zahodil tutovku Chaloupka, ovšem chvíli po něm otevřel skóre Kundrt. Poté se však Březolupům přestalo dařit a hosté vycítili svou šanci a po rohovém kopu skóroval zapomenutý Cmol. Druhý poločas byl již fotbalový odvar. Domácí se trápili a hosté vyráželi ze zajištěné obrany k brejkům, ani jeden však nedokázali využít.

Branky: 12. Kundrt – 26. Cmol. Rozhodčí: Houdek – Kostelník, Kotačka, 130 diváků. Březolupy: Vrzal – Michálek (70. Pavlík), Vycudilík, Drga, Schubert, Kukla, Chaloupka, Zelík, Kundrt, Johaník, Soška. Dolní Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček L., Tinka, Kadlček T., Stojaspal K., Škařupa (55. Zimčík), Stojaspal T., Cmol, Krchňáček, Světínský (89. Stojaspal M.).

PŘÍLUKY – BOJKOVICE 1:3 (0:0)

První poločas začaly aktivněji Bojkovice a už v 5. minutě mohly jít do vedení, ale samostatný průnik vychytal domácí brankář Metela. Domácí se dostali do hry až po čtvrt hodině, najednou jich bylo plné hřiště a hra se přesunula před branku Bojkovic. Příluky si vytvořily několik slibných situací ke skórování, ale své šance nedokázaly využít. Druhý poločas začali lépe opět Bojkovičtí a v 50. minutě se mohli radovat z prvního gólu po chybě domácího obránce a následném centru do malého vápna na nekrytého Vaculu, který se přímo z voleje trefil pod břevno – 0:1. Příluky po hodině hry vyrovnaly, kdy centrovaný míč do vápna tečoval do brány Nesvadba – 1:1. Zdálo se, že domácí vyrovnání oživilo a chtěli doma naplno zabodovat, ale osudový okamžik přišel v 70. minutě, kdy po chybě domácího gólmana dorážel do prázdné branky Prekop – 1:2. Konečný výsledek a tečku za utkáním udělal hostující Vacula, který v 82. minutě dal branku přímo z rohového kopu.

Branky: Nesvadba – Vacula 2, Prekop. Rozhodčí: Janča – Zpěvák, Štěpánek, 60 diváků. Příluky: Metela – Čelůstka, Vlček, Zedníček K., Polanský, Frolek M., Zedníček D., Frolek D., Mezírka. Střídali: Klínek, Strachoň, Pospíšil. Trenér: Milan Záhora. Bojkovice: Konečný – Spáčil, Liška, Bartoš, Valíček, Zýka, Varga, Křižka, Hanke, Prekop, Vacula. Střídali: Kalina, Mikulášek, Prachař. Trenér: Jiří Váňa.

ŽALKOVICE – ÚJEZDEC 3:1 (1:1)

Hosté začali ve svižném tempu a patřila jim úvodní dvacetiminutovka. Už v 5. minutě se dostali do vedení zásluhou Pilky. Ve 31. minutě byl hostům vyloučen Popelka a hra se vyrovnala. Domácí pak srovnali brankou „do šatny". Druhá půle už byla ve znamení herní převahy domácích, kteří se dvakrát střelecky prosadili, třebaže první gól zaváněl postavením mimo hru.

Branky: nehl. – Pilka. Rozhodčí: Slavík – Veselský, Krajča.

O. N. VES – FRYŠTÁK 1:1 (1:1)

V zápase velmi dobré úrovně se ujala vedení Ostrožská Nová Ves ve 13. minutě Bronislavem Šálkem. Hosté vyrovnali ve 23. minutě Křenkem. Další šance už ani jeden tým nevyužil. Po přestávce patřilo hostům úvodních dvacet minut, kdy si vytvářeli brankové šance. Poté se hra opět vyrovnala a byli to domácí, kteří si v závěru utkání vytvořili šance, které ale pozorná obrana hostů v čele s brankářem odvrátila.

Branky: Šálek – Křenek. Rozhodčí: Šubík Ondřej, 100 diváků: O. N. Ves: Štefaník – Franta, Merta, Zálešák, Šálek R., Jurásek, Píštěk, Šálek B., Máčala, Galuška, Pokorný J. Střídali: Kreisl, Pokorný L., Hél, Hůsek. Fryšták: Balážík – Bednařík, Holub, Valášek, Křenek, Hubáček, Krhůtek, Chudý T., Rudolf T., Chudý D., Šumšal, Šobáň, Gajdůšek, Skalička, Sychra.

KVASICE – OŘECHOV 3:1 (1:0)

Hosté ve Kvasicích překvapili velmi dobrým výkonem. Domácí se ujali vedení v 16. minutě z penalty, kterou proměnil Lepša. V 63. minutě zvyšoval po pěkné kombinaci Prešnajder a v 66. minutě opět Lepša. Hosté stačili zkorigovat výsledek devět minut před koncem Hrubošem.

Branky: 16. z pen. a 66. Lepša, 63. Prešnajder – 81. Hruboš. Rozhodčí: Konečný – Mikoška, Dlouhý, 250 diváků. Kvasice: Vymazal – Večerka, Lepša, Císař, Močička, Musil, Prešnajder, Foltýn, Stodůlka, Zapletalík, Potočný. Střídali: Droběna, Hrabal, Ambruz, Němeček. Ořechov: Kuchař – Kokta, Žák, Vajdík, Hlaváček, Smějsa, Rezek, Konečný, Chudý, Hruboš, Zicho. Střídali: Zelina, Flašar, Krys, Durmiševič, Váňa, Ferdan, Bublík.

NEDACHLEBICE – MLADCOVÁ 5:3 (4:0)

Mladcová se představila jako velmi rychlý a technický kolektiv, který dělal domácím v prvním poločase velké problémy. Hra se odvíjela více na nedachlebické polovině, ze které domácí útočníci vyráželi ke zteči mladcovské branky. V 11. minutě Přemysl Tureček a ve 33. minutě Ondřej Perůtka zajistili domácím vedení. Náhlý výpadek mezi 43. a 45. minutou způsobil opět Přemyslem Turečkem a Martinem Šuranským velmi pohodlné vedení domácích 4:0. Do druhé půle však tito vstoupili velmi laxně a mezi 67. a 68. minutou hostující Zdeněk Julina snížil na 2:4. Vzápětí však David Urban opět kontroval na 5:2 a pět minut nato Martin Krahula upravil na konečných 3:5.

Branky: 11. a 43. Tureček, 33. Perůtka, 45. Šuranský, 71. Urban – 67. a 68. Julina, 76. Krahula. Rozhodčí: Schmid, Havránek, Prokop. Nedachlebice: Tomek – Pisklák (72. Bartoš), Soviš, Šuranský (60. Nožička), Urban, Křenek, Kaňovský, Zoubek (76. Hladiš), Perůtka, Ryška, Tureček. Trenér: Libor Soldán, vedoucí mužstva: Radek Urban. Mladcová: Korch – Hamerník, Struška, Krahula M., Chludil, Julina, Krahula E., Sovják (66. Dlabač), Jaroš, Venený, Vaněk (84. Brhel). Trenér: Jan Křapa, vedoucí mužstva: Martin Dlabač.

HLUK – KNĚŽPOLE 3:1 (1:1)

V první půli se hrálo podle domácích not, ale ze čtyř vyložených šancí se ve 39. minutě prosadil pouze O. Machala. Hosté z ojedinělého protiútoku ve 44. minutě vyrovnali náskok Klvaňou. Po přestávce bylo více aktivity na kopačkách domácích, kteří se dvakrát střelecky prosadili O. Machalou a Zalubilem, hosté ze dvou šancí nevytěžili nic.

Branky: O. Machala 2, Zalubil – Klvaňa. Rozhodčí: Mikulášek – Mejzlík, Poláček.

Trochta uklízel kolmičky

Brumov – To bylo panečku rodeo! Brumovský fotbalový univerzál Tomáš Trochta hattrickem během 35 minut odmlčel nadupaný gólostroj z SK Vizovice. V neděli dopoledne s ledovým klidem uklízel do sítě nadýchané přihrávky spoluhráčů.

„Je to krásný pocit. Naposledy jsem ho dal někdy v dorostu. Jsem za něj moc rád," rozplýval se po zápase 19letý Tomáš Trochta, který se po vstřelení třetího gólu zatáhl ze zálohy na kraj obrany.

„Trenér to chtěl, neměl jiné varianty, a obranu jsem už hrával," vysvětloval.

Všechny góly by měly jistě místo v televizních hitparádách. „Těžil jsem jednoznačně z přihrávek mých spoluhráčů. Byly to krásné kolmičky, na které jsem si sběhl a stačilo to poslat kolem gólmana, jak jsem potřeboval," popsal brumovský snajpr.

Téměř nezastavitelné Vizovice Brumov dokonale převálcoval. „Bylo to tím, že v kabině máme maximální pohodu. Nyní to šlo vidět a na každý balon šli zodpovědně," pochvalovala si jedna z blyštivých brumovských nadějí, která již mimochodem okusila i divizní úroveň, naposledy v sobotu v Petrovicích­. (dan)

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Autor: Daniel Ostrčilík, Redakce

18.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Všehrdova ulice v Uherském Hradišti

Může být hlavní uzel pro novou MHD v Uherském Hradišti na Všehrdově ulici?

V Uherském Hradišti v úterý 12. prosince před 8. hodinou ráno zdržovala dopravu nehoda dvou osobních automobilů na křižovatce ulici tř. Maršála Malinovského a Svatoplukova.

Dvě účastnice ranní nehody převezli do nemocnice s lehkým zraněním

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Staré Město ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky usměvavých dětí ze tříd 1. C a 1. D ze ZŠ Staré Město.

ANKETA: Vyberte ten nejlepší dárek pod stromeček!

Redakce Deníku pro vás vybrala nejpopulárnější dárky posledních let. Které z nich byste chtěli najít pod stromečkem? Hlasujte!

SOUTĚŽ: Pošli nám svou pohádku a vyhraj

Vánoce jsou tady, a jelikož k nim patří pohádky, tak Deník vyhlašuje soutěž o nejkrásnější dětskou pohádku. Pokud rádi píšete nebo kreslíte, tak neváhejte a zapojte se do soutěže o tu NEJ VÁNOČNÍ POHÁDKU ROKU 2017.

Česko si opět zazpívá koledy i na Slovácku. Už zítra v 18 hodin

FOTOGALERIE / Nejen celou naši republiku, ale i některá místa v Evropě a ve světe propojí 13. prosince v 18 hodin akce Česko zpívá koledy.