„Všichni jsme si řekli, že to pro nás dopadlo nad očekávání dobře. Hráči, vedení klubu a snad i fanoušci jsou spokojení,“ prohlásil Hyrák.

Nedakonice vedou tabulku s tříbodovým náskokem před druhou luhačovickou rezervou. Postupové plány ale zatím nespřádají. „Čeká nás ještě celá jarní část sezony, soutěž se ještě může různě zamotat. Samozřejmě že nějaké myšlenky o postupu už byly, ale jen v hypotetické rovině. Pořádně bychom se o tom pobavili až na konci sezony,“ zůstává Hyrák v klidu.

Povedenou půlsezonu už ale stihli hráči Sokola pořádně rozebrat a zhodnotit. „Ukončená byla naplánována na sobotní večer, takže jsme se ihned po zápase přesunuli do místní vinárny, kde jsme všechno patřičně oslavili a zapili,“ usmívá se čtyřiadvacetiletý fotbalista.
Nedakonice, které trénuje Michal Lukůvka, sází v nejnižší krajské soutěži na vyrovnaný kádr a dobrou partu. „Máme celkem mladý tým, ve kterém jsou ale i starší zkušení hráči, od kterých se můžeme učit. Až na některé kluky, kteří k nám dojíždějí z Kostelan nebo z Kunovic, všichni pocházíme přímo z Nedakonic,“ uvedl Hyrák, který celou kariéru strávil v rodných Nedakonicích.

Nad přestupem do jiného klubu zatím neuvažoval. „Nikdy jsem nedostal žádnou oficiální nabídku, ani mi to nijak zvlášť nevadí,“ tvrdí šikovný fotbalista. „V Nedakonicích jsem se po fotbalové stránce naučil spoustu věcí, měl možnost si zahrát se spoustou zkušených hráčů a vždy jsem tady byl spokojený,“ přidává.

Na vyšší soutěž momentálně nemyslí, i když lepší třída ho občas láká. Kvůli pracovnímu a studijnímu vytížení ale fotbalu nemůže obětovat veškerý volný čas. „Momentálně každý den dojíždím za prací do Zlína a do toho ještě dálkově studuji v Ostravě, takže jsem teď spokojený s tím, jak to je,“ říká.

Poslední zápas letošního roku mu nad očekávání vyšel. Byl to právě nedakonický útočník, který se v derby se Starým Městem blýskl hattrickem. „Zápas se mi hodnotí dobře. Dokázali jsme výsledek otočit z 0:2 na 3:2. Díky fanouškům, kteří se přišli podívat, mělo utkání výbornou atmosféru. Bylo to derby a takové zápasy jsou vždy velký boj, protože obě mužstva se pokaždé dokážou vyhecovat,“ uvedl Hyrák.

Tři góly dal mezi muži pouze dvakrát. Poprvé v krajském poháru a podruhé právě v sobotním utkání. „Představa trenéra je, abych mezi střelce patřil, ale letos mi to tam bohužel moc nepadá jako například v minulých sezonách, kdy se mi střelecky dařilo lépe. Ale zato střílí góly ostatní kluci, což je super, takže dokud se vyhrává, nijak zvlášť mi to nevadí,“ prohlásil Hyrák. Závěr podzimu mu vyšel. Díky příjemnému počasí by si první část sezony protáhl, odpočinek ale taky uvítá. „Fotbal mi chybět bude, ale věřím, že zimní přestávka uteče jako voda, tak to nebude tak hrozné,“ věří.

V minulých letech si dlouhou pauzu zpestřil futsalovou ligou v Uherském Hradišti, letos se půjde proběhnout nebo si s kamarády začutat.