HULÍN - PETŘKOVICE 0:1 (0:0)

V nečekanou chvíli skončila série skvělých výsledků fotbalistů Spartaku. Doma padli s nováčkem soutěže. O osudu utkání rozhodl v 55. minutě Milan Halaška.

„Porážka mě hodně mrzí. Náš výkon byl jeden z nejslabších za poslední období. Hráli jsme až od sedmdesáté minuty, kdy jsme si vytvořili nějaký tlak a brankové příležitosti. V hlavách některých hráčů se možná podepsalo sebeuspokojení po předchozích výsledcích. Budeme se muset znovu vrátit k poctivému fotbalu, k tomu se pak přidá kvalita, kterou máme. Každý bude muset začít ale u sebe, vyhodnotit si, co pro výsledek tentokrát udělal," pronesl hulínský trenér Jindřich Lehkoživ. (jš)

Hulín: Vogl Barcuch, Číhal, Kostka, Matoušek Šrom (46. Postava), Dvořáček (63. Vyskočil), Laciga, Krhut Pospíšil (61. Minář), Ondřejka. Trenér: Lehkoživ.

VYŠKOV - ZLÍN B 2:0 (1:0)

Ve Vyškově juniorka Zlína na body nedosáhla. Domácí rozhodli o vítězství v závěru obou poločasů, když v obou případech skóroval Josef Lička. „Mrzí mě první poločas, kdy jsme byli až moc nervózní a báli jsme se hrát. Soupeř měl více ze hry, z čehož pro něj pramenilo hodně standardek a tlak. Nakonec nám dal šatňáka. Ve druhé půli jsme se dokázali zlepšit, dostávali jsme se do rychlých protiútoků, ale neřešili jsme správně předfinální a finální fázi. Druhou branku jsme inkasovali po hře vabank," uvedl zlínský trenér Jan Jelínek. (jš)

Zlín B: Dostál Michálek, Bačo, Tkadlec, Stuchlík (72. Oulehla), Blanař (82. Petřík), Mlýnek V., Chwaszcz, Vašulka (83. Vašulka), Malenovský, Mlýnek M. Trenér: Jelínek.

VEL. MEZIŘÍČÍ - KROMĚŘÍŽ 5:4 (3:3)

Nevídaná divočina byla k vidění ve Velkém Meziříčí. Domácí se nejdřív dostali díky gólům ve 20. a 26. minutě do vedení 2:0, Hanáci chvíli na to ztrátu dorovnali a pak oba týmy do konce poločasu ještě jednou skórovaly. Během dvaceti pěti minut tedy padlo šest branek! Ve 49. minutě Neubert proměnil penaltu, čímž dovršil hattrick a misku vah překlopil na stranu sešívaných. Jenže nakonec se radovali hráči Velkého Meziříčí. V 73. minutě vyrovnal na 4:4 Smejkal a v 79. minutě rozhodl Demeter, když proměnil pokutový kop.

„Byla to opravdu divočina. Směrem dopředu jsme hráli lépe než v předchozích dvou zápasech, ale individuálními chybami jsme vždy dostali soupeře na koně a utkání kvůli nim prohráli," uvedl kroměřížský trenér David Klimek. (jš)

Kroměříž: Šustr Čep, Šmerda, Hromek (76. Strašák), Stratil (82. Galetka), Hynčica, Netopil, Budín, Ferko (71. Pavelka), Neubert, Steiner. Trenér: Klimek.

V. OTROKOVICE - 1. FC SLOVÁCKO B 1:1 (1:0)

Třetiligová fotbalová regionální bitva Viktorie Otrokovice s rezervou prvoligového 1. FC Slovácko naservírovala ofenzivní podívanou. Oba týmy šly za výhrou, nakonec si rozdělily po bodu.

Už ve 3. minutě Juráň našel na hranici vápna nabíhajícího Bahounka, který poslal míč pod břevno a Viktoria vedla. „Pomohlo nám to," věděl kouč Viktorie Otrokovice Marek Sedlák. „Rozhodilo nás to a ovlivnilo. Co jsme nechtěli, tedy že od začátku budou diktovat tempo hry, se stalo," všímal si kouč rezervy Slovácka Pavel Němčický.

„Věděli jsme, jak bude soupeř hrát. Ale hodně hru kouskoval, hrál na nákopy, standardky a rychlé brejky. S první půlí jsem spokojený nebyl. Chyběla nám kombinace a kvalita," uznal trenér hostů.

Až v 71. minutě hrubky v rozehrávce využil Kalouda, který pohotovou přihrávkou vybídl Zajíce a ten vyrovnal. „Mrzí mě, že jsme jim namazali na gól. Měli šance, ale ke gólu jsme jim pomohli komplikovaným řešením. Bylo to zbytečné," litoval Sedlák.

„Vyrovnali jsme zaslouženě. Už to mělo z naší strany kvalitu. Podle mě jsme měli šancí mnohem víc. Bod z venku bereme, protože to byl těžký zápas," přiznal Němčický.

Slovácko dokonce mohlo i vyhrát, ale své šance neproměnilo. „Chceme hrát fotbal pro diváky, jak jsme to prezentovali. Muselo se to lidem líbit. Nehrálo se z bloku a nečekalo se na standardky nebo brejky," dodal Sedlák. (dan)

Viktoria Otrokovice: Balážik Vavruša, Juráň, Bahounek (64. Juhás), Šuranský, Jasenský, Elšík, Němec, Hradil (77. Foltýn), Dekleva, Mlýnek. Trenér: M. Sedlák. 1. FC Slovácko B: Daněk Flasar, Suchý, Machalík (83. Tischler), Kalouda, Mareš, Vinkler (46. Piteu Kamgang Crouz Chidrick), Křivánek (60. Michna), Zajíc, Břečka, Pospíšil. Trenér: P. Němčický.