Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hulín porazil Kroměříž po patnácti letech

Region – Pouze jednoho vítěze poznala dvě regionální derby v 10. kole Moravskoslezské fotbalové ligy. Po dlouhých 15 letech totiž dokázal Hulín porazit svého rivala z Kroměříže.

4.10.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Kopčil

Druhé derby mezi Slavičínem a juniorkou Tescomy Zlín skončilo nerozhodně. Pátý zástupce kraje v MSFL Slovácko B prohrálo doma s HFK Olomouc.

SP. HULÍN – HS KROMĚŘÍŽ 3:2 (2:2)

Utkání týmů, kterým se v poslední době vůbec nedaří, začalo opatrně. Už ve 2. minutě sice Otruba v dobré pozici mířil vedle, ale potom se hrálo dlouhé minuty jen ve středu hřiště.

„V úvodu jsme byli trošičku lepší, ale potom to byla až do naší první branky taková oťukávaná,“ uznal domácí trenér Josef Pospíšil. „Oba týmy si byly vědomy situace v tabulce. Nikdo nechtěl inkasovat, ale to se brzy změnilo,“ podotkl trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Ve 29. minutě vyhrál Otruba souboj s Klabalem a přehodil gólmana Vogla – 1:0. Už za tři minuty se ocitl Grim sám před domácím gólmanem, ale mířil jen do něho. Ve 34. minutě hosté vyrovnali, když centr Hromka našel v pokutovém území zcela volného Matouška, který se hlavou nemýlil. O tři minuty později Hulínští znovu vedli. Rychlý Mršťák poslal centr na hlavu Ševely a bylo to 2:1. Hanáci však ještě do přestávky stihli srovnat. Do otevřené obrany vyslal Hromek Grima, který nedal Štěpánovi střelou k tyči šanci.

„Bohužel se v prvním poločase znovu ukázalo, že dostáváme jednoduché góly. V defenzivě, teď opravdu za ofenzivní činností pokulháváme,“ řekl Pospíšil.

„Při inkasovaných gólech jsme nechali domácí hráče úplně sami. Upozorňoval jsem kluky na to, že Hulín je silný ve hře po stranách a centrech. Bohužel jsme v tom propadli,“ divil se Lehkoživ.

Do druhé půle vstoupili aktivněji Kroměřížští, jenže Grim sám před hulínským gólmanem zaváhal. Rozhodnutí přišlo hned z protiútoku. Mršťák prošel přes tři protihráče, na hranici pokutového území si vyměnil míč s Ševelou a překonal Vogla. Hosté se poté ještě víc tlačili do útoku a domácí měli řadu šancí na pojištění vítězství. Jenom Crla spálil tři gólové šance během šesti minut. Přesto se nakonec z těsné výhry radovali hráči i příznivci Spartaku.

„Ve druhém poločase měli hosté územní převahu, ale my jsme využívali ukázkových brejků. Rozhodla neproměněná šance Kroměříže a my jsme toho využili. V závěru jsme náskok udrželi nesmírnou bojovností. Jsem hodně rád za tři body, protože jsme je strašně potřebovali,“ pochvaloval si hulínský trenér.

„Kdybychom vedli 3:2 při šanci Grima, tak by se zápas vyvíjel asi jinak. Potom chyboval ve středu pole Mazouch a domácí nás potrestali. Náš herní projev byl špatný,“ dodal Lehkoživ.

Hulín: Štěpán – Barcuch, Číhal, Hloch, Václavíček, Mršťák (79. Sedlář), Laciga, Kadlec, Crla (92. Zlámal), Ševela (89. Ševela), Otruba. Trenér: J. Pospíšil.

Kroměříž: Vogl – Kaňa (75. Janča), Šilinger, Klabal, Stojaník, Valášek (86. Fiala), Grim, Mazouch, Matoušek (82. Mašlej), Smutný, Hromek. Trenér: J. Lehkoživ.

SLAVIČÍN – TESCOMA ZLÍN B 1:1 (0:1)

Oba celky nastoupily bez několika obvyklých opor. Slavičínu scházel vykartovaný tvůrce hry Stýskala, Zlín se musel obejít bez mládežnických reprezentantů brankáře Zapletala a stopera Jugase. A protože o den dříve debutoval v áčku Tescomy druhý stoper Kubica, ve středu obrany se objevila nová dvojice Malý, Linek.

„Oba zvládli tuto situaci nadstandardně a jenom se nám potvrzuje, že máme zastupitelnost a potřebnou kvalitu také na lavičce,“ pochvaloval si na webových stránkách Tescomy kouč juniorky Boris Káňa.

Hosté přijeli k poslednímu Slavičínu posilněni čtyřmi výhrami po sobě a na těžkém terénu byli fotbalovější a měli také více gólových možností. Proměnili však jedinou v 33. minutě Bačíkem.

„Zlín se u nás představil jako velice kvalitní tým, který není náhodou v horní půlce tabulky. Na vyložené šance si zasloužil vyhrát, nás však podržel brankář Mendl,“ chválil muže v rukavicích slavičínský trenér Ladislav Straka.

Mladí ševci doplatili na slabší produktivitu v 61. minutě, kdy Kříž hlavou po rohu srovnal. Domácí kanonýr se vrátil do sestavy poprvé od vyřazení Baníku Ostrava z poháru a jasně ukázal, jak moc týmu předtím chyběl.

Oba celky se v závěru snažily vstřelit vítěznou branku, bod však nakonec braly obě strany. „Doma je to pro nás další ztráta, síla soupeře však byla veliká,“ uznal Straka. „Vzhledem k soupeři, kterému už jde v této fázi o všechno, vzhledem k tradičně vypjaté atmosféře na tomto hřišti, kde Slavičín umí za pomoci svých diváků dostat hostující tým pod tlak, a vzhledem k nesmírně těžkému terénu jsem spokojený i s remízou,“ přidal se Boris Káňa.

Slavičín: Mendl – Otépka, Šamánek, Bělaška, L. Hořák – Holek, Řihák, Hnaníček, Fábry (46. Melichárek) – Kříž, Lysáček (57. Jaroš). Trenér: L. Straka.

Zlín B: Dostál – Kocián, Malý, Linek, Hájek – Dobeš J. (87. Konečník), Bublák, Motal, Šumbera (70. T. Čelůstka) – Kurtin (68. Mezírka), Bačík. Trenér: B. Káňa.

SLOVÁCKO B – HFK OLOMOUC 0:2 (0:1)

Juniorka Slovácka nedokázala navázat na dva vítězné duely v řadě a i přes vyrovnaný průběh v domácím prostředí podlehla HFK Olomouc. Holickému týmu paradoxně zařídili tři body svými brankami odchovanci Slovácka.

Od úvodních minut se hrál atraktivní útočný fotbal s celou řadou šancí na obou stranách. Zatímco domácí své příležitosti nedokázali dotáhnout do gólového konce, hosté byli v tomto směru úspěšnější. Po půlhodině hry si na Onofrejův centr naběhl odchovanec Slovácka Petr Filipský a šikovnou tečí poslal HFK do vedení. „Brance soupeře předcházela Borusíkova chybná rozehrávka,“ zlobil se domácí trenér Anton Mišovec.

Ve druhém poločase jeho svěřenci přitlačili na pilu a vytvořili si dvě stoprocentní šance, Hlúpik ani Čtvrtníček ale neměli střelecký den. „Hlavně Čtvrtníčkova možnost doslova volala po gólu, bohužel ale hlavičkoval jen slabě doprostřed,“ litoval domácí kormidelník, kterého pořádně rozzlobila situace z 57. minuty, kdy byl v úniku sražen Hlúpik. „Tam měla jednoznačně přijít červená karta, rozhodčí ale vytáhl pouze žlutou,“ kroutil nechápavě hlavou Mišovec.

Dílo slovácké zkázy dokonal minutu před koncem další odchovanec hradišťského klubu Rudolf Obal – 0:2. „Vytvořili jsme si dostatek šancí, bohužel jsme je neproměnili. Z průběhu utkání a řešení jednotlivých herních situací bychom si měli vzít ponaučení a hlavně se příště musíme vyvarovat nevynucených chyb,“ uzavřel Anton Mišovec.

Slovácko B: Fryšták – Habanec, Daníček, Ruman, Starý (46. Dolina) – Kleiber, Chytil, Perůtka, Borusík (60. Sasín) – Hlúpik, Čtvrtníček (70. Dočkal). Trenér: A. Mišovec.

Zpravodajové Deníku

4.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Transparent vydržel na místě sotva pár hodin.
3

Hodinu po začátku voleb jeli do Podolí policisté

AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Tomáš Zajíc: Jsem zklamaný. Na Dukle jsem chtěl tři body

Specialista na pražskou Duklu, to už mu nikdo neodpáře. Tři zápasy proti Pražanům a tři branky – to je skvělá vizitka Tomáše Zajíce. Už před zápasem v předehrávce 11. kola HET ligy cítil nejlepší střelec Slovácka, že by to znovu mohlo vyjít.