„Ten hráč byl v souboji pozdě a šel tam neohrabaně. Jestli tam ale byl nějaký úmysl zranit, o tom bych nerad spekuloval," poznamenal k nešetrnému zákroku trenér Slovácka B Jan Palinek.

Při pohledu na video mrazí, je s podivem, že rozhodčí Tomáš Batík udělil Drábkovi jen žlutou kartu. Robin Holík byl okamžitě odvezen rychlou záchrannou službou do Uherskohradišťské nemocnice. Tam byl ve čtvrtek operován.

„Zrovna jsem za ním byl. Říkal mi, že první noc kvůli bolestem vůbec nespal. Teď po operaci, při které mu dali do nohy šroub, se už cítí líp. Možná to však bude i tím, že je pod injekcemi. Na nějaké prognózy, kdy by se mohl vrátit k fotbalu, je zatím příliš brzy," nechal se slyšet Jan Palinek.

Událost pořádně rozzlobila ředitele klubu Vladimíra Krejčího. „Reakce rozhodčího na likvidační zákrok? Žlutá karta a arogance na tváři hlavního rozhodčího. Okamžitě jsem si vzpomněl na případ z téže soutěže v minulém roce, kdy byla podobným zákrokem prakticky ukončena sportovní kariéra našeho ligového hráče Lukáše Fujerika. Možná se budete divit, ale tehdy to rozhodčí ocenil opět žlutou kartou," kroutí nechápavě hlavou šéf 1. FC Slovácko.

Tehdejší incident podle něj odpovědné orgány, Komise rozhodčích FAČR Morava a Disciplinární komise FAČR Morava, i přes roční snahu klubu o řádné potrestání, zametly pod koberec

„Vynesly jen symbolické tresty, čímž bylo dáno na vědomí, že toto je norma a středeční událost je toho důkazem. Já se s tím však nehodlám smířit. Přece nehrajeme fotbal proto, abychom posílali hráče do invalidního důchodu za dohledu rozhodčího, jenom proto, že kompetentní orgány zavírají oči," dal průchod emocím Vladimír Krejčí, který prý požádá 1. místopředsedu FAČR Zdeňka Zlámala, aby osobně dohlédl na posouzení a důsledné dořešení případu.

Již vzpomínaný Lukáš Fujerik, který utrpěl vážné zranění kolene takřka přesně před rokem, o zákroku na Robina Holíka slyšel a následně si ho prohlédl na videu.

„Hned jsem si vybavil svoje zranění. Je hrozné vidět takové fauly, navíc když je v tom úmysl. Nemělo by to jen tak procházet," je přesvědčený třicetiletý záložník, který se ani po více než dvanácti měsících k fotbalu zatím nevrátil.

„Bohužel to ještě nejde. Musel jsem podstoupit další operaci, takže stále rehabilituji. Pořád ale věřím, že třeba po zimě bych mohl znovu obout kopačky," přeje si Lukáš Fujerik. Odhadovat, na jaké úrovni by ještě mohl hrát, si však netroufá.

„Když by bylo všechno v naprostém pořádku, tak bych to třeba ještě mohl zkusit za béčko, pokud ne, tak aspoň tady u nás na Vsetínsku v nějaké nižší soutěži," nemaluje si růžovou fotbalovou budoucnost. U milované hry ale zůstal, v současné době se věnuje starším žákům ve Vsetíně a dělá si trenérskou licenci.