(na weby ZL, KM a UH dnes večer, fotogalerka z Tečovic večer v ftp)

VIZOVICE – JABLŮNKA 0:2 kvůli bouřce ukončeno v 62. minutě

Po počátečním oťukávání se domácí v 5. minutě dostali k zahrávání rohového kopu. Centrovaný míč hosté odvrátili a z brejku se štěstím skóroval Horák. Těsně před koncem první půle začal prudký letní liják. Zápas byl přerušen téměř na hodinu. Po opětovném nalajnování hrací plochy poslal sudí hráče do druhého poločasu. Na mokrém terénu začali hráči i míč více jezdit, v důsledku čehož přibylo faulů a po přímém kopu hostů v 50. minutě neuhlídali domácí ve vápně zcela volného stopera hostů Tomečka – 0:2. Za dále pokračující bouřky se rozhodčí rozhodl ukončit zápas po 62 odehraných minutách. O osudu utkání rozhodne Sportovně-technická komise KFS Zlín, přičemž podle všeho bude nařízen nový zápas v náhradním termínu.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hrachovec – Lidečko 3:1 (2:1), 12. Brázdil, 35. Tvarůžek, 52. Orság – 43. Novák, Prostř. Bečva – Fr. Lhota 3:1 (2:0), 14. a 36. Kubáň, 74. Křenek – 66. Zimek O., Zašová – Kateřinice 1:3 (0:2), 79. Vyvijal – 35. Drda, 44. a 48. Starec, Val. Polanka – Ratiboř 7:0 (2:0), 11., 44. a 82. Maček F., 15. Gergela, 74. Šafařík, 75. Polanský, 80. Maček D., Lhota u Vs. – Hovězí 1:3 (0:0), 72. Jančina – 55. Štrbík M., 57. a 82. Šimčík, TJ Partyzán Prlov – Hutisko 0:1 (0:1), 30. Talpa.

TEČOVICE – MALENOVICE 0:3 (0:0)

Prvních 25 minut byli lepší domácí, ale Malenovičtí je zabezpečenou obranou nepouštěli do šancí. Potom se hra vyrovnala, ale obě mužstva ohrožovala branky jen střelami z větší vzdálenosti. Druhý poločas chtěli Tečovičtí rozhodnout ve svůj prospěch, ale po dvou chybách v obraně, které zužitkoval zkušený Zimčík, Malenovice vedly 2:0. Domácí přidali na důrazu, ale opět chybovali v obraně a hráč hostí zcela sám dorážel do brány z hranice pokutového území. Největší šanci Tečovic měl mladý Bartek, ale jeho nebezpečnou střelu pod břevno výborným zákrokem zneškodnil brankář Juráň.

Branky: 48. a 64. Zimčík, 72. Bartoň. Rozhodčí: Vobořil – Ambroz, Michalec, 100 diváků. Tečovice: Křížek – Plachý, Balcárek, Bartek, Bořuta (71. Závoda), Frkal (73. Piňos), Řiháček A., Sedláček, Škarek, Vopatřil (46. Chudárek), Družbík. Malenovice: Juráň – Zimčík, Gazda, Rosinec (87. Bořuta), Bartoň M., Bartoň D., Střelec, Bartoň J. (89. Bičan), Dorotík, Lhotský, Struška.

KOSTELEC U HOL. – ROŠTĚNÍ 2:1 (2:0)

Kostelec po 15 minutách vedl 2:0 a měl i další šance ke skórování, které ovšem nevyužil. Hosté spoléhali hlavně na nakopávané míče na Zakopala. Ve druhém poločase se jim to vyplatilo jednou brankou, vytvořili si také několik závarů po standardních situacích, ale nepodařilo se jim vyrovnat. Kostelci se žádnou z dalších brejkových situací již nepodařilo zužitkovat.

Branky: 8. Gerát, 15. Hradil J. – 75. Zakopal. Kostelec u Hol.: Bakalík – Kovalda M. (38. Sklenář), Kovalda L., Zmeškal, Hradil Martin (Zapletalík), Hradil J., Přikryl, Marek T., Marek D., Odložilík (88. Hradil Miroslav), Gerát. Roštění: Nevřala – Jenáček, Vlkolenszki, Paštěka, Škrabana, Jurásek, Hejníček, Jirsa, Filandr, Zakopal, Zapletal. Střídali: Spáčil, Navrátil, Rypar, Číhal.

SLAVIČÍN B – LUŽKOVICE 1:3 (1:2)

Co byla domácím platné, že měli územní převahu, když do vedení šel soupeř – po rohu se šťastně dostal k dorážce Novák – 0:1. Domácí byli za své snažení odměněni po půlhodině hry, kdy po závaru Lužkovice faulovaly ve vápně Ocelíka a nařízený pokutový kop proměnil Fojtík. Domácím narostla křídla, zvýraznili svou převahu, ale protivník opět z brejku šel Ronzou do vedení. Po změně stran Valaši přeskupili sestavu, poslali na hrot tři útočníky a pokračovali v dobývání soupeřovy svatyně. Co jim bylo platné, že si vytvořili nespočet šancí, když v koncovce byli bezzubí. V samém závěru, kdy již domácí vsadili vše na jednu kartu, udeřili hosté v 83. minutě po rohu Škrabalem potřetí a rozhodli o exportu všech tří bodů do Lužkovic.

Branky: 30. Fojtík (pen.) – 6. Novák, 36. Ronza, 82. Škrabal. Slavičín B: Ocelík A. – Fojtík, Švach Mich., Bureš, Kulíšek, Ocelík M., Neuman, Sochora, Švach M., Havlín, Floreš. Střídali: Ocelík, Pavelka, Blažek. Lužkovice: Vala – Šuba, Čala, Mičola, Ronza J., Ronza T., Novák, Polepil, Holý, Čech, Škrabal. Střídali: Okál, Paták, Langer.

LUKOV – TLUMAČOV 1:3 (0:1)

Lukov začal aktivně a v poli přehrával svého soupeře. Největší šance měli Holomek a poté Šumšál, ale těsně minuli branku. Tlumačovští hrozili jen ze standardních situací, když z jedné nastřelili břevno. Ke konci poločasu vyrobili domácí obránci spolu s brankářem obrovskou hrubku a záložník hostí pak trefil úplně prázdnou bránu ze 40 metrů. To Lukov vyvedlo z tempa. Druhý poločas začal opatrně z obou stran. Po jednom z brejků hosté zvýšili na 2:0. Lukov se snažil s výsledkem něco udělat, ale narážel na pozornou obranu. Velkou šanci měl Šumšál, který hlavičkoval osamocen z malého vápna, ale netrefil. Stejně tak Teplý T. hlavou přestřelil. V 80. minutě přišla hezká brejková akce domácích, kdy po přihrávkách Holomka a Šumšála snížil Hudeček na 1:2. Lukovští pak všechny síly vrhli do útoku, ale v poslední minutě přišel brejk Tlumačova do otevřené obrany a gól na 1:3.

Branky: 84. Hudeček – 40. Jonášek, 54. Houser, 88. Zálešák. Lukov: Jokl – Teplý M., Králík, Matula, Šimčik, Jantula (60. Sedláček), Teplý T., Šumšál, Holomek, Vítovský L., Hudeček. Tlumačov: Škrabal – Sedlář, Malý, Dvořák, Mouka P. – Jonášek J., Zálešák, Duroň, Psota – Máčala, Otevřel. Střídali: Houser, Juhaňák, Šimoník, Jonášek Z.

NEVŠOVÁ – ADMIRA HULÍN 1:2 (1:2)

Nevšová se ujala vedení již v 5. minutě, a zaskočila tak ambiciózního soupeře. I nadále měla více ze hry a hrála velice zodpovědně. Postupem času však soupeř začal hrozit a dostával se stále častěji do pokutového území domácích. První rohový kop ještě Nevšová přežila, první standardní situaci však ne. Z nacvičeného signálu hosté v 30. minutě vyrovnali. Gólem srazili domácí a převzali iniciativu. Svoji územní převahu dokonale využili pět minut před koncem poločasu a ujali se vedení. Druhá půle začala snahou Nevšové utkání vyrovnat, měla více ze hry, zahrávala řadu standardních situací, ale branka hostů byla pro ni zakletá. Hulín udržel jednobrankový náskok až do konce.

Branky: 5. Tomšů – 22. Šenkyřík, 40. Csomor. Nevšová: Zámorský – Bůžek, Kováč, Juriga, Machač, Munster, Zoubek, Dubec, Vašička, Šoman, Tomšů. Střídali: Srcháček, Topič. Hulín: Hložek – Jurášek, Prokop, Tabara, Dutkevič, Csmor, Šenkyřík, Karamon, Kubo, Podol, Kostvo. Střídali: Štoll, Nedbal, Horáček, Vajda.

PŘÍLUKY – VESELÁ 3:2 (2:1)

Už v 6. minutě po krásné přihrávce Votavy přes celou šestnáctku skóroval do prázdné brány hostí Nesvadba. Uběhla jen minuta a útočník Příluk Lošťák obehrál obránce a prostřelil brankáře Veselé podruhé. Další dvě šance domácí nevyužili, zato Veselá snížila na 1:2 ve 42. minutě, kdy se po přímém kopu před šestnáctkou parádní střelou trefil Divoký. V závěru poločasu opět spálil tutovku domácí Frolek. Hosté se po přestávce vrhli do útoku a v 55. minutě Dlouhý v sólu prostřelil brankáře a vyrovnal. Příluky to nabudilo k větší aktivitě a postupně měli šanci Lošťák, Machalíček a Votava, v 78. minutě po závaru před bránou hostí stříleli Lošťák a Pinkas, ale bez gólového efektu. Naopak hráči Veselé zahrozili v 85. minutě, kdy jejich útočník z voleje jen těsně minul bránu. Rozuzlení přineslo nastavení 2. poločasu, kdy byl domácí záložník Votava v šestnáctce tvrdě faulován. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Machalíček, a utkání tak skončilo 3:2.

Branky: 5. Nesvadba, 7. Lošťák, 90. Machalíček – 42. Divoký, 54. Dlouhý. Příluky: Pavelka – Čelůstka, Humpál, Machalíček, Strachoň, Zedníček D., Zedníček K., Nesvadba, Votava, Frolek D., Lošťák L.. Střídali: Pinkas, Zahradnický. Veselá: Červenka P. – Dujka, Večeřa, Divoký, Červenka J., Bodlák, Dlouhý, Machalíček, Sokol, Klečka, Žaludek. Střídali: Čoček, Červenka V.

V. OTROKOVICE B – SEHRADICE 0:1 (0:1)

O osudu utkání rozhodl první poločas. Přestože se domácí hodně snažili, do vedení šli hosté po půlhodině hry. Po změně Otrokovičané přidali, ale ani jedna z šancí vyrovnáním neskončila.

Branka: 34. Sochora. Otrokovice: Janečka – Gojš, Kryšpín, Skřivan, Bahounek, Gába, Frydrych, Křivánek, Ponížil, Juhás, Zach. Střídali: Koštiál, Zelinka, Zaoral, Caudr. Sehradice: Kupka – Sochora, Žáček M., Žáček V., Žebráček, Bahulík, Zavadil, Zetek, Mikel, Blažek, Kraváček. Střídali: Plášek, Krejčiřík, Šenkeřík, Okénka, Zerzan.

ZLECHOV – MORKOVICE B 8:0 (1:0)

Domácí proti nevyzpytatelné rezervě Morkovic začali zezadu, což se jim vyplatilo. Soupeře drželi na uzdě, sami si naopak vytvářeli spousty šancí, které se jim ovšem nedařilo proměňovat. Jediný gól vstřelil Kubiš, který se po Kowalíkově vyražené střele prodral k dorážce a napnul síť. Hosté měli jedinou výraznější příležitost na začátku druhého poločasu, kdy už domácí po Kedrově trefě vedli 2:0. Drobisz ale svůj tým podržel a zadělal tak na nevídaný debakl. Chvíli nato totiž Zajíc po Mikulově přihrávce zvýšil na 3:0 a zlechovský gólostroj se rozjel naplno…

Branky: 56. a 83. Zajíc, 68. a 77. Velcr, 12. Kubiš, 49. Kedra, 71. Kowalík, 87. Zelinka. Rozhodčí: Veselý. Zlechov: Drobisz – Machala, Tománek, Mikula (72. Jurášek), Zajíc, Kalmus, Kubiš (57. Velcr), Kowalík (76. Vendel), Vaněk, Mazůrek (57. Zelinka), Kedra. Trenér: Drobisz. Morkovice B: Štětina – Novák, Smažinka, Koláček, Skácel, Šimoňuk, M. Pajgr, Handl, Přecechtílek, Zápařka, Petráš (57. Doležel). Trenér: J. Pajgr.

KUNOVICE – NEDAKONICE 6:0 (2:0)

Kunovice byly po celý zápas jasně lepší a jejich tlak vyústil v šestigólový příděl. Zápas hodně ovlivnil divoký úvod, když domácí už v 8. minutě vedli po trefách Černého a Náplavy 2:0. V dalším průběhu první půle odolávali Nedakoničtí jen s velkým štěstím, když Černý ještě dvakrát trefil tyč a Petřek nevyužil samostatný nájezd. Hosté tak stle živili naději na dobrý výsledek a na začátku druhého dějství se pokusili o zvrat. Kunovičtí ale jejich pokusy ubránili, Klvaňa po hodině hry přidal v rychlém sledu třetí a čtvrtý gól a bylo rozhodnuto.

Branky: 8. a 85. Náplava, 62. a 67. Klvaňa, 3. Černý, 79. Růžička. Rozhodčí: Toman. Kunovice: Noha – Sedlář (76. Hlavatý), Brim, Petřek, Žák (70. Flek) – Baný (60. Sklenář) – Škrášek (65. Růžička), Náplava, Lahodný, Černý (55. Střelec) – Klvaňa. Trenér: Matoušek. Nedakonice: Červinka – Král (71. Bouřa), Hána, Stupka, Cigoš, Balíček, Marek (81. Mareček), Hyrák, Klečka, Vaculík (60. Čagánek), Petek (55. Lukašík). Trenér: Strakáč.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – KORYČANY 3:2 PK (2:0)

Zatímco domácí fotbalisté v úvodním kole prohráli, hosté vyloupili Nedakonice a toužili po dalších třech bodech z venku. V prvním poločase to ale na žádný export nevypadalo. Domácí měli hru pod kontrolou a po trefách Petratura a Pokorného vedli už 2:0. Ani po změně stran dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by utkání nemělo skončit výhrou domácích. Jenže stačily jen tři minuty a všechno bylo jinak. V 70. minutě Huška snížil a v 72. už Posolda vyrovnával na 2:2. Pak už se stav nezměnil, a na řadu tak přišly pokutové kopy. U nich si domácí alespoň trochu vylepšili náladu, když zvítězili 4:2 a do tabulky si připsali i prémiový druhý bod.

Branky: 13. Petratur, 36. Pokorný – 70. Huška, 72. Posolda. Rozhodčí: Švach. O. N. Ves: Boček – Vávra, Kreisl (59. Hůsek), Zálešák, Šálek, Jurásek, Petratur, V. Slezák, Tvrdoň (66. P. Lorenc), T. Lorenc (90. Machala), Pokorný. Trenér: Voráč. Koryčany: Vrba – Andrýsek (73. Kroutilík), Huška, Posolda, Prokeš, Samsonek, Tesař, Gejdoš (61. Hubr), Zabloudil, Hanák, Šnajdr. Trenér: Andrýsek.

BUCHLOVICE – NIVNICE 1:5 (1:0)

V poháru Buchlovice stejného soupeře porazily 4:1 a brousily si na něj zuby i tentokrát. Hosté ovšem přijeli v o poznání silnější sestavě a fotbalovost byla od začátku na jejich straně. Domácí ale zase byli bojovnější, a k vidění tak byl pěkný vyrovnaný fotbal. Z celé řady šancí se v úvodní pětačtyřiceti­minutovce ujala pouze jediná, po půlhodině hry se radovali domácí. Huráb využil zaváhání gólmana Hladiše, který zůstal stát na lajně, a zblízka hlavou otevřel účet zápasu. Po změně stran ovšem hosté předvedli střeleckou explozi, která smetla Buchlovice ze hřiště. Důležitý byl bleskový vyrovnávací gól, který padl po bratrské spolupráci. Rohový kop Libora Ligase sice domácí obrana odvrátila, opakovaný centr ovšem přistál na zadní tyči na hlavě Petra Ligase, který neomylně zavěsil – 1:1. Nivnickým narostla křídla a za pár okamžiků už po pohotové dorážce Jana Máčalíka vedli. A když o chvíli později přidal stejný hráč třetí gól, bylo prakticky rozhodnuto. Domácí ještě mohl vrátit do zápasu Mikula, jenže tváří v tvář Hladišovi neuspěl. Od té chvíle už na hřišti kralovali hosté, kteří dalšími dvěma góly navýšili na konečných 1:5. Nivnice se s plným počtem bodů a úctyhodným skóre 11:3 usadila na čele tabulky.

Branky: 33. Huráb – 51., 57. a 88. J. Máčalík, 47. P. Ligas, 65. L. Ligas. Rozhodčí: Němec. Buchlovice: Kučík – Zábojník (72. Pientok), Valeš (82. Krystýnek), Schuster, Machálek, L. Belant, T. Belant (46. Raštica), D. Křiva, Huráb, Mikula. Trenér: J. Křiva. Nivnice: Hladiš – Kostelník, M. Máčalík, P. Ligas, Michalec – Josef Smítal (85. Pražan), Velecký, L. Ligas, J. Máčalík – Borýsek (67. Kašpárek), Májek. Trenér: Ondrůšek.

1. FC SLOVÁCKO – OŘECHOV 4:1 (2:0)

Doma se dvakrát po sobě nevyhrává, říká nepsané fotbalové pravidlo. Nováček soutěže jej však s radostí porušil a po dvou kolech se vyhřívá na druhém místě tabulky. Duel s Ořechovem zvládlo céčko Slovácka s velkou grácií i přesto, že od 29. minuty hrálo bez vyloučeného Uhlíře, který v přerušené hře prudce vrazil rukama do soupeře. V té chvíli už domácí vedli 1:0, o což se postaral Marek Bučák. Stejný hráč pak skóroval i chvíli poté, co jeho tým šel do deseti, a domácí se uklidnili. Na začátku druhé půle sice vykřesal jiskřičku naděje pro Ořechov kontaktní brankou Pavlíček, jenže to byla labutí píseň hostů. Domácí vzadu pozorně bránili, v závěrečné čtvrthodině navíc dokázali přidat další dvě branky, a mohli se tak radovat ze zaslouženého vítězství.

Branky: 23. a 33. Bučák, 77. Vašek, 82. Balaštík – 55. Pavlíček. Rozhodčí: Michalec. ČK: 29. Uhlíř (Slovácko C). Slovácko C: Nemrava – Uhlíř, Bučák (76. Sánchez), R. Blažek, Vašek, Heger (79. Abrhám), Šišák, L. Paška (32. Mareček), David (88. T. Blažek), Balaštík, Remeš. Trenér: Chvojka. Ořechov: S. Kuchař – Březina, Flašar, Hlúpik, Pavlíček, Bublík (83. Sklenka), Hlaváč (75. Krys), Váňa, Šesták (60. Z. Kuchař), Zukič, Trlida. Trenér: Jegla.

PRAKŠICE – STARÉ MĚSTO 6:2 (4:0)

Domácí v úvodním kole vyfasovali šestku v Nivnici, doma se jim tento nezdar podařilo parádně odčinit, když Staré Město sfoukli naprosto stejným výsledkem. Prakšice měly drtivý nástup, když v 11. minutě vedly už 2:0 a v poločase 4:0.

Branky: 5. Dynka, 11. Gajdůšek, 25. Mikel, 44. Hostinek, 50. Ulčík, 76. Ondra – 47. Vlček, 90. O. Hastík. Rozhodčí: Tureček. Prakšice: V. Minařík – Němeček (87. Rubeš), Ondra (89. T. Gajdúšek), Hostinek, M. Gajdúšek (64. Šimuni), Dynka, Bičan, Mikel (75. Slezák), T. Minařík (83. Wellington), Ulčík, Babušík. Trenér: Kadlček. St. Město: J. Vávra (46. Svoboda) – Melichárek, V. Trubačík, Grebeň, Juráň (46. Maňásek, 73. R. Hastík), M. Trubačík, Doseděl, Šmatelka, O. Hastík, Daťko (27. P. Vlček), Bělaška (46. L. Trubačík). Trenér: P. Vlček.

ZBOROVICE – JALUBÍ 4:0 (1:0)

Od začátku zápasu byli domácí lepším mužstvem, Úvodní branku zápasu fanoušci viděli ve 20. minutě. Gröpl si naběhl do šestnáctky a hlavou usměrnil do sítě Hanákův centr. V první půli si Zborovičtí vytvořili ještě další tři šance, ale všechny gólové situace špatně vyřešili. Hosté sice chtěli ve druhé půli s výsledkem něco udělat, jenže domácí pokračovali ve výborném výkonu a brzy zápas definitivně rozhodli. Všechny tři branky přitom vměstnali do pouhých osmi minut. Jako první navýšil skóre Martin Šprňa, který prostřelil teprve šestnáctiletého gólmana Davida, pak už úřadoval Gröpl, který z penalty a po individuální akci zkompletoval hattrick.

Branky: 20., 58. z pen. a 60. Gröpl, 52. Šprňa. Rozhodčí: Mitáček. Zborovice: Chytrý – Hanák, Švejcar (84. M. Prachař), Štěpánek, Vybíral, D. Prachař (73. Marek Šprňa), Šumbera, Gröpl, Kojetský (59. Setinský), Martin Šprňa (81. Hlaváč), Krčmář (65. Medek). Jalubí: David – Žaluda (55.), Botek, Hromada, Dobiáš, Janeček, Doseděl, Ulman, Gajdošík (68. Andrýsek), Jungman (77. Klajn), Burián. Trenér: Otrusina.

1. Nivnice 2 2 0 0 0 11:3 6
2. 1. FC Slovácko C 2 2 0 0 0 7:2 6
3. Zlechov 2 1 1 0 0 10:1 5
4. Zborovice 2 1 1 0 0 7:2 5
5. Koryčany 2 1 0 1 0 5:4 4
6. Kunovice 2 1 0 0 1 7:2 3
7. Prakšice 2 1 0 0 1 8:8 3
8. Morkovice B 2 1 0 0 1 2:9 3