Svoji šestou branku vstřelil přesně v den svých dvaadvacátých narozenin.

Rozhovor

Co říkáte na to, že jste se stal nejlépe střílejícím hráčem Slovácka a předstihl Švancaru?

Ale ono je to jedno, kdo ty góly dává. Nahrál mi už na čtyři branky a většinu akcí tvoří on, takže je to i jeho zásluha. Důležité je, že můj gól znamenal tři body.

Do gólové šance jste se dostal po dlouhém autu Tomáše Abraháma, byl to nacvičený signál?

Už předtím jsem měl šanci v podobné situaci, ale ta bohužel nevyšla. Já vím, kde to Tomáš háže, tak jsem se tam snažil naběhnout. Bylo to štěstí, že se to dostalo až ke mně. Balón jsem si zpracoval a ta střela se celkem povedla.

Nebylo to tedy tak, že jste zavřel oči a vystřelil?

Tak to určitě ne.

První poločas vypadal z vaší strany jako pokračování nepřesvědčivého výkonu z uplynulého kola na Kladně…

Báli jsme se, nahrávky byly nepřesně. Trenér ale zvolil sestavu ze zkušenějších hráčů a my jsme věřili, že ta šance přijde. A ve druhém poločase také přišla.

Bylo to hodně důležité utkání o záchranu. Byl jste nervózní více než v jiných zápasech?

To ani ne, připravovali jsme se stejně, tak jako na každý jiný zápas. Nějakou nervozitu jsem si nemohl připustit. I když musím říct, že hlavně v první půlce ten výkon nebyl ideální a nějaká nervozita na nás možná byla znát.

Co se dělo o poločase v kabině? Kdo z hráčů měl hlavní slovo?

Švanci, Zelí a Něma to doplnil (Švancara, Zelenka, Němčický). Něco jsme si řekli, než přišel trenér, který si k první půlce taky řekl svoje připomínky.

Všiml jste si, že kotel domácích fanoušků protestoval proti vašemu výkonu na Kladně a jejich sektor byl ze začátku zápasu prázdný…

Určitě jsem si toho všiml. Ale trenér nás připravoval na to, že musíme hlavně naplno bodovat a tady to nás nemohlo vyvést z míry. Na hřišti bylo to ticho znát, samozřejmě jsem to vnímal, ale my jsme se museli koncentrovat na samotný zápas a moc si toho nevšímat.

Narozeniny, vstřelený gól a výhra. To je dobrý důvod k pořádné oslavě, ne?

Hned zítra po zápase máme trénink a v kabině mně řekli, jak se mám chovat (směje se). Já si to nechám až na konec sezony, potom to teprve pořádně oslavím.