„Bylo to nesmírně složité a jsme o to spokojenější, že jsme to zvládli. Na takovém terénu bylo těžké motivovat hráče, aby se toho nezalekli,“ oddechl si brodský trenér Martin Onda.

VELKÁ BÍTEŠ – UHERSKÝ BROD 0:1 (0:1)

Podzimní vzájemný duel skončil stejným výsledkem, s tím nedělním se ale podle kouče vítězů nedal vůbec srovnat.

„Tehdy to bylo úplně jiné utkání. Hrálo se v podstatě na jednu bránu a byl zázrak, že to skončilo jen 1:0,“ zavzpomínal Martin Onda na první říjnovou sobotu loňského roku.

Tentokrát se jeho svěřenci na výhru nadřeli o poznání víc. Na vině byl především těžký terén.

„Počasí na Vysočině nebylo v poslední době ideální a podle toho vypadalo hřiště, které bylo ve velmi špatném stavu – malé, hrbaté. A když se k tomu přidali domácí urostlí hráči, nebylo to nic jiného než zápas,“ pousmál se brodský lodivod.

Jeho svěřencům se ulevilo až těsně před koncem prvního poločasu. Šálek ze standardky posadil míč na hlavu Michalcovi, který přehodil domácího gólmana a poslal hosty do vedení – 0:1.

Hned vzápětí byl navíc autor úvodní branky faulován v šestnáctce a do střelecké listiny se pro změnu mohl zapsat Šálek, jenže penaltu neproměnil.
„Michalec měl dva světlé momenty, Šálek bohužel jen jeden. Byla to velká škoda, druhý gól by zřejmě definitivně zlomil odpor domácích,“ mrzelo Martina Ondu.

Bíteš tak byla stále ve hře a ve druhé půli favoritovi zle zatápěla. „Byl to boj, až do konce to hrozilo ze všech stran, každý aut, každý nakopávaný balon do šestnáctky, na které chodili domácí vysocí stopeři, byl nebezpečný. Naštěstí jsme to uskákali,“ pochválil brodský kouč dobrou obrannou práci celého mužstva.

Branka: 44. Michalec. Rozhodčí: Černoevič – Žurovec, Mayer. ŽK: Ivančík – Hruboš, Kúdela, Blaha. Diváci: 200. Uh. Brod: Kohoutek – Holík, Vrága, M. David, Kúdela – Dolina, Šálek, Hruboš, Nevařil – Michalec (83. Josefík), Večeřa (74. Blaha). Trenér: Onda. (std)