Slovácko po sedmi letech sestupuje

PLZEŇ -Fotbalisté Slovácka po sedmi sezonách sestupují z první ligy. Definitivně o tom rozhodla jejich prohra 0:2 v Plzni, jejíž vítězství hned v úvodní desetiminutovce zařídil dvěma góly útočník Tomáš Krbeček.

14.5.2007

Pavel MaluraFoto: Miroslav Kucei

Klub z Uherského Hradiště tak ztratil poslední teoretickou šanci na udržení, dvě kola před koncem je jeho ztráta na konkurenty už nedostižná.

PLZEŇ - 1. FC SLOVÁCKO 2:0 (2:0)

Slovácko sice poslední dva zápasy na plzeňském stadionu vyhrálo, aniž by inkasovalo branku, ale včera zahájilo cestu za uchováním naděje na záchranu tím nejhorším možným způsobem. Nekoncentrovaní hosté připomínali odevzdané mužstvo smířené se svým osudem. Už ve třetí minutě neodvrátili roh Plzně, Fillo míč vrátil z velkého vápna před bránu a nehlídaný Krbeček zblízka prostřelil brankáře Fryštáka. Ten si zřejmě svoji ligovou premiéru představoval jinak.

Západočeši ve Štruncových řadech tři zápasy po sobě nevyhráli, ale dali rázně najevo, že chtějí špatnou sérii ukončit. Jejich úvod byl strhující, po deseti minutách se domácím povedla pohledná akce na pravé straně, Procházka si vyměnil míč s Malárem a po centru prvně jmenovaného Krbeček pohotově usměrnil míč podruhé do branky. Domácí kanonýr se letos trefil už podeváté a znovu ukázal, proč si ho všímá i trenér reprezentační jednadvacítky.

Plzeňané pak hodně z nasazeného tempa ubrali a Malcharkova šance byla na dlouhou posledním ohrožením branky hostů. Do útočení se pak nesměle pustilo i Slovácko, za které už nenastoupili zkušení hráči v čele s Drobiszem, Němčickým, Šuškavčevičem či Ivanou. Moravané poprvé zahrozili po půl hodině po rohu Stýskaly, ale kapitán Ineman našel svojí hlavičkou jen pozorného brankáře Daňka. Pak pálil nad branku Racko a proti Daňkovi po rychlém úniku neuspěl ani Brožík.

Druhý poločas se svojí úrovní tomu prvnímu vůbec nepřiblížil. Západočeši vyklidili pozice na polovině soupeře, ale bez potíží zachytávali chabé výpady Slovácka. Daňka mohla v 72. minutě vystrašit snad jen přízemní rána Mareše.

Plzeň se v útoku připomněla o tři minuty později, když střídající Borek po deseti minutách pobytu na hřišti skákavou střelou nastřelil pravou tyč. Náskok nezvýšili ani Fillo s Borkem, kteří deset minut před koncem jen těsně nedosáhli na Pleškův centr. Smolař závěrečných minut Borek se svého třetího gólu v sezoně nedočkal ani v 86. minutě, když hlavičkoval tentokrát do břevna.

Branky: 3. a 10. Krbeček. Rozhodčí: Jech - Filípek, Teuber. Diváci: 3 805.
Plzeň: Daněk - Procházka, Zakopal, Rada, Smola - Malár (65. Borek), Trapp, Fillo, Róth (46. P. Šíma) - Malcharek, Krbeček (85. Psohlavec). Trenér: Stanislav Levý. Slovácko: Fryšták - Kaspřák, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Kúdela (74. Němčický), Görner, Stýskala - Mareš, Racko (58. Filipský) - Brožík (58. Ondřejka). Trenér: Pavel Malura.

14.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Slavit a otevírat šampaňské mohla základna ODS Zlínského kraje, která se na výsledky voleb přesunula do komunitního Cafe 21 v Uherském Hradišti. Lídr kandidátky Stanislav Blaha se totiž stal poslancem.
14

Zlínská ODS zapíjela poslanecký mandát šampaňským

Ondřej Benešík. Ilustrační foto.

Benešík: Volební výsledek je pro KDU-ČSL daní za nepopulární politiku strany

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

Ve Zlámanci i Březolupech došli k volbám v krojích

FOTOGALERIE / Hodová chasa v čele se stárky Jiřím Vyoralem a Martinou Fuskovou navštívila v krojích volební místnost ve Zlámanci, kde se již tradičně konají hody uprostřed volebního klání.