Rozhodl o tom na svém včerejším zasedání v tureckém Istanbulu Výkonný výbor UEFA.

„Je to velký úspěch celého českého fotbalu a my jsme pyšní, že můžeme být součástí tohoto úspěchu. Všichni se těšíme, že tady uvidíme největší sportovní akci v historii Uherského Hradiště,“ neskrýval nadšení výkonný ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí, jenž pořadatelství šampionátu bere jako velkou odměnu za práci, která se zde za poslední roky pro fotbal udělala. Česká kandidatura zvítězila při volbě pořadatele šampionátu nad šesti soupeři Maďarskem, Portugalskem, Rakouskem, Ruskem, Řeckem a Walesem. Češi zvítězili hned v prvním kole volby, když dostali osm z celkových čtrnácti hlasů. „Že naše republika uspěla v konkurenci takových zemí, je obrovská čest. A že se bude mistrovství konat i v našem městě, to je pro nás uznání, že fotbalu a sportu vůbec věnujeme velkou podporu,“ uvedl hradišťský starosta Květoslav Tichavský.

Radost neskrýval ani předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta. „O pořadatelství jsme hodně stáli a udělali jsme pro to maximum. Je to velký úspěch. Určitě nám pomohlo, že jsme navazovali na minulou kandidaturu,“ uvedl Pelta. Češi se totiž ucházeli už o ME do 21 let v roce 2013, to ale ještě těsně prohráli s Izraelem.

Krejčí i Tichavský si uvědomují, že „malé“ EURO není jen pozlátko a že jejich práce ani zdaleka nekončí. „Spíš naopak, teď nás té práce čeká ještě víc. Jsme ale připraveni udělat maximum pro to, aby všechno klapalo a my obstáli na výbornou,“ podotkl starosta. „Já musím říct, že se na to těším. Bude to totiž práce pro fotbal a pro lidi tady, kteří mají fotbal rádi,“ doplnil Vladimír Krejčí. Češi přivítají fotbalisty na čtyřech stadionech. Turnaj se bude hrát v pražských arénách na Letné a v Edenu, v Olomouci a v Uherském Hradišti. Na Městském stadionu Miroslava Valenty by se měla odehrát tři utkání jedné ze dvou základních skupin.