1. FC SLOVÁCKO – SLAVIA PRAHA 1:3 (0:3)

Slovácko se před domácími fanoušky v letošní sezoně vždy prezentovalo výbornými výkony, proti Slavii to však od začátku drhlo. Hlavně v obraně domácí vyráběli strašlivé věci, které Slávisté nekompromisně trestali. Jako první se prosadila dvojice Blažek, Janda a druhý jmenovaný nikým neatakován mohl pohodlně poslat míč k levé tyči bezmocného Filipka – 0:1. O deset minut později se situace opakovala, domácí gólman se mohl jen smutně ohlédnout za umístěnou střelou Blažka – 0:2.

„Špatný vstup do zápasu si nedokážu vysvětlit. Bohužel jsme navázali na to negativní, co jsem krititoval v Hradci, kde nám i přes zisk tří bodů chyběla vůle po vítězství a aktivita směrem dopředu. Slavii jsme navíc pouštěli do obrovských šancí, které využili,“ zlobil se domácí trenér Miroslav Soukup.

Aby toho nebylo málo, po půlhodině hry tak přišel další slávistický úder. Blažek využil obrovské chyby Kubáně, potáhl míč až do velkého vápna, přiťukl míč Trubilovi, ten ještě předložil Jandovi, který mohl podruhé v zápase zvednout ruce nad hlavu – 0:3.

„Pyšnili jsme se tím, že jsme dostali jen osm branek, a teď tohle. Obranu ovšem v žádném případě nechci rozmetat po jednom nepovedeném zápase. Její síla je v tom, že se pomalu sehrává, dneska si bohužel vybrali špatný den,“ konstatoval smířeně Soukup.

Františku Strakovi se úvodní pětačtyřiceti­minutovka pochopitelně hodnotila náramně. „Ukázali jsme, že umíme hrát fotbal. Dobře jsme kombinovali, vycházely nám brejky a především jsme dokázali dát góly,“ pochvaloval si slávistický trenér.

Jeho svěřenci ovšem ve druhé půli vyklidili pole, a když domácí vletěli na hřiště jako vyměnění, začaly se dít věci. Doškův gól sice pro ofsajd ještě neplatil, Ondřejkovo sólo a přesná rána k bližší tyči však už ano – 1:3. „Poslední zápasy neměl Venca povedené, proto začínal na lavičce. Musím však říct, že naši hru hodně oživil,“ poznamenal kouč Slovácka na adresu rychlonohého štírka.

Domácím vliv gól sílu do žil a začali dobývat slvístckou bránu. Jedinečná šance se po akci Doška s Volešákem otevřela pro Valentu, kterému ale v poslední chvíli skočil do střely Nitrianský. Z drtivého tlaku Slovácka se rodily další příležitosti, neuspěli však ani Došek s Daníčkem, Čontofalský lapil i další poklus Ondřejky. A když pět minut před koncem domácí nedokázali přetavit v kontaktní gól ani obrovský závar, při kterém slávisté dvakrát vykopávali míč z brankové čáry, bylo rozhodnuto.

„Myslím, že jsme mohli druhý poločas vyhrát víc než 1:0, možná jsme mohli i vyrovnat,“ smutnil Soukup, který tak musel zkousnout už čtvrtou letošní domácí porážku v lize. Pověst nedobytné tvrzi tak dotala další trhlinu, i když v mysli například trenéra Slavie přetrvává.

„Slovácko doma často neprohrává, takže si tří bodů nesmírně cením. Nebylo to vůnec jednoduché, domácí byli ve druhé půli agresivnější a v určiých fázích jsme měli i štěstí,“ sympaticky uznal Straka, který se však potlesku od fanoušků Slavie stejně nedočkal. Ze sešívaného kotle si i přes výhru ozývalo hromové ‚Straka ven!‘

Jediný aplaus tak ve slováckém pekle patřil Petře Kvitové. To když komentátor chvíli před koncem zápasu oznámil její triumf na turnaji mistryň v Istanbulu.

Branky: 55. Ondřejka – 4. a 34. Janda, 14. Blažek. Rozhodčí: Královec – Kordula, Kocian. ŽK: Ondřejka – Trubila, Nitrianský, Hloušek, Janda. Diváci: 5568. 1. FC Slovácko: Filipko 3 – Kubáň 4, Mezlík 4, Trousil 4, Jeleček 4 (78. Lukáš) – Hlúpik 4 (36. Ondřejka 2), Daníček 3, Kordula 3, Valenta 3, Volešák 4 (85. Fujerik) – Došek 3. Trenér: M. Soukup. Slavia: Čontofalský 2 – Nitrianský 3, Latka 3, Hubáček 3, Hloušek 2 – Blažek 2 (65. Vlček), Janda 2, Jarolím 4, Hurka 3 (70. Milutinovič), Trubila 3 – Pospěch 3 (78. Cicman). Trenér: F. Straka.