Současný trenér Svatopluk Habanec dával celou podzimní část ligy na postu defenzivního záložníka přednost Vlastimilu Daníčkovi. Hofmann v zápasech většinou paběrkoval a střídal v posledních minutách hry. Po odehrání dvou jarních zápasů je všechno jinak. Odchovanec Fotbalové akademie Josefa Masopusta v severočeském Mostě přesvědčil trenéra v zimní přípravě o svých kvalitách. Rodák z Bečova u Mostu v úvodních kolech na Spartě a proti Dukle nechyběl ani minutu.

Pocházíte kousek od Teplic, právě na Stínadlech hraje Slovácko další zápas. Bude to pro vás tak trochu domácí utkání?

To bych neřekl, Teplice neberu jako domácí půdu. Je to sice blízko mého bydliště, takže se přijedou podívat rodiče, rodina a kamarádi z Mostu a Bečova. Nebude to nic velkého, žádný můj fan klub mě tam určitě nečeká, ale ti nejbližší na zápase budou.

Teplice vyhlašují, že proti Slovácku musí vyhrát. Bude to z tohoto pohledu pro vás jednodušší?

To si nemyslím, my tam nejedeme a nechceme prohrát. Pro nás je to stejně důležitý zápas jako pro Teplice. Nechci hodnotit, jestli je to pro ně důležitější, ale pravda je, že jsou opravdu ve špatné situaci. Kvalitu kádru mají přitom dobrou, jejich současné umístění jsem před sezonou rozhodně nečekal. Poslední zápasy Teplic moc o fotbale nebyly, čekám, že v neděli to bude hodně bojovný zápas.

Znáte nějak blíž teplický kádr? Máte v mužstvu kamarády?

Jenom zběžně, osobně znám dva kluky. Hrával jsem proti mládežnickým celkům Teplic a v kádru áčka jich moc není.

V úvodních dvou jarních kolech jste nastoupil v základní sestavě. Cítil jste už v zimní přípravě důvěru trenéra?

V přípravě se sestava dost točila. Až na soustředění v Turecku před posledním utkáním jsem měl od trenéra náznak, že hraji o místo v základu. Zápas se mně povedl, jenom jsem čekal, jak se trenér rozhodne. V generálce jsem odehrál pětašedesát minut, z toho jsem vyčetl, že nastoupím v prvním kole na Spartě.

Kde jste dostali čtyři branky. Myslíte si, že utkání na Spartě poznamenalo další kolo proti pražské Dukle?

Bylo to zvláštní utkání, nemyslím si, že by nás to nějak poznamenalo. Osobně jsem šel na Duklu s čistou hlavou.

Do Slovácka jste přišel v létě. Za celý podzim jste odehrál jediný zápas. Neměl jste obavy, že vás klub pošle v zimní přestávce někam na hostování?

Neměl. Chtěl jsem pravidelně hrát, mluvil jsem o tom s trenérem a mým manažerem. Nakonec mně pan Habanec řekl, že se mnou počítá a šanci v přípravě určitě dostanu. Bude prý záležet, jak se s ní poperu. Snažil jsem se dokázat, že do týmu patřím a nakonec to vyšlo.

Tušíte, proč jste na podzim vypadl ze sestavy? Nevyšel vám zápas v Olomouci?

Do dneška nevím. Myslím si, že ten zápas se mně docela povedl. Neměl jsem pocit, že bych nějak vyhořel. Podobná byla i reakce okolí. Pan Soukup mně k utkání vůbec nic neřekl. V dalším kole jsem seděl na lavičce, potom trenér odešel a už jsem se o to nijak nestaral.

Měl o vás v zimní přestávce zájem nějaký jiný klub?

Měl jsem jasnou nabídku z druhé ligy. Trenér toho týmu mluvil s naším trenérem, který mu řekl, že se mnou počítá. Dál jsem to neřešil.

Který klub se vám ozval?

Nechci říkat jeho jméno, bylo to ze špičky druhé ligy. Na jaře chtějí hrát o postup.

Po zápase v Teplicích zůstáváte doma, nebo jedete s mužstvem do Uherského Hradiště?

Měli bychom mít den volno. Po zápase pojedu s rodiči domů.

Váš otec je asistent trenéra v Mostě. To má po odborné stránce hodně co říct k vašim výkonům, že?

Nikdy mě nijak zvlášť nechválil, když se mu něco nelíbí, tak to otevřeně řekne. Táta je asi můj největší kritik. Trošku mě překvapilo, že po Dukle, až na nějaké dvě ztráty ve středu hřiště, byl s mým výkonem spokojený. Voláme si a rozebíráme každý zápas. Většinou to hodnotí objektivně.

Mimochodem jak často se dostanete v průběhu sezony domů?

Málo, málo. Když jsem doma jednou za dva měsíce, tak je to hodně. Většinou když hrajeme někde blízko, ale po Spartě jsem třeba nezůstával.

Už jste si zvykl v Uherském Hradišti?

Jo. Už se tady cítím skoro, skoro, jako doma. (Směje se.)

Co vám nejvíc schází?

Víte, že nic výrazného. Samozřejmě že kamarádi, ale s nimi jsem v kontaktu přes počítač. Jinak si na nic nestěžuji.