Domácí hráči si mysleli, že rozhodčí hru přeruší, jenže hlavní arbitr to jako faul neposoudil a hosté šli z následné akce do vedení.

„Dostal jsem ránu do hlavy, první gól jsem vůbec neviděl. Ležel jsem na zemi. Šel tam dlouhý balon, jak jsem ho odehrál, tak jsem dostal ránu do spánku a do pusy. Měl jsem roztržený ret. Nevím, jestli to byl faul, musím se na to podívat. Škoda potom přišel a omlouval se. Čekal jsem, že rozhodčí to přeruší. Byla tam krev, nevím, jestli si toho rozhodčí nevšiml. Říkal, že to faul nebyl, proto se hrálo dál,“ vysvětloval po zápase Hofmann.

Druhý muž příběhu slávista Milan Škoda si byl jistý, že žádný faul nebyl.

„Odhlavičkoval balon a trefil mě do ramena. Myslím si, že to faul nebyl,“ nabídl vysvětlení snajpr Slavie.

Hráči Slovácka a domácí diváci čekali, že když Hofmann leží bezvládně na trávníku, tak soupeř zakopne míč. Jenže to se v případě hráčů Slavie nestalo. Naopak, z následného útoku domácí inkasovali branku. O nějakém nesportovním chování nechtěl Škoda ani slyšet.

„To jsem nijak nevnímal, znovu říkám, že to faul nebyl. Ani nevím, jestli o ležícím fotbalistovi naši útočící hráči věděli,“ tvrdil Škoda a pochvaloval si hlavně první poločas.

„První půlka nám vyšla velmi dobře. Domácí měli sice v úvodu nějaké náznaky, ale nic z toho nevytěžili. Myslím, že po přestávce jsme mohli ještě nějaké góly klidně přidat.“

Otázka nesportovního chování pražské Slavie přišla na přetřes i na pozápasové tiskovce. Kouč hostů z toho vybruslil diplomaticky. „Nevím, co se tam stalo. Rozhodčí to nepřerušil. Posoudil, že to nebylo nic složitého a my jsem to dohráli,“ nabídl vysvětlení Šilhavý.