Tady je hodnocení kádru ročníku 2017/ 2018.

Známkování je jako ve škole. Nejlepší je jednička, to je reprezentační forma, takovou známku nedostal žádný hráč.

Milan Heča. V současné době asi největší klenot Slovácka. V parádním světle se předvedl hlavně v Plzni, kde vychytal překvapivou remízu, ale oporou byl prakticky celou sezonu. V letošním ročníku vytvořil nový klubový rekord v sérii bez obdržené branky. Slušelo by mu zvučnější mužstvo. Uvidíme, co přinese přestupové léto.
Známka Deníku: 1-.

Michal Daněk. Hečův náhradník odchytal tři zápasy a dostal osm branek, ani v jednom ligovém duelu, ve kterém nastoupil, Slovácko nevyhrálo. I přesto působil v brance jistým dojmem. Příležitost dostal také v pohárových zápasech.
Známka Deníku: 3.

Stanislav Hofmann. Hodnotit se dá hlavně za podzimní výkony, v odvetách odehrál jenom tři zápasy, zbytek jara promarodil. Výborným výkonem se prezentoval v úvodu jara na Baníku, kde vstřelil dokonce vedoucí branku. Na postu stopera se občas nevyhnul gólovému kiksu.
Známka Deníku: 3.

Josef Divíšek. Nic nevymyslí, nic nepokazí. Tak by se dal ve stručnosti zhodnotit důrazný pravý bek, který přestoupil před rokem z Příbrami. Zranil se tři kola před koncem a závěr ligy strávil v lázních.
Známka Deníku: 3-.

Patrik Šimko. Je to s ním jako houpačce, sérii zápasů hraje v základu a sérii sedí na lavičce. Je použitelný na levém kraji obrany nebo jako stoper. Sedmadvacetiletý odchovanec fotbalu v Prešově by měl ve svém věku už patřit mezi opory mužstva.
Známka Deníku: 3-.

Jiří Krejčí. Největší nákup Slovácka v zimní přestávce. Důrazný a tvrdý stoper přišel z jihlavské Vysočiny. Trochu nepochopitelně se dostal do sestavy až ve 23. kole. Za jeho šéfování defenziva Slovácka držela šňůru sedmi zápasů bez prohry.
Známka Deníku: 2.

Tomáš Břečka. Na podzim ho trápilo zranění, ale jaro odehrál ve výborné formě. Prakticky od 17. kola až do konce ligy na svůj post nikoho nepustil. Společně s Krejčím patřil k tomu lepšímu, čím Slovácko na jaře disponovalo.
Známka Deníku: 2.

Dominik Janošek. Sám o sobě říká, že je v sestavě ta šestka. Je to pozice, na které hrával Veliče Šumulikoski. Do Slovácka přestoupil letos v únoru z Brna. Poprvé v základu nastoupil v prvním jarním kole na Baníku. Příjemné překvapení jarních odvet.
Známka Deníku: 2-.

Veliče Šumulikoski. V sezoně odehrál třináct zápasů. Na podzim lídr a kapitán týmu, na jaře přišlo zranění. Dvakrát byl na lavičce, jinak si nezahrál. Ke konci ligy oznámil sedmatřicetiletý defenzivní fotbalista ukončení bohaté kariéry.
Známka Deníku: 2.

Tomáš Vasiljev. Do Slovácka přišel loni v létě z třetiligového Uničova, asi sám čekal, že dostane víc příležitostí. Připsal si dva ligové starty, hrál osm minut v Plzni a celý zápas v Jablonci, kde to rozhodně neměl jednoduché.
Známka Deníku: 3-.

David Machalík. Na podzim mu dával trenér Kordula větší důvěru. V jarních odvetách většinou střídal. Z pozice záložníka mu schází nějaká vstřelená branka. Na první ligový gól pořád čeká. Jako jediný z mužstva viděl červenou kartu. Bylo to na podzim v Liberci už v šesté minutě.
Známka Deníku: 3.

Patrik Hellebrand. Fotbalový talent, který přestoupil ze sousedního Zlína. Odehrál šest zápasů, ani jeden v základu. Devatenáctiletý záložník sám přiznal, že čekal od trenéra víc příležitostí.
Známka Deníku: 3-.

Lukáš Sadílek. Ofenzivně laděný záložník, kterého můžeme směle nazvat skokanem jara. Před sezonou chtěl odejít a nakonec patřil v odvetách k těm nejvytíženějším a nejlepším hráčům. Z jeho pozice by mu slušela a věřme, že v novém ročníku přijde větší gólová efektivita. Jedna branka za sezonu je zoufale málo.
Známka Deníku: 2.

Jan Navrátil. Rychlý krajní záložník měl skvělé jaro, po gólmanu Milanu Hečovi nejvytíženější hráč Slovácka. Stejně jako Lukáši Sadílkovi ale scházejí z jeho pozice nějaké vstřelené góly. Navrc, jak ho přezdívají spoluhráči, se v letošním ligovém ročníku netrefil ani jednou!
Známka Deníku: 2.

Marek Havlík. Se čtyřmi góly se stal střední záložník druhým nejlepší střelcem týmu. Skvělý výkon podal doma proti Baníku a na jaře proti pražské Dukle, v existenčním duelu dal obě dvě branky. Nevyšly mu podzimní zápasy proti Plzni a pražské Slavii. Když má svůj den, tak je k nezastavení. Závěr ligy promarodil.
Známka Deníku: 2-.

Jakub Petr. Přišel loni v létě, krajní záložník, který většinou nastupoval v základu. Slušné výkony střídal s těmi méně vydařenými. Také jemu by slušelo víc branek. Za celo sezonu se trefil jenom do sítě Jihlavy.
Známka Deníku: 3.

Jan Juroška. Přestoupil z pražské Dukly před rokem. Po rozpačitém začátku se usadil na pravé straně obrany. V důležitém záchranářském duelu vstřelil Zbrojovce krásnou branku. Také jeho zásluhou obrana téměř neinkasovala. Dobrý kup, patřil k příjemným překvapením sezony.
Známka Deníku: 2-.

Vlastimil Daníček. Na jaře kapitán týmu, za poslední sezonu se obrovsky posunul, srdcař, který nevypustí žádný souboj. Z pozice defenzivního záložníka nasbíral rekordních devět žlutých karet. Musíme kvitovat jeho tři vstřelené branky. Ofenzivní záložníci můžou jenom závidět.
Známka Deníku: 2.

Tomáš Zajíc. S osmi góly nejlepší střelec týmu. Podzim skvělý. Jaro, také díky bolesti zad, hodně rozpačité. Na jaře vstřelil důležité branky Baníku a Spartě. Mládežnický reprezentant a odchovanec klubu, který strávil závěr ligy v lázních, věří, že na začátku letní přípravy bude zdravotně v pořádku.
Známka Deníku: 2-.

Filip Kubala. Druhý klasický útočník, osmnáctiletý mladík, vstřelil v lize dvě branky. Na podzim v derby proti Zlínu a na jaře po hrubce Kozáčika v Plzni. Větší prostor dostal až ke konci soutěže.
Známka Deníku: 3.

Stalo se během sezony 2017/ 2018

Nejlepší zápas: Slovácko – Dukla 2:0

Záchranářský duel ve 25. kole zvládlo Slovácko na jedničku. „Z naší strany to byl velmi kvalitní zápas,“ hodnotil duel trenér Slovácka Michal Kordula. „Domácí nám dali lekci. Byli jsme všude pozdě, jen díky našemu brankaři jsme prohráli jenom o dvě branky,“ okomentoval zápas kouč Dukly Jaroslav Hynek.

Nejlepší hráč: Milan Heča, gólman Slovácka

Kliďas v bráně a stálice základní sestavy. Rodák z Krumvíře na Břeclavsku podával celou sezonu vyrovnané výkony. Během jara také vytvořil nový klubový rekord v neprůstřelnosti. Neinkasoval 609 minut. V lize odchytal 130 zápasů a má 32 vychytaných nul.

Nejsložitější událost: 15. kolo a prohra 2:1 v derby ve Zlíně

Po tomto zápase, který se hrál v netradičním pondělním termínu, spadlo Slovácko na poslední místo tabulky. Po patnácti kolech mělo pouhých devět bodů. „To byly hodně nepříjemné podzimní chvíle. Po tom zápase byla v kabině velká bezmoc. V tom utkání jsme byli lepším týmem, všichni to viděli, ale ztratili jsme všechny body. Bylo to hodně špatné, nikdo nevěděl, co s tím,“ vzpomínal pravý bek Petr Reinberk

Naplnění možnosti kádru: Vzhledem k množství odchovanců a mladíků, kteří v klubu nastupují, musí soudný fanoušek umístění nakonec kvitovat.

Potěšila hlavně skvělá jarní jízda, dva vyhrané zápasy na domácím hřišti v řadě (Brno, Dukla) nezvládli už daleko zkušenější mančafty. Nejvíc problémů má mužstvo v ofenzivě, nedávalo branky a také proto mělo problémy se záchranou. Méně gólů dalo jenom sestupující Brno. Zvýšit konkurenci v útoku bude nutností.

Zklamání jara: Irakli Sikharulidze

Fanoušek Slovácka dlouho čekal, kdy se na ligovém trávníku objeví Gruzínec Irakli Sikharulidze. Nedočkal se. Útočník, který přišel do mužstva na konci ledna, se na ligovém trávníku neobjevil ani jednou. Část viny na tom mělo zranění a část pravděpodobně nevýrazné výkony v přípravě „Zatím se připravuje s juniorkou,“ zněla většinou odpověď trenéra Korduly, který ho dvakrát posadil na lavičku náhradníků. Sám hráč žádost o rozhovor v průběhu jara odmítl. Věřme, že sedmadvacetiletý forvard svoje umění předvede v nové sezoně.