„Samozřejmě jsme velice spokojení, ale že bychom přemýšleli o tom, že až do konce sezony neprohrajeme, to vůbec. Ona nějaká ta porážka dřív nebo později přijde. Přiznám se, že mě mnohem víc než výsledky těší způsob hry, kterým jsme toho dosáhli,“ zůstává pevně nohama na zemi Hlahůlek.

Co podle něj stojí za tím, že jeho mužstvo ani jednou neztratilo body? „Někdy se to tak prostě sejde, že všechno sedne, jak má. Hlavně v první polovině podzimu byl náš herní projev velice dobrý. Ke konci už ale bylo na klucích vidět, že chtějí vítěznou sérii dotáhnout až do konce a tlačili to silou vůle,“ všiml si úspěšný kouč, který byl coby hráč pověstný důraznou nepříjemnou hrou.

Pokračovat ve vítězném tažení nebude cílem pro jarní část. „Naším hlavním úkolem je chystat kluky pro vyšší ročníky a nejlépe pak až pro první mužstvo. Už teď odešel do sedmnáctky náš nejlepší střelec Sadílek, Němča (trenér Slovácka U17 a někdejší Hlahůlkův spoluhráč Pavel Němčický pozn. aut.) určitě dá šanci i dalším hráčům. My jsme si zase stáhli z hostování Hořčičku, Hlavatého či gólmana Vitáska, aby se poprali o místo v sestavě,“ nastiňuje Miroslav Hlahůlek, že udržet sérii neporazitelnosti nebude jednoduché.

Šestnáctka se pod jeho vedením připravuje od 9. ledna v domácích podmínkách, tento pátek pak vyrazí společně s týmem U17 na týdenní soustředění na Střední Bečvu. „Nebudeme jen nabírat kondici na běžkách, ale proběhne i teambuilding,“ prozradil Hlahůlek, jehož mužstvo už má za sebou i dva přípravné duely.

„V tom prvním jsme padli v Nitře (0:2), výkon byl ale velmi dobrý, jen jsme nedali branky,“ poznamenal impulzivní trenér. Sobotní duel se Slovanem Bratislava se mu pak hodnotil ještě o něco lépe, Slovácko U16 totiž přesvědčivě zvítězilo 4:1. „V první půli jsme si vytvořili velkou herní převahu a zaslouženě si vytvořili tříbrankový náskok. Předvedli jsme spoustu pěkných akcí, po kterých padaly krásné góly. Po změně stran už to bylo vyrovnanější, i Slovan hrál velmi dobře,“ zhodnotil podařených osmdesát minut Miroslav Hlahůlek.

1. FC SLOVÁCKO U16 SLOVAN BRATILSVA U16 4:1 (3:0)

Branky domácích: Machalík, Petrucha, Galuška, Minář. Slovácko: Semanko (41. Vitásek) Martinka, Ohnutek, Sileš, Petrucha (50. Lapčík) Vinkler, Machalík (41. Flasar), Silnica, Hruška (41. Skočík) Minář, Galuška (41. Zajíc).