Trenér Miroslav Soukup je na úvod rozdělil na dvě poloviny – ta první poměřila síly s HFK Olomouc, druhá hned vzápětí s Hlučínem, Obě utkání se hrály na umělé trávě ve Starém Městě.

1. FC SLOVÁCKO – HFK OLOMOUC 4:2 (1:2)

Na domácích bylo na začátku vidět, že nastoupili ke svému prvnímu přípravnému duelu. Rozehranější hosté působili mnohem lepším dojmem, častěji drželi míč na svých kopačkách. Ve 25. minutě ale přesto mohlo jít do vedení Slovácko, jenže Hlúpik z ideální pozice gólmana Holic neprostřelil. Ve 33. minutě už se skóre měnilo, ale na druhé straně. Vít Valenta podržel ve vápně jednoho z protihráčů a Onofrej se z penalty nemýlil. O chvíli později přidal druhý gól Kovář a s domácími to nevypadalo vůbec dobře.

Jenže po faulu na Starého snížil rovněž z penalty Švancara, který navíc vzápětí mohl ze stejné značky i vyrovnat, jenže faul na Volešáka nepotrestal.

„První půle patřila hostům, byli lepší,“ sympaticky uznal asistent domácího trenéra Jiří Dekař. „Po přestávce jsme ale převzali režii do svých rukou a zaslouženě zápas otočili,“ dodal.

K vyrovnání vedla opět penaltová situace, už čtvrtá v zápase. Tentokrát si míč na bílý puntík postavil Volešák a nezaváhal – 2:2. Deset minut nato předvedli hezkou akci Szmek se Švancarou a druhý jmenovaný poslal dloubákem svůj tým poprvé do vedení. Konečnou podobu dal výsledku rovněž technickou střelou Szmek, který tak podtrhl svůj výborný výkon.

Branky: 42. z pen. a 62. Švancara, 53. z pen. Švancara, 88. Szmek – 33. z pen. Onofrei, 89. Kovář. Slovácko: Heča – Kuncl, Mezlík, Starý, Nešpor – Hlúpik, V. Valenta, Volešák, Urbánek – Szmek, Švancara.

1. FC SLOVÁCKO – HLUČÍN(4:0)

Zatímco v prvním utkání měli hráči Slovácka lepší druhý poločas, v duelu s Hlučínem to bylo přesně naopak. Domácí nastoupili do zápasu sebevědomě a hned ve 13. minutě zúročil jejich převahu Košút, který se krásně trefil hlavou. Domácí borci měli duel jasně pod kontrolou a v závěru poločasu přidali další tři góly, když se v rychlém sledu trefili Ondřejka, Reinberk a Nestorovski.

„První půlka byla z naší strany velmi dobrá, ta druhá ovšem stála za starou bačkoru,“ shrnul výstižně dění na hřišti druhý Soukupův asistent Jan Palinek. Jeho mužstvo totiž po změně stran úplně přestalo hrát a dovolilo soupeři snížit na konečných 4:1.

V zápase se poprvé v dresu Slovácka představili záložník Cissé a běloruský gólman Motalygo, který je v klubu zatím na zkoušku. „Cissé mě svým výkonem mile překvapil, patřil k nejlepším na hřišti. Motalygův výkon je těžké hodnotit, příliš práce totiž neměl. Za gól ale nemohl a jednou se blýskl pěkným zákrokem.

Branky: 13. Košút, 38. Ondřejka, 40. Reinberk, 44. Nestorovski – 67. Motal. Slovácko: Motalygo – Kubáň, Košút, Jeleček, Reinberk – Fujerik, Perůtka, Cissé, J. Valenta – Ondřejka, Nestorovski.