„Je to těžké přijít na hřiště dvacet minut před koncem, když prohráváte o tři branky. Trenér mě nabádal, ať se snažím něco vytvořit. Snažil jsem se, ale už se nic nezměnilo,“ ohlíží se za utkáním 18letý ofenzivní záložník.

O zápasu se rozhodlo už v první minutě druhého poločasu.

Slavia dala třetí branku a zbytek utkání už se dohrával jenom z povinnosti.

„Nehráli jsme dobře, soupeř trestal každou naši chybu,“ věděl Patrik Hellebrand, který měl v hledišti přísný dozor.

Jeho otec Aleš Hellebrand je bývalý fotbalový obránce.

První ligu si zahrál za Opavu, Baník nebo třeba slovenskou Petržalku.

„Jasně, taťka byl na zápase. Říkal, že výkon nebyl špatný, jenže jsme dostali tři branky. Bodů je málo, už potřebujeme vyhrát,“ ví Patrik Hellebrand.

Jan Juroška.
Příprava na Teplice? Juroška si v týdnu dodělával řidičák

Ta šňůra bez vítězství se po Slavii natáhla na číslo devět.

Další příležitost utnout nepříjemnou bilanci budou mít svěřenci trenéra Korduly zítra v Teplicích. Jenže to bude zatraceně těžká šichta.

Domácí na Stínadlech body nerozdávají, tři si zatím neodvezl nikdo.

Remízu uhrála na severu Čech jenom Bohemka a Jablonec.

„Teplice patří ke špičce naší ligy. Bude to těžký zápas, ale my si musíme věřit, že nějaké body přivezeme,“ plánuje mladík, který odehrál v letošním roce tři zápasy v reprezentaci do 18 let.

V dresu Slovácka má v aktuální sezoně jako střídající hráč odehranou stejnou porci zápasů.

Očekává, že po slibném výkonu by mohl nastoupit poprvé v základní sestavě?

„To vůbec neřeším, je to na trenérovi. Jasně, chtěl bych jít na hřiště co nejdřív, ale že bych myslel na to, kdy půjdu hrát, tak to určitě ne.“

Stanislav Hofmann
Hofmann: Čekal jsem, že sudí přeruší. Dostal jsem do spánku, byla tam krev

V létě vzbudil jeho odchod ze Zlína hodně vzruchu.

Dokonce se mluvilo o ukradeném talentu. Nic za tím nehledejte, jen to, že Patrik Hellebrand viděl v Uherském Hradišti větší šanci dostat se do ligových zápasů.

„Ve Slovácku dostávají mladí hráči víc příležitostí, hodně jich hraje i v mládežnických reprezentacích. Můžu říct, že přestup zatím splnil moje očekávání. Cítím na sobě, že fotbalově rostu. Tréninkový proces je výborný, kluci jsou v pohodě. Jsem spokojený, jen těch bodů mělo být víc. To je jediné, co mi zatím vadí,“ posteskl si mladý záložník, který se změnou klubu byl nucený přejít na jinou školu.

„Ve Zlíně jsem studoval průmyslovku, ale nedostal jsem individuální studijní plán. Přešel jsem proto na gymnázium do Starého Města, studuji obor stavebnictví. Do Hradiště každý den dojíždím. Jezdili jsme společně s Tomášem Břečkou, který ve Zlíně bydlí, ale teď je zraněný, tak jezdím sám,“ prozradil na závěr talentovaný fotbalista.

Brankář Michal Daněk. Ilustrační foto.
Po prvním inkasovaném gólu jsme psychicky odešli, štve Daňka