Na nudu si rozhodně nemohl stěžovat ani v průběhu 94 minut. V závěrečném účtování vystřelili hráči Plzně na Heču šestnáct střel. Gólman Slovácka je všechny zneškodnil a dlouho držel svými zákroky spoluhráče nad vodou.

Rodák z Krumvíře na Břeclavsku ve městě piva čaroval. Nestačil pouze na střelu Chorého, kterému pomohl ke gólu teč slováckého Krejčího.

„Byl to strašně těžký zápas, pořádně jsme se nedostali do hry. Plzeň byla celé utkání v tlaku, nedařilo se nám získávat nakopávané balony,“ viděl možnou příčinu drtivého náporu domácí Viktorie Milan Heča a přiznal. „Bod je pro nás podle vývoje zápasu taková nadstavba.“

Gólman Slovácka také ztratil po 610 minutách hry rekordní neprůstřelnost, kterou ukončil v 82. minutě vyrovnávací brankou plzeňský Chorý. „Ta série byla pěkná, ale důležitější jsou momentálně body. Myslím si, že remíza z Plzně se bude v závěru ligy počítat,“ ví Heča.

Hráči domácí Plzně honili remízu na poslední chvíli, přesto se mohli po závěrečném hvizdu radovat ze tří bodů. Už v nastavení, ale poslal Krmenčík v gólové šanci míč zbrkle nad branku. To ale nebyla největší příležitost, při které Milanu Hečovi zatrnulo. Parádní zákrok předvedl šest minut před koncem zápasu. Nejprve vyrazil střelu Kopice a vleže si poradil i s dorážkou Chorého.

„Bylo to ke konci utkání, už ani nevím, kdo byl u míče. To byla pro mě asi nejhorší situace,“ hodnotil příležitosti domácích hrdina zápasu.

Ligová tabulka se neptá na gólové možnosti, počítají se pouze body. Kolik bude potřebovat Slovácko k definitivní záchraně? Milan Heča má jasno. „Pokud porazíme v příštím kole doma Zlín, tak jsme zachránění.“