Aktuální brankářská jednička Slovácka si užívá důvěru trenéra. Na jaře nechyběl v sestavě ani minutu.

I po vyléčení zraněné jedničky Dušana Melichárka si dál užívá důvěru trenéra Svatopluka Habance. „Na rovinu říkám, že Milan Heča má formu a není potřeba to momentálně měnit," prohlásil nedávno kouč šestého týmu tabulky. Třiadvacetiletý brankář si v uplynulém kole na pražské Dukle připsal dvacátý ligový start a téměř jistě se postaví do branky i v dalším ligovém kole proti Znojmu.

Vnímal jste, že po uplynulém kole jste měl na svém kontě dvacet ligových zápasů?

Před zápasem jsem o tom přemýšlel, ale myslím, že mám ve statistikách o jeden zápas víc. Úplně jistý si nejsem, možná to někdy spočítám přesně.

Kolik máte vychytaných nul? To si pamatujete?

To jo, těch mám šest.

Která je pro vás nejcennější?

Asi proti Baníku, ty mám dvě. Oba zápasy jsem vyhráli 1:0. Víc si cením té z minulého utkání. Když rozhodnete zápas v devadesáté minutě, tak to hodně potěší.

Od začátku jarní části sezony jste nevynechal ani minutu. Důvěra trenéra vás musí těšit.

Dušan se zranil, dostal jsem důvěru a to určitě těší. Momentálně chytám a jsem za to rád.

Na postu jedničky jste vydržel i když se Dušan Melichárek uzdravil. Cítíte se v životní formě?

To nemůžu posoudit. Snažím se chytat, jak nejlépe umím. Cítím se dobře, něco jsem i chytil, ale v některých zápasech to nebylo úplně ideální. Že bych chytil v každém utkání dva tři tutové góly, to určitě ne.

Jaký je váš vztah s Dušanem Melichárkem? Nežárlí na vás?

Myslím, že ne. Náš vztah je pořád stejný, jsme kamarádi a bereme to sportovně.

Do kádru áčka jste poprvé nahlédl před čtyřmi roky. Je pro vás jarní část sezony odměna za tak dlouhé čekání?

Dá se to tak nazvat. Pracoval jsem tak, abych se do té brány dostal. Věděl jsem, že to bude těžké a musím čekat. Doufal jsem, že si jednou pořádně zachytám. Přišlo to.

Zachytal jste si proti pražské Dukle v uplynulém kole? Zápas sice skončil 1:1, ale hrál se hodně útočný fotbal.

Hrálo se nahoru – dolů. Dukla se až do tolika šancí nedostala, možná bych to řekl jinak. Dostala, ale nijak zvlášť jsem si nezachytal, všechno to byly střely do obránců, nebo je zablokovali ostatní kluci. Dukla šance měla, ale nebyly to vyložené gólovky. Fotbal to určitě nebyl špatný, možná bych ho přirovnal k zápasu v Plzni.

Chyběla vám divácká kulisa, která byla v Plzni?

Sice se snažím diváky nijak zvlášť nevnímat, ale člověk je raději, když je plný stadion. Na Dukle je to hrozné, několik sezon hrají nahoře a lidi nechodí. Je to škoda.

Zítra jdete na zachraňující se Znojmo. Jaký čekáte zápas?

Chceme se udržet v tabulce co nejvýš. Potřebujeme vyhrát a dotáhnout se na Liberec.

Musím se přiznat, že vůbec nikoho z hráčů Znojma neznám, viděl jsem jenom pár jejich zápasů.

Souhlasíte, že nic jiného než výhra se od vás nečeká?

Bude to těžký zápas, ale máme pořád o co hrát, chceme tři body. Všichni čekají, že vyhrajeme, ale co jsem viděl, tak Znojmo odehrálo hodně kvalitních zápasů, třeba v minulém kole proti Liberci. Rozhodně nás nečeká nic lehkého, ale to samé se dá říct i o Ostravě, na jaře nehrála špatně, jen nedávala góly.

Baník hodně zamíchal tabulkou výhrou v Olomouci. Kdo myslíte, že nakonec sestoupí?

To nedokážu říct. Ještě se hraje o devět bodů a spodek tabulky je hodně zamotaný. Je pravda, že Olomouc si to hodně zkomplikovala, musí doufat, že porazíme Znojmo a potom si to asi rozdají mezi sebou.