Slovácko přivítá před svými fanoušky v moravském derby Zbrojovku Brnu. „Cheme tři body, nutně je potřebujeme,“ hlásí před veledůležitým zápasem člen reprezentační jednadvacítky.

Přesně před rokem jste gólem z penalty pomohl porazit Zbrojovku 2:1. Vzpomínáte si na ten zápas?
Jasně že si vzpomínám. Byl jsem určený na penaltu a zrovna ji odpískali. Libor Došek předtím nějakou zahodil, a tak mi říkal, ať ji jdu kopnout já. Naštěstí jsem ji proměnil. (smích).

Na penaltu jste šel v poslední minutě první půle za bezbrankového stavu. Věříte si i za takové situace, nebo jste naopak hodně nervózní?
Musím říct, že hodně záleží na stavu utkání. Když vedete 4:0, tak je to v pohodě, když je ale výsledek na vážkách, jsem nervózní. Když bych si ale nevěřil, tak na ni nepůjdu. A já si tehdy věřil.

V lize jste dal zatím sedm branek, kolik z nich bylo z pokutových kopů?
Ta proti Brnu byla z penalty první a zatím i poslední. V dorostu jsem na penalty občas chodíval, ale že bych je zrovna vyhledával, to ne. Moc mě to nebavilo.

Čtěte také: Brankář 1. FC Slovácko Heča: Hodně jsem se toho naučil od Petra Švancary

Proti vám stál v brance Brna Dušan Melichárek, který tam zřejmě bude i teď. Je výhoda, že se znáte, nebo je to plus spíše pro gólmana?
Abych řekl pravdu, tak vůbec netuším, kam Dušan při penaltách skáče, takže v tom pro mě žádnou výhodu nevidím. Já stejně nemám Žádné dopředu vybrané místo, kam penalty kopu. Rozhoduji se až podle situace, podle toho, kam se brankář pohne.

Jste určený na penaltu i na sobotní utkání?
To ještě nevím. Trenér nám to říká vždycky až před zápasem. Kdo si pak věří, tak jde. Momentálně nemáme v mužstvu nikoho, kdo by automaticky kopal všechny penalty.

Sobotní duel bude velice důležitý, remíza by byla málo, souhlasíte?
Už s Jabloncem jsme zbytečně ztratili dva body, teď určitě chceme získat všechny tři. Nutně je potřebujeme. Hrajeme doma, je důležité, abychom ten zápas zvládli.

Na druhé straně budou vedle již zmiňovaného Dušana Melichárka stát i trenér Svatopluk Habanec a Libor Došek, který dělá v Brně vedoucího. Bude derby o to vyhecovanější?
Určitě to bude mít ještě větší náboj, bude to jiné než zbylé zápasy. Všichni tady dlouho působili, což dodá derby ještě větší grády.

Jak jste zatím spokojený s výkony mužstva v jarní části? Hlavně doma proti Jablonci to vypadalo, že si po povedené přípravě hodně věříte.
Myslím, že jsme do jara vstoupili fakt dobře. Víme, co chceme hrát, sedí nám to. Je ale jasné, že musíme zlepšit proměňování šancí, bez gólů se nedá vyhrát.

Ve středu zálohy vám bude chybět vykartovaný bojovník Vlastimil Daníček. Jak moc těžké bude ho nahradit?
To nebude vůbec jednoduché. Dáňa rozbíjí hru soupeře, je to dravec, který nevypustí žádný souboj, je nesmírně platný. My ale máme hodně silný kádr, takže ten z kluků, který ho nahradí, ho jistě dokáže zastoupit. Styl hry určitě měnit nebudeme, věřím, že to zvládneme i bez Vlasty a získáme tři body.