Trenér Slovácka Svatopluk Habanec na něho ukázal půl hodiny před koncem právě v duelu proti Západočechům.

Jeho svěřenci v té době prohrávali o dvě branky a Havlík měl být tím žolíkem, který se měl pokusit situaci zdramatizovat. Na pár minut se mu to podařilo, právě on byl tím mužem, který nahrával Valentovi na kontaktní gól. Rodák z Lubné na Kroměřížsku sice nakonec porážku neodvrátil, ale za svůj výkon se nemusel vůbec stydět. Pochvalu si vysloužil i od trenéra Habance.

„Celkem slušně naši hru rozpohyboval. Nahrál na gól, měl střelu z dálky, takže milé překvapení," hodnotil jeho třicetiminutovku kouč Slovácka.

Mladičký talent cítil nervozitu jenom do prvního kontaktu s míčem, potom už nerozlišoval, jestli hraje proti mistru ligy, nebo zápas za juniorku. Od trenéra dostal ofenzivní úkoly už před vstupem na hřiště. „Trenér chtěl, abych se tlačil, co nejvíce k plzeňské brance. Zdůrazňoval, že mám hrát na jeden dotek a snažit se," prozradil část taktiky šikovný záložník, který měl po zápase rozporuplné pocity.

„Měl jsem radost z toho, že jsem nahrál na gól. Myslím, že jsem měl i dost kontaktů s míčem, celkem jsem si zahrál. Na druhou stranu jsem byl naštvaný, že jsme prohráli," smutnil levonohý záložník.

V dnešní předehrávce čeká na Slovácko v moravském derby brněnská Zbrojovka. Marek Havlík věří, že dlouhé čekání na tři veledůležité body dnes večer skončí. „Brno je na tom v tabulce podobně, musíme vyhrát, jinak to nejde," dobře ví Havlík. Jestli si připíše další ligový start, to zatím netuší. „Nevím, jestli budu hrát. Momentálně to ani neřeším, ale určitě bych chtěl nastoupit, snad to vyjde," přeje si.

Na Slovácko přišel v zimní přestávce, téměř celé jaro hrával za juniorku nebo za béčko. Od podzimu je to jinak. Talentovaný fotbalista patří do širšího kádru ligového mužstva a trénuje výhradně pod taktovkou Svatopluka Habance. „Je to můj další posun. Na tréninku je to v pohodě, jen je škoda, že se mužstvu momentálně moc nedaří. Doufám, že se to zlomí už v Brně," dívá se k největšímu derby fotbalového Slovácka Marek Havlík, kterého čeká za pár dní ještě jedna důležitá zkouška. „Dělám si řidičák, zatím mě do Hradiště vozí rodiče, tak jim ta starost brzy odpadne," prozradil na závěr.