„Domácí hráčky byly důraznější a prakticky ze tří šancí dvakrát skórovaly. První půle ale byla vyrovnaná, bohužel nám se v koncovce nevedlo,“ přiznal kouč Slovácka, který v přestávce nezvyšoval hlas. „Cítil jsem, že by to stejně nepomohlo. Místo toho jsem holkám zopakoval, co mají hrát,“ vysvětlil.

Po obrátce sice jeho týmu zatrnulo, když sólo domácích uhasila až brankářka Malíková. „Od té doby ale už holky předváděly svou hru a držely soupeře pod tlakem. Rychle se nám podařilo vyrovnat a po hodině hry díky hattricku Cvernové strhnout vedení na svou stranu. V závěru jsme si již, i přes úvodní výpadek, zasloužené vítězství pohlídali,“ radoval se Vlachovský.

A co autorka tří branek bude muset za svůj výkon zaplatit do týmové pokladny? „Žádnou taxu pro tento výkon nemáme. Ale shodou okolností každé pondělí hráčky střídavě nosí na trénink dorty a buchty a nyní vyšla řada právě na Cvernovou, která nás potěšila margotovým řezem,“ ještě teď se oblizuje kouč.

„V neděli od 14 hodin na Širůchu hostíme Pardubice, se kterými bychom chtěli konečně v poklidu vyhrát,“ netají se Vlachovský.

PLZEŇ – 1. FC SLOVÁCKO 2:3 (2:0)

Branky: 18. a 24. Nehodová – 51., 54. a 66. Cvernová. Rozhodčí: Rodová – Joglová, Šauflová. ŽK: Ranglová, Strejcová (obě Plzeň), 100 diváků. Slovácko: Malíková – Sedláčková, Blažková, Janků, Ondračková (46. Soukeníková) – Jankůjová (83. Knapová), Cvernová, Polášková, Dudová – Matoušková, Strožová (88. Stolářová). Trenér: Petr Vlachovský.

I. liga kopané dorostenek – 2. kolo: Plzeň – 1. FC Slovácko 1:4 (0:2). Branky: 69. Rosprimová – 17. Stojaspalová, 23. Knapová, 62. Dufková, 77. Horáčková. Slovácko: Kozumplíková (68. Ševčíková) – Ponížilová (54. Míšová), Stolářová, Hladká, Lysáková – Horáčková, Stojaspalová, Šulová, Knapová (57. Hráčková) – Kristýnová, Březinová (38. Dufková).