Parta známého trenéra Libora Soldána v 18. kole krajské I. B třídy skupiny C zvítězila 7:1 a dál tabulkou stoupá vzhůru.

„Máme v plánu vyhrát všechny zbývající zápasy a poprat se o postup, ale není to v našich rukou, takže musíme doufat, že týmy před námi budou ztrácet,“ říká sedmadvacetiletý Hastík, který byl ústřední postavou Jiskry při překvapivé demolici druhého týmu tabulky.

„Vydařil se nám vstup do zápasu. Dali jsme dva rychle góly a poté už měli utkání pod kontrolou a přidávali další branky,“ hodnotí sobotní exhibici domácí forvard.

Hastík střílí góly rád. V útoku nastupuje již od žáků. Statistiky si ale nevede ani hattricky si nepočítá. „Už si ani nevzpomenu, kdy jsem dal poslední,“ usmívá se.

Přesvědčivý triumf si ale stejně jako zbytek náležitě vychutnal. Fotbalisté Starého Města se nerozprchli, parádní utkání stačili zapít. „Po zápase si chodíme s kluky sednout a probíráme zápas. Samozřejmě po vítězství je to veselejší a slaví se,“ přiznává Hastík.

V týmu vládne po povedeném vstupu do jarní části sezony pohoda. Jiskra v odvetách neztratila ještě ani bod a tlačí se na soupeře před sebou. Na výkonech i výsledcích má velkou zásluhu také kouč Soldán, který v kariéře prošel řadou klubů a cenné zkušenosti z hráčské i trenérské kariéry předává dál.

„Tréninky jsou hlavně formou hry, žádné bezhlavé běhání a o to hned všechny víc baví,“ líčí Hastík, který pod Soldánem hrával už v minulé sezoně v Boršicích.

„Když mi řekl, že půjde trénovat Jiskru, tak jsem se moc rád vrátil do Staráku,“ přiznává. Velkým lákadlem nejen pro Hastíka byl také návrat z Rybníčku na Širůch.

„Je to parádní stadion, na první B třídu nadstandardní. Navíc máme fanoušky, kteří tvoří výbornou kulisu a náš tým to pohání kupředu,“ pochvaluje si sedmadvacetiletý útočník, který do jedenácti let působil ve Slovácku.

I když žádnou rivalitu nevnímá, k ligovému klubu ze sousedního Uherského Hradiště žádný vztah nemá.

„Na Slovácko nechodím. Ani se s žádným hráčem osobně neznám,“ dodává.