„Ještě do posledního přípravného utkání jsem nevěděl, jestli poletím. Trému jsem ale neměl, bral jsem to jako každý jiný zápas. Nebývám nervózní," hlásí už z Turecka Roman Haša, kterému trošku zamotalo hlavu rychlé balení kufrů. „Bez mamky bych možná ani nezabalil," přiznal teprve 19letý fotbalista, který do poslední chvíle netušil, kde stráví první polovinu února.

V úterý kolem druhé v noci odjezd od stadionu Slovácka na vídeňské letiště Schwechat a odtud zhruba dvě a půl hodinky letu do turecké Antalye. I když Roman Haša letěl podruhé v životě, žádný strach z letu si nepřipouštěl. „Všechno bylo v pohodě, s létáním nemám žádný problém, spíš jsem se těšil," přiznal mladý útočník.

Slovácko bylo v uplynulých dvou letech ubytováno v luxusním hotelu Baia Lara, v letošním roce přišla změna. Výprava obsadila téměř celé druhé patro pětihvězdičkového komplexu Limak Lara. A pokud byste zaklepali na dveře pokoje číslo 1105, věřte, že vám otevře Roman Haša nebo jeho spolubydlící Marián Kovář.

„Ubytování je perfektní, lepší to snad ani být nemůže, nic nám tady nechybí," pochvaluje si hotel Haša, ale nakonec přiznal, že se mu přece jenom trošku stýská. „K úplné dokonalosti mně tady schází přítelkyně Kristýnka, která je také můj největší fanoušek. Mimo rodičů a celého Starého Města," rychle dodává.

Na přítelkyni může minimálně ještě nějaký ten den útočník modrobílých zapomenout. Od středečního rána naběhli fotbalisté Slovácka na pravidelný denní režim, který se mění jen v den zápasu. 7.30 snídaně, 8.45 odjezd autobusem do zhruba dvacet minut vzdáleného tréninkového komplexu. V pravé poledne oběd a v 15.00 odjezd na druhý trénink. 17.30 regenerace a o dvě hodiny později večeře. Večerka je hodinu a půl před půlnocí.

Volného času fotbalistům moc nezbývá, Roman Haša většinou spí nebo sleduje oblíbené filmy. „Přivezl jsem si hlavně českou klasiku. Marečku, podejte mi pero, Pelíšky, Švejka, ale mám rád i na filmy, ve kterých hraje Steven Seagal," prozrazuje.

Stejně jako hotel si pochvaluje forvard Slovácka i kvalitní terény. „Jsou na perfektní úrovni, kvalita hřišť je podobná jako u nás. Na takové pažity je přechod z umělky velký skok. V první chvíli nám dělal přírodní trávník trošku problém, ale rychle jsme si zvykli."

Slovácko odehraje v průběhu soustředění čtyři zápasy. Jména klubů, proti kterým nastoupí, Romana Hašu příliš nevzrušují. „O soupeře se nezajímám, od toho jsou trenéři," říká velký fanoušek staroměstského volejbalu.

Cyra takto volají spoluhráči na Roman Hašu. Jinak mu neřeknou ani jeho příznivci a kamarádi. „Cyra" vysvětluje, že jeho přezdívka má dlouholeté rodinné kořeny. „Jmenoval se tak můj praděda, děda a říká se tak i mému taťkovi."

V úterý 15. února, v samém závěru soustředění, oslaví Roman Haša dvacáté narozeniny. Žádnou velkou slávu pro své spoluhráče ale nechystá. Oslavu prý nechá odchovanec Slovácka až na domácí půdu.