„Přijde mi, že Slovácko má v dnešní době v ženském fotbalu velké jméno. Peťa Vlachovský a Svaťa Macek zde odvedli obrovský kus práce, teď jen na ně navázat,“ přeje si Hančík.

Mladý trenér strávil většinu kariéry v Kněžpoli. V rodné obci pět let vedl dorost a vypomáhal i u mužů. Jednu sezonu strávil v nedalekých Mistřicích, kde v rámci společného dorostu vedl mužský tým.

Od roku 2016 působil jako trenér brankářek ve Slovácku. Nyní povýšil a stal se z něj hlavní kouč.

„Hlavním důvodem byla možnost trénovat nejlepší moravský ženský oddíl. Je to pro mě obrovská výzva a také čest být v klubu jako je Slovácko. Mohu tady každý den pracovat se spoustou reprezentantek, které fotbalu obětují téměř vše a jsou tomuto sportu plně oddané,“ říká na klubovém webu Hančík.

Sebevědomý osmadvacetiletý trenér se chce u ženského týmu prezentovat stejně jako u chlapců. Být otevřený, pozitivní, komunikativní a hlavně přirozený.

„To je podle mě klíč k úspěšné spolupráci,“ myslí si.

„Na hřiště budu chodit já kvůli holkám, ne obráceně. Nechci být jen trenér, pro kterého zájem začíná a končí tréninkem. Budu se snažit být holkám nápomocen i v mimo fotbalových záležitostech. Snad mi to půjde,“ doufá.

Jednoduché to mít ale rodák z Kněžpole rozhodně nebude. Tým v letní přestávce opustila útočnice Klaudia Fabová, která zamířila do polského Walbrzychu. Viktorie Čeriová zase přestoupila do Slovanu Bratislava.

„V letním přestupovém období se kabinou prohnal vítr, takže to pro nás všechny bude velká výzva. Vzhledem ke kvalitě tréninkového procesu a kvalitě mladých hráček se na tuto spolupráci velmi těším. Pro hráčky to může být také příležitost ukázat se a posunout v kariéře dál. Abych byl upřímný, tak pomalu odpočítávám dny od začátku přípravy, kdy se do toho pořádně obujeme a půjdeme se porvat o dobré umístění,“ uvedl Hančík.

Slovácko i s omlazeným kádrem chce v nadcházející sezoně ženské ligy prohánět favorizovanou Spartu a Slavii a zase útočit na nejvyšší příčky.

„Před novou sezonou jsem velmi zdrženlivý. Mým hlavním cílem je, aby byly holky především zdravé a užívaly si fotbal, jak na trénincích, tak i zápasech. Věřím, že i přes odchod klíčových hráček budeme praktikovat kombinační fotbal, který bude korunován i dobrými výsledky,“ prohlásil Hančík.

Letní příprava, která byla rozdělena do tréninkových bloků, žádné výrazné změny nepřinesla. Moravanky se připravovaly dvoufázově, v domácím prostředí také absolvovaly soustředění. Formu před startem ligy otestovaly v zápasech se Slovanem Bratislava, Landhausem a Neulengbachem.

„Každý trenér je jiný a tak se dá předpokládat, že záměr tréninků bude odlišný, než tomu bylo doposud. S filosofií, kterou Slovácko vyznává, jsem však ztotožněný. Pevně věřím, že to pro holky o tolik jiné nebude,“ říká Hančík.

Ženy Slovácka odstartují další ročník domácím duelem s Libercem. Utkání se hraje v neděli 19. srpna na hřišti v Kněžpoli.