„Tak vypjatý den jako dneska jsem za sedmnáct let, co předseduju brodskému fotbalu, ještě nezažil. V jeden den jsme zachránili žáky v krajském přeboru a muže v divizi, za což jsem strašně rád," bylo na Josefu Hamšíkovi vidět, že mu spadl obrovský kámen ze srdce. „Záchrana je obrovská úleva, protože Brod si divizi jednoznačně zaslouží," doplnil svého šéfa kouč Ondrůšek.

Mužstvo pod jeho vedením sezonu výborně rozjelo, na jaře se však zaseklo a do poslední minuty se strachovalo o záchranu. „Podzim byl krásný, jaro špatné, celkově panuje neposkojenost. Ambice mužstva byly úplně někde jinde, než se zachraňovat až 
v posledním kole. Měli jsme hrát špicu. Mužstvo na to kvalitu mělo, jenže jsme totálně selhali 
v koncovce. Nedali jsme branky, a proto jsme hráli spodek. Kluci jsou mladí, nezkušení, zaplatili daň. Na druhou stranu ani obrana, která byla sestavena ze zkušených hráčů, nefungovala podle našich představ. Máme se nad čím zamýšlet, víme, co kde spravovat," vypočítal důvody trápení trenér ČSK.

Jeho nadřízený ani nechce domýšlet, co by se stalo, kdyby Broďané divizi neudrželi. „To by byla obrovská rána. Pro mě, pro klub, pro veřejnost, pro město. Ještěže to dopadlo tak, jak to dopadlo. Za to děkuji hráčům, trenérovi a všem, co se o to zasloužili," poznamenal Josef Hamšík, jehož myšlenky už směřují 
k příštímu ročníku.

„Je chvilku po sezoně, musíme si ji důkladně vyhodnotit, vyříkat si chyby a podniknout kroky, abychom se posunuli směrem dopředu. Sedneme si s trenérem, probereme všechno včetně toho, jestli naše cesta bude nadále společná," naznačil předseda klubu, že možným důsledkem nepovedené sezony by mohlo být i odvolání trenéra.

To však není příliš pravděpodobné. František Ondrůšek totiž pracoval s převážně mladým kádrem a logickým průvodním znakem byly herní výkyvy. Mančaft je teď o rok starší, zkušenější, 
z čehož by měl těžit. „Pokud zůstane pohromadě, tak jsem přesvědčemý, že bude hrát úplně někde jinde," nechal se slyšet kouč.

Udržet mužstvo ale nebude vůbec jednoduché, neboť spousta hráčů byla v Uherském Brodě na hostování. „Navíc ti, co nehráli, jsou otrávení, chtějí odejít jinam. Je to o tom, abychom s nimi pracovali, přesvědčili je, aby s námi zůstali. Čeká nás kolotoč jednání, teď je předčasné o čemkoliv spekulovat. Uvidíme," pokrčil rameny Josef Hamšík, který vidí velký problém v nedostatku vlastních kmenových hráčů. „Když se podívám do prvního týmu a v něm jsou dva tři odchovanci, tak je potřeba říct, že děláme spoustu věcí špatně. Musíme začít daleko víc a dlouhodobě pracovat," přiznává sympaticky.

Přestože v Brodě mají za sebou „sezonu smrti", jak sami říkají, 
do budoucna se snaží dívat s optimismem. „Vždycky se tady hrál kvalitní fotbal. Já jsem hodně ambiciózní, takže si myslím, že by si Brod zasloužil třetí ligu. Na tom ale musíme všichni pořádně zapracovat. Nejprve je ale potřeba hrát nahoře v divizi a teprve pak můžeme pomýšlet na MSFL," zdůraznil František Ondrůšek.