Při tom nastínil, že mužstvo má zároveň příležitost zlepšit si náladu z nevydařené jarní části první ligy. „Zápas může dopadnout jakkoliv, derby je nevyzpytatelné, maže veškerá fakta. Když jej zvládneme, můžeme si v určité míře vynahradit jaro," přemítal Hájek.

To ale Slovácko nebude chtít v žádném případě dopustit. Mermomocí chce rivalovi vrátit listopadovou porážku 1:2 z Letné. Ve Zlíně si z toho ovšem hlavu nedělají. „Nezajímáme se o to, co řeší Slovácko. My teď prostě potřebujeme zvládnout každý zápas," poznamenal poklidně rychlonohý stoper.

Nicméně se slovy obránce Stanislava Hofmanna ze sousedního tábora, že utkání bude válkou, souhlasí. „Vidím to stejně. Mám ve Slovácku pár kamarádů, oni u nás také a na náboji přidá také to, že kluby leží kousek od sebe," potvrdil Hájek.

Oproti podzimu se s mužstvem musí připravit na relativně více variant způsobu hry Habancovy družiny, zejména v ofenzivě. Na hrotu už není tak dominantní jedničkou kanonýr Libor Došek, na jeho pozici se postupně adaptuje Francis Kone a 46letý kouč využívá také Jaroslava Diviše. „Kone je podobný Doškovi, jejich role je založená na soubojích a prodlužování balonů za obranu. Diviš zapadá do náběhových situací. Slovácko sledujeme v zápasech, víme, jak hraje. V přípravě si řekneme důležité věci, ale nic se pro nás zásadně nemění," tvrdí příznivec Arsenalu Londýn.

Eliminovat útok soupeře bude v hlavní režii jeho a parťáka Jakuba Jugase. Zato vlastní zbraně bude muset vytasit celý tým. „Druhou půlku v Teplicích a v utkání s Duklou nás zdobila bojovnost. Tu musíme i teď použít. Nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit hrát fotbal jako na podzim. Tehdy nám vycházelo vše. Dále je podstatné, abychom byli pozorní v defenzivě, nedostali laciné góly, hrozili z brejků a na soupeřově polovině se nebáli jít jeden na jednoho," nabídl recept na úspěch Hájek.

Fotbalistů Zlína se také drží víra v to, že si zopakují podzimní obrat. Do derby vstupovali po sérii šesti duelů bez výhry, prestižní souboj však získali 2:1 ve svůj prospěch a v závěrečných třech kolech pak uhráli dalších sedm bodů. Nyní čekají na vítězství dokonce už 11 utkání a stále nemají jistotu záchrany. S 27 body jsou dvanáctí. Slovácko je v komfortnější pozici – nasbíralo v 26 kolech o šest bodů více a figuruje na 8. místě. „Na podzimní situaci jsme si zavzpomínali. Nejlepší by bylo na ni navázat. Uděláme pro to všechno," pronesl fotbalista, který byť cítí ke Slovácku silnou rivalitu, má pro něj i slova chvály. Když totiž ještě se Zlínem válčil ve druhé lize, do Uherského Hradiště se občas jezdil dívat na nejvyšší soutěž a na stadionu se mu velmi líbilo.

„Atmosféra byla vždy úžasná a fotbal měl vše, co má mít. Kulisa bude i teď výborná, čekám, že přijede i hodně našich fanoušků," těší se Hájek.

Nicméně k pravému derby patří i trochu toho předzápasového popíchnutí. Slovácko do Zlína vzkazuje, že jej zápas bude bolet a Tomáš Hájek hovoří podobně. „I když není naše situace na jaře nejlepší, věřím, že ukážeme, co v sobě máme. Vzkazuji, že budeme chtít udělat vše pro to, abychom duel zvládli my," sdělil.