Tím prvním bude duel 
7. kola Gambrinus ligy mezi Zbrojovkou Brno a 1. FC Slovácko, na který na televizních obrazovkách naváže lahůdka v podání Bayernu Mnichov a londýnské Chelsea. Evropské velkokluby, vítězové Ligy mistrů a Evropské ligy, si to 
v Praze rozdají o Superpohár.

BRNO – 1. FC SLOVÁCKO

Dnes 18.30 hodin

Bilance: 20 zápasů – 11 výher, 5 remíz, 4 porážky, skóre 31:15

Trenér Slovácka by ovšem uvítal, kdyby příznivci jeho klubu dali před večerem stráveným u televize přednost výjezdu do Brna. „Když jsme tam hráli poslední vzájemný zápas, tak tam dorazila téměř pětistovka našich fanoušků. Byla to paráda, měl jsem husí kůži. Kdyby jich aspoň dvě třetiny z tohoto počtu dorazily i tentokrát, moc bych si toho vážil. Bylo by fantastické, kdyby se letošní červen zopakoval. I s výsledkem," připomněl Svatopluk Habanec triumf 3:1, kterým modrobílí přerušili čtrnáctizápasovou sérii bez vítězství nad Zbrojovkou.

Momentálně na tom oba moravští rivalové nejsou příliš růžově. Ze šesti kol shodně posbírali jen čtyři body a choulí se u dna tabulky. Zatímco Slovácko čtyřikrát padlo s aspiranty na nejvyšší příčky, zdá se, že jde výkonnostně nahoru a v klubu panuje relativní klid, v Brně po čtyřech porážkách v řadě už začali bít na poplach. Po porážce na Baníku si vedení pozvalo na kobereček trenéra Ludevíta Grmelu a kapitána týmu Pavla Zavadila. „Nikdo není spokojený s tím, kde jsme. Máme ale plnou důvěru, toho si nesmírně cením, nebývá to v našich končinách obvyklé. Věřím, že tu důvěru splatíme, že si ji zasloužíme. Proti Slovácku už musíme zabrat, bojovat a vyhrát," uvědomuje si trenér Zbrojovky.

Nesmírně důležitá bude bitva na moravském poli i pro hostující tým. „Cítíme, že silně potřebujeme bodovat. Že by zápas v Brně byl ale zápasem roku, tak to nevnímám. Chceme navázat na naše výkony na Bohemce a proti Plzni, věřím, že ruku v ruce s tím přijdou i body.," nechal se slyšet Svatopluk Habanec.

Tomu se do týmu po karetním trestu vrací Ondřejka s Kubáněm a po problémech se zády Reinberk. Stále ale bude postrádat Martina Kuncla, který má natažený sval, a dlouhodobě zraněného Libora Doška. „Už začal běhat, což je pozitivní zpráva. Na hřišti by se měl objevit za čtrnáct dnů, do zápasu by v ideálním případě mohl být připraven jako žolík za měsíc," přidal prognózu trenér Slovácka.

Brno vedle série porážek postihla ještě jedna rána – srdeční kolaps Mohameda Traorého, který by však měl být dnes propuštěn z ostravské nemocnice. „Momo je v kabině hodně oblíbený. Věřím, že se mužstvo semkne a proti Slovácku bude bojovat i za něj," netají Ludevít Grmela. „Soupeř určitě bude nepříjemný, ale nám už nezbývá nic jiného, než ho v uvozovkách seřezat a sežrat," dodal kouč Zbrojovky, podle kterého si jeho tým musí dát největší pozor na nebezpečné slovácké standardky.

Jeho protějšek bude věnovat zvýšenou pozornost především mozku brněnské hry Pavlu Zavadilovi. „To je jejich klíčový hráč. My se ale hlavně musíme vyvarovat zbytečných chyb a nedorozumění v defenzivě," dodal Svatopluk Habanec.