„Do konce stále zbývá jedenáct kol. Ve hře je ještě dost bodů, takže rozhodnuto není. Budeme bojovat i v dalších zápasech," říká odhodlaně pro klubový web kapitán Západočechů Pavel Horváth.

VIKTORIA PLZEŇ – 1. FC SLOVÁCKO

Neděle: 19 hodin

Bilance v lize: 17 zápasů – 4 výhry, 4 remízy, 9 porážek, skóre 20:27

Uplynulou neděli šlágr ligy proti Spartě, ve čtvrtek zápas Evropské ligy ve francouzském Lyonu a o tři dny později Slovácko. To je nabušený program plzeňské Viktorky během sedmi dnů. Trenér Slovácka Svatopluk Habanec tuší, že cesta k úspěchu by mohla vést právě přes velkou herní vytíženost soupeře.„Nechci být v žádném případě alibistou, ale v momentální zátěži Plzně je reálná šance udělat všechno pro to, aby se tam dalo bodovat. Věci typu, že jsou vykartovaní Hořava s Ďurišem, nehrají až tak podstatnou roli. Viktorka má široký kádr, předvést se budou chtít další hráči. Nevýhoda pro domácí by to mohla být v kontextu sehranosti," spekuluje slovácký stratég, který si nemyslí, že čtyřgólová prohra Plzně ve čtvrtečním osmifinále Evropské ligy v Lyonu může Viktorií otřást. „Určitě to nebude mít žádný vliv. Mužstvo, které má tolik zkušeností z ligy i pohárů, nemůže položit jeden nepříznivý výsledek."

Senzační úspěch v podobě zisku jednoho bodu ve Štruncových sadech nemá zase tak vousaté datum. Habancova družina si kýžený bodík odvezla 30. září 2012 za remízu 1:1.

„Sehráli jsme tam dobrou taktickou bitvu, z naší strany to bylo o disciplíně a soustředění v zápase. Dokonce jsme tam po brance Libora Doška vedli a měli i další šance. V té době tam měl uhraný bod cenu zlata, Viktorka byla pořádně rozjetá. Chceme zopakovat podobný výkon i v neděli. Co to může zhatit? Obava z velkého soupeře nebo fatální chyby," soudí kouč Slovácka.

V uplynulém kole proti Bohemians 1905 se musel trenér Slovácka obejít v obranné čtveřici bez vykartovaného Tomáše Rady. Ani v Plzni nebude defenziva osmého mužstva tabulky kompletní. Čtvrtá žlutá vystavila stopku pro pravého beka Martina Kuncla. Jako nejpravděpodobnější se jeví varianta s Radkem Mezlíkem, který se posune ze středu na kraj obrany. „Můžu říct, že zatím nebude k dispozici brankář Melichárek. Začal sice lehce trénovat, ale ještě minimálně čtrnáct dnů do zápasu nepůjde. Kdo nahradí Kuncla, se rozhodnu až den před zápasem," nechtěl být konkrétní trenér Habanec.

Mimo Kuncla a Melichárka budou chybět dlouhodobí marodi Filip Hlúpik s Matějem Biolkem. Trenér Dušan Uhrin mladší se bude muset obejít bez vykartovaných Tomáše Hořavy, Michala Ďuriše a dlouhodobě zraněného brankáře Matúše Kozáčika.