Už ve 29. minutě byl totiž rozhodčími vykázán na tribunu, což bral jako velkou křivdu.

„Ptal jsem se čtvrtého rozhodčího, proč na čtyřicet metrů radí přes mikrofon hlavnímu rozhodčímu, aby odpískal penaltu, když hlavní sudí byl od inkriminovaného místa vzdálený pět metrů a jasně signalizoval, že o faul nešlo. Pak jsem si ulevil slovy, která nebyla mířena na nikoho z aktérů a už vůbec ne na čtvrtého nebo hlavního sudího. Tak je to nakonec popsáno i v zápise. Čtvrtý rozhodčí si to však špatně vyložil a na jeho popud mě hlavní vykázal na tribunu," podivuje se Habanec.

Kouč Slovácka přiznává, že je typem impulzivního trenéra, problémy se sudími ale často nemívá. „Nerad vystupuji proti rozhodčím. Je to jejich práce a já je respektuji. Emoce ale zkrátka při zápasech jsou. Dosud jsem byl na tribunu vykázán jen jednou, když jsem se neshodl s pomezním, zda míč byl, či nebyl za postranní čárou," vrací se zpět ve vzpomínkách.

Měnit se rozhodně nehodlá. „Sedět připrdlej na lavičce nikdy nebudu. Vždycky chci mužstvu pomoct, vyhecovat ho. Takto bych nic neviděl a byl bych tam k ničemu," má Svatopluk Habanec jasno.

Ještě víc než vykázání mezi diváky ho mrzel zpackaný závěr zápasu. Jeho tým ještě dvě minuty před koncem držel nadějnou remízu, nakonec ale ještě dvakrát inkasoval a prohrál 1:3.

„Degradovalo to náš dobrý výkon," litoval slovácký lodivod. „Od zápasu s Příbramí je u nás pochmurná nálada, což jsme chtěli dobrým výsledkem změnit. Tohle přání se nám ale bohužel dařilo plnit jen do 88. minuty." Mladoboleslavští rozhodli dvěma zásahy po standardních situacích. „Za celý zápas jich měli snad pětadvacet a všechny jsme je zvládli na jedničku. Každý ví, kdo koho hlídá, a pak to dvakrát nesplníme. Je to velká škoda, výsledek neodpovídá průběhu zápasu," poznamenal trenér Slovácka.

Oproti pátečnímu zápasu proti stejnému soupeři udělal několik změn v sestavě. Vynucené byly dvě absence, kvůli nemoci nemohl zasáhnout do hry nejlepší střelec týmu Libor Došek a také Martin Kuncl. Velkou radost měl Habanec naopak z návratu dvou opor, které po dlouhodobém zranění zvládly celých devadesát minut. „Michal Kordula po roce, Lukáš Kubáň po šesti měsících. Co jsme od nich očekávali, to splnili, jsem za to rád."

Trenér Slovácka před odvetou nehází flintu do žita, připouští však, že urvat postup do semifinále bude nesmírně těžké. „S remízou nebo i porážkou o gól by to bylo mnohem dosažitelnější. Vyhrát 2:0 ale také není nemožné. Musím se však přiznat, že na pohár teď vůbec nemyslím. Pro nás je mnohem důležitější získávat body v lize," dodal Svatopluk Habanec.

Modrobílé čeká v neděli ambiciózní Jablonec. „Víme, že zápasy, které nás nyní čekají, nejsou jednoduché a každý získaný bod pro nás bude úspěch. To platí i o duelu v Jablonci. Budu neskromný, ale chtěli bychom konečně přerušit tu třítýdenní blbou náladu, a proto je mým přáním přivézt z Jablonce alespoň bod," přeje si Habanec.

Severočechy považuje i přes odchod Lafaty za velmi silné mužstvo. „Bez něj jsou v koncovce určitě oslabení, přece jen jim odešel nejlepší střelec soutěže. Nicméně je to tým, který má spoustu osobností. Ať je to Piták, Beneš, Loučka, nebo Třešňák. Tito hráči mají kvalitu, a proto vzhledem k síle soupeře by bylo příliš odvážné prohlásit, že jedeme do Jablonce vyhrát. Ale jak jsem říkal, chtěli bychom bod," dodal slovácký lodivod.