Pravdou je, že přestože má oporu v televizních záběrech, byla by veškerá jeho slova nejspíš zbytečným házením hrachu na zeď. Semifinále Poháru FAČR si jeho tým stejně nezahraje.

Přitom pokud by rozhodčí obou čtvrtfinálových duelů pískali podle pravidel, dost možná by se z postupu mezi nejlepší čtyři celky nemusela radovat Mladá Boleslav.

V úvodním duelu totiž sudí Marek upřel Slovácku za stavu 1:0 jasnou penaltu po faulu Geisslera na Kerbra, obránce Boleslavi by navíc spatřil červenou kartu. Asistent Arnošt pak domácím sebral tři gólové šance chybně odmávanými ofsajdy. V odvetě zase rozhodčí Houdek odpískal naprosto skandální pokutový kop za údajný faul Hlúpika na Skaláka. Ve skutečnosti záložník Slovácka odkopl balon a následně byl faulován on sám. Z darované penalty domácí zvýšili na 3:1…

„Byl to rozhodující moment zápasu," posteskl si nad situací z 65. minuty Svatopluk Habanec.

Jeho tým pak vrhl všechny síly do útoku a zápas se proměnil v přestřelku s divokým výsledkem 5:3.

„Teď sice poslouchám řeči, že jsme hráli hokej, když jsme dostali pět gólů, za tohoto stavu ale nemělo cenu na nic čekat, proto jsme hráli vabank na tři obránce," stojí si trenér Slovácka za svým rozhodnutím.

Až na obří hrubku Kuncla („Takové chyby se tak zkušenému hráči nesmí stávat.") neměl svým svěřencům co vytknout. „Myslím, že jsme byli herně lepší. Domácí jen nakopávali míče na Mageru s Wágnerem. Měli jsme velkou šanci postoupit, ale bohužel," bylo vidět, jak ho vyřazení štve.

Související Slovácko si semifinále poháru nezahraje