Slovácku se rozpadla polovina obrany, přesto jde do zápasu s pražskou Duklou s jasným cílem – vybojovat na domácím hřišti další tři body

Navíc modrobílí nemají s dnešním soupeřem příliš dobrou bilanci. Na první pohled je sice vyrovnaná, jenže Došek a spol. porazili Duklu jedinkrát, a to hned v prvním vzájemném ligovém zápase 27. srpna 2011. Na výhru nad týmem z Julisky tak Slovácko čeká již pět zápasů.

1. FC SLOVÁCKO – DUKLA PRAHA

Dnes v 17 hodin

Rozhodčí: Kocourek – Nádvorník, Zeman

Bilance v lize: 6 zápasů – 1 výhra, 3 remízy, 2 porážky, skóre 4:6

Před duelem čeká na domácího kouče zásadní úkol – najít náhradu za Tomáše Radu, který v posledním utkání v Českých Budějovicích obdržel čtvrtou žlutou kartu v sezoně a bude tak nuceně pauzírovat.

„Po zranění Martina Kuncla je to bohužel další komplikace v obraně. Musíme najít řešení, abychom tuto díru zacelili. Víme, že Tomáš je vůdčí typ rozehrávače a my si tak budeme muset poradit jiným způsobem," neskrývá vrásky Svatopluk Habanec.

Šanci na Radově pozici s největší pravděpodobností dostane Tomáš Košút, kterého po nepřesvědčivých výkonem před časem vytlačil z postu druhého stopera mladík Tomáš Břečka. Více dirigentských povinností padne na bedra Veliče Šumulikoskiho.

Pražská Dukla míří do Uherského Hradiště po dvou prohrách, což však podle slov domácího lodivoda žádná výhoda není. „Sice v posledních dvou zápasech padli, ale v Plzni se prezentovali sympatickým výkonem, a pak následovala nešťastná domácí prohra s Bohemians. V tomto zápase ale byla Dukla i přes prohru lepším týmem," vysvětluje Svatopluk Habanec.

Poslední nezdary jsou pro hosty spíš motivací navíc. „Budeme chtít napravit zaváhání na domácím hřišti Na Slovácku jsme vždycky hráli poměrně slušně, naposledy se nám tam podařilo vyhrát, a s tím vědomím tam pojedeme," naznačuje trenér Luboš Kozel, že si Dukla dělá zálusk na tříbodový export.

Aby se tak nestalo, musí se modrobílí vyhnout výpadkům, které by soupeř mohl potrestat. To je podle Svatopluka Habance jediná cesta, jak navázat na poslední tříbodové domácí zápasy.

„Bude to velice těžké utkání, a to není žádná fráze. Dukla dokázala porazit Spartu a vyhrála i v Mladé Boleslavi. Mají zkušenou osu týmu, která je velmi kvalitní. Jména jako Gedeon, Vorel, Mareš, Čajič nebo Berger mluví za vše. My se musíme vyvarovat hluchým místům, která se v posledních třech zápasech opakovala," nabízí kouč Slovácka návod na vítězství.

Spoléhat se přitom opět bude na střelecký apetit Libora Doška. Dvoumetrový kanonýr nasázel v letošním ročníku nejvyšší soutěže již šest branek a společně se slávistou Škodou vládne ligovým střelcům. Toho si je Luboš Kozel dobře vědom. „Slovácko je v domácím prostředí velice silné, umí velmi dobře využít Doškových kvalit. Do soutěže vstoupili poměrně dobře a pohybují se v horní polovině tabulky. Navíc se v poslední době zlepšili i z hlediska fotbalovosti a tvorby postupného útoku," všiml si trenér Dukly.

CELKOVÁ BILANCE 1. FC SLOVÁCKO – FK DUKLA PRAHA 2011 – 2014

Celková bilance: 6 zápasů 1 – 3 – 2, 4:6

Domácí statistika: 3 zápasy 1 – 1 – 1, 1:1

Venkovní statistika: 3 zápasy 0 – 2 – 1, 3:5

Nejčastější výsledky: 1:0 (2×), 2:2, 1:1, 0:0 a 2:0

Nejvíc branek za Slovácko: 1 – Kerbr, Kovář, Petr a Volešák

Nejvíc branek za Duklu: 2 – Pázler

Největší návštěva na Slovácku: 4.576 – 27. srpna 2011 (1. liga, 1:0)

Největší návštěva v Praze: 1.870 – 2. března 2012 (1. liga, 0:2)

Zajímavosti:

Nejdelší série Slovácka bez inkasované branky trvala s Duklou v 1. Gambrinus lize 222 minut. Naopak Dukla dokázala udržet se Slováckem čisté konto celkem 301 minut. Tato série skončila v posledním zápase, když se v předposlední minutě dokázal střelecky prosadit Jakub Petr, který vyrovnal na konečných 1:1.

V posledních pěti vzájemných zápasech nedokázalo Slovácko Duklu porazit.

Modrobílí vstřelili doma týmu z Julisky pouze jedinou branku, a to zásluhou Milana Kerbra. Stalo se tak 27. srpna 2011 a byla to branka vítězná.

Ve druhé lize sehrálo Slovácko s Duklou čtyři zápasy a nikdy nebylo poraženo. Dvakrát vyhrálo a dvakrát remizovalo při celkovém skóre 5:1. Slovácko obdrželo jedinou branku a to od Hanuse 5. května 2008. V tomto zápase na Julisce byl stav nerozhodný 1:1. Slovácko mohlo rozhodnout, když v 87. minutě domácí Miščík nadvakrát chytil prudkou ránu Görnera. Ve třetí minutě nastavení utekl po pravé straně Racko, odcentroval a Šultes hlavou z malého vápna rozhodl o výhře Slovácka 2:1.