Jeho svěřenci dnes od 20.15 hodin přivítají nejlepší český tým posledních let – Viktorii Plzeň. Velebený celek úspěšného kouče Pavla Vrby je jasným favoritem zápasu, modrobílí ale touží přerušit již deset zápasů trvající sérii bez vítězství nad tímto soupeřem

1. FC SLOVÁCKO – PLZEŇ

Dnes 20.15 hodin

Bilance: 16 zápasů – 4 výhry, 4 remízy, 8 porážek, skóre 19:24

Jakýkoliv jiný výsledek, než vítězství plzeňské Viktorie, by byl velkým překvapením. A to přesto, že se dá očekávat, že plzeňský kouč před odvetou kvalifikace o Ligu mistrů v Mariboru dá v Uherském Hradišti šanci hráčům ze širšího kádru.

„To není vůbec důležité a nemá cenu se tím vůbec zabývat. Plzeň má totiž natolik kvalitní a dlouhodobě systematicky budovaný kádr, že i když nechají někoho sedět na lavičce, tak se to na hře týmu neodrazí. Naopak, hráči, kteří dostanou šanci, ji budou určitě chtít využít," tvrdí Svatopluk Habanec

Přestože oceňuje kvalita a sílu soupeře, nemyslí si, že by jeho tým byl úplně bez šance. „Šance je vždycky, i když Plzeň patří k top kvalitě. Na Bohemce si mužstvo dokázalo, že když se semkne a hrábne si na dno svých sil, tak může uspět i v nerovném boji. V sobotu nás každopádně čeká fotbalový svátek, který bude určitě provázet slušná divácká kulisa a atmosféra, tak si to pojďme společně užít," vyzývá kouč Slovácka.

Jeho protějšek nechce před utkáním odkrýt karty. Do posledního zápasu se slovinským šampionem nezasáhl ani jeden z dvojice nedávných rekonvalescentů. Daniel Kolář s Markem Bakošem by se mohli rozehrát právě na Slovácku. „Zdravotní stav se průběžně mění. Bakoš už trénuje naplno a je vidět, že má jinou jistotu a pohyb po hřišti. Pokud se nestane něco mimořádného, k utkání bude nominovaný. Situace Dana Koláře je stále s otazníkem. Ve čtvrtek už trénoval a uvidíme po posledním tréninku, zda se bude cítit fit a připravený, aby mohl do utkání nastoupit," poznamenal Pavel Vrba.

Větší starosti se složením mužstva bude každopádně mít domácí lodivod. Ke zraněné opoře Liboru Doškovi a dlouhodobě zraněnému Filipu Hlúpikovi totiž v pondělí přibyli další dva hráči z ideální jedenáctky, se kterými nebude moct počítat. Václav Ondřejka a Lukáš Kubáň viděli červené karty a disciplinární komise jim na duel s Plzní zastavila činnost.

„Budeme si muset poradit i bez nich," nechce se litovat Svatopluk Habanec. Otazník visí také nad Martinem Kunclem. „Na Bohemce si poranil sval a není jisté, zda bude na sobotní zápas připraven," uvedl Svatopluk Habanec

Cítí v Plzni jako výhodu, že domácí přišli o dva důležité hráče? „Někdy se stane, že máte vyloučené hráče. To je ale starost trenéra domácích, musí se vyrovnat s absencí těchto dvou hráčů a já to nedokážu posoudit. My se soustředíme na svůj kádr a svůj systém hry. Je nám vcelku jedno, jestli za soupeře hraje ten nebo někdo jiný," prohlásil Pavel Vrba. „Víme, že Slovácko se nachází ve složité situaci, takže zápas to nebude jednoduchý. My ale chceme být úspěšní a budeme chtít bodovat," dodal plzeňský trenér.