Čekají na příležitost, až naskočí do sestavy. Jsou naštvaní, ale veřejně o tom nechtějí mluvit. Jejich odpovědi jsou téměř stejné. „Zeptejte se trenéra, nechci k tomu nic říkat, snažím se makat na tréninku a čekám na svoji šanci."

Jedním z hráčů, kteří patřili v první půlce ligy k oporám Slovácka, je defenzivní obránce Vlastimil Daníček. V podzimních kolech odehrál všechny zápasy bez vystřídání. Na jaře ze sestavy takřka zmizel. Do statistiky si zaknihoval pouhých pět minut z teplických Stínadel. Na jeho postu nastupuje Stanislav Hofmann, který si místo podle trenéra Habance vybojoval v zimní pauze.

„V některých přípravných zápasech dostal přednost před Daníčkem a jevil se lépe. Před začátkem ligy rozhodla jeho momentální forma," vysvětluje trenér Slovácka. V posledním kole proti Příbrami neodehrál Hofmann zrovna nejvydařenější partii, přesto ho kouč nezatratil. „Že měl několik zkažených přihrávek? Za to nechci hráče odrovnat. Na druhou stranu se objevil v gólové šanci a druhý poločas byl na jednu bránu."

Největší posila Slovácka v zimní přestávce útočník Jiří Skalák zatím neodehrál ani jeden celý zápas. Proti pražské Dukle ho vystřídal deset minut před koncem Marián Kovář. V posledních dvou kolech naskočil na hřiště zhruba dvacet minut před koncem. „Proč k nám přišel, to zatím plní. Dokáže rozhýbat hru, je to důrazný typ útočníka. Co mu vyčítám, je střelecká impotence. Hráč, který se dostane do šance, jako třeba v uplynulém zápase proti Příbrami nebo na tréninku, tak od něj čekám, že ji promění," hodnotí kouč Slovácka výkony posily z pražské Sparty.

Samostatnou kapitolou je další forvard Marián Kovář. Na podzim mimo utkání v Plzni nastoupil ve všech zápasech a vstřelil dvě branky. V jarních odvetách zatím jenom paběrkoval. Na Spartě a proti Dukle se dostal na hřiště až v závěrečných deseti minutách. V Teplicích a proti Příbrami už byste ho marně hledali i mezi náhradníky.

„Marián v úvodu roku tři týdny marodil a téměř celý leden netrénoval. Do herní pohody se dostával pomaličku. Svoje předpoklady, co se týče talentu, nerozvíjel přirozenou cestou. Nebyl nadstandardní. V současné době s námi absolvuje určité tréninkové jednotky, ale momentálně se připravuje pro juniorskou soutěž. Na druhou stranu v posledním zápase juniorky dal dvě branky. Je potřeba, aby si srovnal hlavu a mohl zpět do ligové kabiny," říká natvrdo Habanec.

Stoper Tomáš Košút nastoupil v letošním ligovém ročníku čtyřikrát v základní sestavě. Z toho třikrát odešlo mužstvo bez bodů. Paradoxně ze sestavy vypadl po vítězném zápase s Jihlavou. Proti Příbrami střídal půl hodiny před koncem zraněného Trousila a po delší době se dostal na hřiště na větší časový úsek. „Nezklamal," zhodnotil jeho výkon jedním slovem trenér a poznamenal: „U žádného hráče není vyloučené, že se neobjeví v základní sestavě proti Mladé Boleslavi. Musí makat na tréninku, ukázat se v béčku nebo v juniorce a čekat na svoji příležitost. Například Hofmann čekal půl roku," dává příklad lodivod Slovácka.

Mimo hodnocení střídajících hráčů hlásí trenér Slovácka také dva uzdravené fotbalisty. „Uplynulý víkend odehrál Kordula celý zápas za béčko a společně s Kubáněm už budou k dispozici. Trošku se zkomplikovala situace u Jana Trousila. Proti Příbrami si natáhl sval, ale od pondělí už bude trénovat. Věřím, že v dalším zápase nastoupí," vyslovil na závěr Habanec.

Příští ligové kolo odehraje Slovácko po reprezentační přestávce v Mladé Boleslavi v pátek 29. března od 16 hodin.