Teď je na fotbalistech 1. FC Slovácko, aby pod hradecká lízátka zase vnesli trochu nepohody. Jakýkoliv bodový zisk modrobílé notně přiblíží k vysněné záchraně v Gambrinus lize, porážka naopak znamená komplikace. „Bude to další megazápas pro nás i pro soupeře. Pevně doufám, že naše deka je už odhozená," říká před utkáním trenér 1. FC Slovácko Svatopluk Habanec.

HRADEC KRÁLOVÉ - 1. FC SLOVÁCKO

Neděle 17.00 hodin

Bilance: 9 zápasů 2 výhry, 3 remízy, 4 porážky, skóre 8:13.

„Na záchranu by mělo stačit jednatřicet bodů," nechal se slyšet Svatopluk Habanec. Jeho tým jich zatím posbíral sedmadvacet, čtyři tedy zbývají. Ideální scénář říká umazat podstatnou část z tohoto množství už v neděli, i za remízu by však v Uherském Hradišti byli vděční. „Jedeme do Hradce bodovat. Když se to podaří, bude to paráda," neskrývá kouč.

Toho příliš nepotěšil výsledek utkání mezi Teplicemi a Hradcem Králové. „Bylo to pro všechny obrovské překvapení. Není to výhodné pro nás, ale především pro Teplice, které se dostaly do složité situace. My se ale koukáme především na sebe, chceme si to uhrát sami a neohlížet se na ostatní, i když situaci kolem nás samozřejmě sledujeme," poznamenal Svatopluk Habanec.

Hradec před minulým utkáním sáhl k odvážné změně, když na lavičku posadil historicky nejmladšího trenéra v lize. A tento risk vyšel. Teprve jednatřicetiletý Luboš Prokopec hned bral tři body. „Určitě má i přes své mládí svou kvalitu, což potvrzoval u mládežnických týmů. Mám o něm dost informací. Sází na vyšší presink, uvolnil křídla směrem dopředu," naznačil Habanec, že se na nejbližšího soupeře poctivě připravuje. Votroci se podle něj opírají o zkušenou osu Kulič, Klapka, Hochmeister, velký pozor si jeho obránci budou muset dát na rychlonohého Štěpána.

Právě v defenzivě musí trenér Slovácka vyřešit složitý rébus a to, kdo nahradí vykartovaného Jana Trousila. „Je to velká komplikace, určitě nám budou chybět jeho dirigentské schopnosti, o které se budou muset podělit ostatní defenzivní hráči. I vzhledem ke zdravotnímu stavu některých hráčů zatím nemáme jasno, v jakém složení stoperská dvojice nastoupí. Variant je hned několik. Věřím, že ať už naskočí kdokoliv, tak svou úlohu zvládne," dodal Svatopluk Habanec.

Vedle Trousila ještě nebude moct využít služeb rovněž vykartovaného Vlastimila Daníčka, naopak se vrací Jiří Valenta. Na druhé straně bude kvůli trestu za žluté karty chybět duo Hadaščok, Šisler.