Trenére, Váš příchod na Slovácko je už několik dnů jistou záležitostí. Je už posvěcen i podpisem smlouvy?

To zatím ne, ale já nejsem člověk, který by na tomhle bazíroval. Předpokládám, že to nějakým způsobem dotáhneme v pondělí, ale jestli to bude v úterý nebo ve středu, je to úplně jedno.

Víte už, jaký bude program vašeho prvního dne na Slovácku?

Pro mě ten program začne už v neděli, kdy budu při utkání Teplic s Příbramí pozorovat naše nejbližší soupeře. Hned potom se vydám na cestu do Uherského Hradiště a ubytuji se. V pondělí o půl osmé se pak budu hlásit na stadionu, kde mi Petr Pojezný (sekretář klubu – pozn. aut.) ukáže kabinu, kancelář atp. V osm hodin pak následuje porada s panem Krejčím (ředitel 1. FC Slovácko). No a pak už mě čeká, to, na co se nejvíc těším – od devíti hodin seznámení s mužstvem a o půl hodiny později první trénink. Potom mě čeká tiskovka, odpoledne si ještě prohlédnu areál a vůbec tréninkové možnosti v Uherském Hradišti. A na závěr se pojedu do Brna podívat na utkání naší juniorky.

Máte skutečně nabitý program, což už ovšem asi začalo v pátek, kdy jste ještě vedl ve druhé lize Ústí a pak spěchal na Duklu. Takový den jste asi ještě nezažil, nebo ano?

Podobné to možná bylo, když jsem v Teplicích dělal druhého asistenta Vlasťovi Marečkovi. Tehdy jsem zároveň vedl i juniorku, takže dopoledne jsem měl zápas béčka a hned odpoledne zase ligu. Teď to ale bylo přece jen trochu jiné. (úsměv)

Stihl jste na Dukle celý zápas?

Až na úvodních pět minut jsem viděl celý zápas.

Ze začátku to asi nebylo úplně příjemné pokoukáníčko…

Duklu jsem viděl v utkání s Teplicemi, předvádí opravdu výborný fotbal, což v první půli ukázala i proti nám. Ve druhé půli se ale Slovácku kontaktním gólem podařilo hru soupeře rozházet a nakonec nebylo daleko k zisku tří bodů. Na druhou stranu Melichárek v poslední minutě chytil soupeři tutový gól, takže s bodem musíme být spokojení.

Co vám utkání ukázalo?

Jednoznačně sílu Slovácka, které má na to, aby získávalo víc bodů, než tomu bylo doposud. A také morální duch mužstva, které se ani za stavu 0:2 nezlomilo.

Není tajemstvím, že jste s trenérem Dekařem byli před utkáním v kontaktu. Zasahoval jste mu do sestavy, nebo jste to nechal na něm, když hráče dobře zná?

Provolali jsme spolu hodiny a spoustu věcí jsme konzultovali. Chtěl bych ale říct, že on byl tím, kdo připravil mužstvo, kdo byl na lavičce a kdo má zásluhu na tom bodu.

Bude pro vás teď snazší nastoupit k týmu, ve kterém se díky bodovému zisku zvedla nálada?

Určitě. Ten bod by mohl všechny nakopnout. Na druhou stranu jeden bod nic neznamená. Musíme se teď dobře připravit na Teplice, a pokud možno je nejen porazit, ale rovnou vyprovodit.

Duel s Teplicemi bude ale hodně těžký…

Pro hráče to jistě bude psycho. Před Duklou se jim tři zápasy nevydařily, teď budou i vlastním fanouškům chtít ukázat, že nezapomněli hrát fotbal. Bude důležité jít do tohoto utkání se zdravou vírou, že zvítězí.

Jak se těšíte na hradišťský stadion a fanoušky Slovácka?

Strašně moc! Fanoušci a tady to prostředí jsou obrovskou devízou Slovácka. Teď je na nás všech, abychom je dokázali udržet u toho, aby pořád chodili na fotbal v takovém velkém počtu.

Kdo je Svatopluk Habanec

Narodil se 22. září 1969. S fotbalem začínal v brněnském klubu Lokomotiva Heršpice kde hrával do jedenácti let. Poté odešel do Královopolské Brno a v posledním roce dorosteneckého kategorie přestoupil do Zbrojovky, kde pod legendárním trenérem Františkem Haraštou slavil dorostenecký mistrovský titul. Na vojně hrával v RH Znojmo. Poté se vrátil do Královopolské, za kterou nastupoval ve třetí lize. V roce 1991 přešel do Teplic, dva roky působil v Chomutově a půl roku oblékal dres Ústí nad Labem. Nejčastěji nastupoval v obraně nebo na volném postu libera. S trénováním začal jako hrající kouč v Chomutově. Poté odešel do Teplic, kde dělal asistenta bývalému kouči reprezentace Dušanu Uhrinovi. Na lavičce ústecké Army působil šest a půl roku, v jednom rozhovoru byl proto nazván „ústecký Sir Alex Ferguson". S mužstvem dokázal během tří let dvakrát postoupit do první ligy a jednou z ní sestoupit. Sám o sobě říká, že dokáže hráče seřvat i těsně před koncem zápasu, ale také jim dokáže zaplatit pivo. (std)