Tři kola před koncem Gambrinus ligy Slovácko útoční na historicky nejlepší umístění

„Chceme se ještě pokusit vylepšit naše současné šesté místo v tabulce," poznamenal trenér Svatopluk Habanec.

První překážkou bude dnes Znojmo, které ve své historicky první sezoně mezi českou fotbalovou smetánkou bojuje o záchranu.

1. FC SLOVÁCKO – ZNOJMO

Dnes v 19 hodin

Bilance v lize: 1 zápas – 1 výhra, 0 remíz, 0 porážek, skóre 2:1.

Slovácko dělá svým fanouškům radost, vedle četných bodových příspěvků ze hřišť soupeřů válí především na svém stadionu. Z posledních šesti domácích ligových utkání získalo patnáct bodů při skóre 13:2. Padlo jen se Spartou 0:1. Navíc dokonale rozbořili teorie o „moravské vzájemné pomoci", když zdolali sestupem ohrožené celky Brna, Baníku i Olomouce. Teď je na řadě poslední moravský celek – Znojmo, které je rovněž na seznamu ohrožených druhů.

Dlouho se zdálo, že nováček soutěže záchranářským starostem unikne, jenže pak přišla série sedmi duelů bez vítězství a pád do bezprostřední blízkosti sestupového pásma. V minulém kole ovšem Znojemští zabrali, výhra nad Libercem jim znovu vlila energii do žil.

„Věřím, že vítězství nad Slovanem naše hráče pozitivně nastartovalo," potvrdil trenér Leoš Kalvoda, který věří, že si jeho svěřenci přivezou formu i do Uherského Hradiště.

„Pro nás je každé z posledních tří kol velmi důležité. Pokud si chceme udržet naději na záchranu, potřebujeme zvítězit," dodal odhodlaně.

Jenže domácí mají také o motivaci postaráno, bojují o nejlepší umístění v Gambrinus lize v historii. Při velké dávce štěstí mohou přesně po deseti letech zopakovat páté místo, či ho dokonce ještě o jeden stupínek vylepšit. Postup do evropských pohárů by byl jednoznačně největším šokem sezony.

„Motivaci máme velkou, v závěrečných třech kolech se chceme ještě pokusit vylepšit naše současné šesté místo. Jedním z cílů je také udržet postavení nejlepšího moravského týmu. Pokusíme se potvrdit naši dobrou výkonnost z předchozích zápasů," nechal se slyšet Svatopluk Habanec.

Soupeře ovšem ani v nejmenším nepodceňuje.

„Znojmo sice bojuje o záchranu, ale hraje aktivní fotbal. V minulém kole prokázalo v duelu proti Liberci, že se dokáže prosadit i střelecky," připomněl poslední úspěch soupeře.

Trenér Znojma si uvědomuje, že k případnému úspěchu povede jen stoprocentní defenzíva.

„Slovácko má plno šikovných hráčů, kteří se dokážou prosadit při standardních situacích. Došek chodí do soubojů jako tank, všechny převálcuje. Jsou tam však i další hráči jako Kerbr, Diviš, Petr či Valenta, kteří jsou schopni vstřelit branku, nemusí se spoléhat jen na jednoho střelce. Hodně gólů dávají i po křídelních akcích ze hry," upozornil Leoš Kalvoda.