„V tuto chvíli mě zajímá pouze ligový zápas. Chceme za každou cenu uspět a získat zpět klid, který jsme ztratili v zápase s Příbramí," říká kouč Slovácka Svatopluk Habanec.

MLADÁ BOLESLAV – 1. FC SLOVÁCKO

Dnes 16.00

Bilance: Celková bilance: 13 zápasů – 5 výher, 4 remízy, 4 porážky, skóre 16:15

Myšlenky na nečekanou domácí porážku trápily Slovácko celou dlouhou reprezentační pauzu. Teď by modrobílí chmury rádi zahnali. „Dobili jsme baterky, za pět dní jsme absolvovali osm tréninkových jednotek. Pak dostali hráči o víkendu volno, aby si odpočinuli. Od pondělí se připravujeme na Boleslav," přiblížil Svatopluk Habanec, který je zklamaný z dosavadní jarní produkce týmu.

„Ze čtyř utkání jsme chtěli minimálně pět bodů, mohli jsme jich mít i sedm. Nakonec jsme ale získali pouze čtyři, což je neúspěch," poznamenal kouč, který si pro následující období zakázal jakékoliv plány. „Čtyři ligové zápasy, které nás nyní čekají, budou vzhledem k soupeřům velmi náročné, a každý bod bude mít svou hodnotu. Chceme k utkáním přistupovat jednotlivě a nebudeme to brát jako celek," vysvětluje slovácký lodivod.

Oba dnešní soupeře trápí problémy s produktivitou, které stojí za posledními nezdary. „Je pravda, že se nestávalo, abychom ze čtyř zápasů skórovali jen jednou. Psychickým blokem bych to nenazýval, ale určitá nervozita v tom asi je," uznává Habanec, jenž v Boleslavi očekává náročné utkání. A to přesto, že gólová neplodnost soupeře trvá již 203 minuty. „Sledovali jsme její zápas v Jihlavě, Boleslav byla o třídu lepší než domácí, ale hraje se na góly. Náš dnešní soupeř má určitě větší kvalitu, v domácím prostředí určitě bude chtít tuto prohru odčinit," je si vědom trenér Slovácka.

Jeho slova stoprocentně potvrzuje sportovní ředitel a hlavní trenér Mladé Boleslavi. „Do utkání proti Slovácku půjdeme s jednoznačným záměrem naplno bodovat a napravit tak předchozí ztráty z prohraných zápasů doma s Plzní a v Jihlavě," nechal se slyšet Ladislav Minář, pro kterého bude utkání hodně prestižní. V devadesátých letech totiž hrál 2. ligu ve Slovácké Slavii Uherské Hradiště a po skončení aktivní kariéry působil v klubu jako sekretář. Po sloučení se Starým Městem pracoval ve Slovácku i jako ředitel. Jeho syn Michal navíc střílí branky za tým Slovácka U17.

Oba soupeři se nachází v rozdílné situaci, co se týče absencí hráčů. Zatímco Svatopluk Habanec má momentálně k dispozici všechny hráče, jeho protějšek je v o poznání horší pozici.

„Momentálně jsou všichni připravení nastoupit. Minulý týden měl menší svalové komplikace Honza Trousil, ale už by to mělo být v pořádku," mne si ruce kouč Slovácka.

To na druhé straně počítají citelné ztráty. Václav Ondřejka, který je ve středočeském klubu na hostování právě ze Slovácka, nesmí proti mateřskému týmu nastoupit kvůli klubové dohodě, kvůli trestu za vyloučení je mimo hru Lukáš Magera. Další absence jsou vynucené zraněními, kvůli kterým hrát nemůžou Radek Šírl, Ondřej Zahustel, David Brunclík, Tomáš Janíček, Jan Chramosta, Michal Smejkal a Adrian Rolko.

Zajímavosti:

V posledních sedmi vzájemných duelech se dokázal čtyřikrát prosadit Václav Ondřejka, který vsítil čtyřikrát po jedné brance Slovácka. V pátečním zápase se mu brankové konto nepodaří rozšířit, protože je u soupeře na hostování a smlouva mu zakazuje nastoupit proti Slovácku…

V posledních osmi vzájemných zápasech se Slovácku nepodařilo dát branku pouze jednou, a to 7. 8. 2011. Pokud tedy nepočítáme, že v tomto duelu si dal Milan Kerbr v nastaveném čase vlastní branku a Slovácko prohrálo 0:1.

V prvních sedmi vzájemných zápasech se Slovácku nikdy nepodařilo získat tři body za výhru. Naopak v posledních šesti duelech se Slovácko radovalo z vítězství hned čtyřikrát.

V posledních pěti zápasech vstřelilo Slovácko čtyřikrát první branku již v první desetiminutovce. Naopak Boleslav v těchto duelech čtyřikrát skórovala až ve druhé půli a pouze jednou v prvním poločase.

Ve třinácti vzájemných zápasech padlo celkem 31 branek. Je zajímavé, že ani jedna nebyla z pokutového kopu.

Program fotbalistů 1. FC Slovácko

Dnes v 16 hodin: FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko

Úterý 2. dubna v 16 hodin: FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko

Neděle 7. dubna v 15 hodin: FK Jablonec – 1. FC Slovácko

Středa 10. dubna v 17 hodin: 1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav

Neděle 14. dubna v 15 hodin: 1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň