V šesti utkáních čtyřikrát zvítězili a remizovali na hřišti lídra slovenské ligy, bratislavského Slovanu. Drsný pád přišel až v poslední prověrce před soustředěním, druholigový Třinec totiž modrobílé nečekaně přehrával ve všech směrech. Svěřenci Svatopluka Habance zachránili remízu až v poslední čtvrthodině. V neděli odlétá mužstvo do turecké Antalye na závěrečnou část zimní přípravy. „Těším se hlavně na to, že budeme fungovat na terénech, na kterých se bude hrát liga," hlásí dva dny před odjezdem kouč Slovácka.

I v přípravě jde o výsledky. Jste před soustředěním s odehranými zápasy spokojený?

Je to příprava, viděli jsme čtyři nebo pět kvalitních utkání a jeden nevydařený – proti Třinci. Takovým způsobem nemůžeme přistupovat k zápasům, to bychom byli vždycky potrestaní ve všech směrech.

Pokazil vám výkon proti Třinci náladu po kvalitních zápasech hlavně proti slovenským celkům ze špičky Corgoň ligy?

Nechci celou přípravu vyhrávat a potom čumět na to, že nás v prvním kole porazí Jablonec. Rád dostávám v přípravě facky. Pokud ta facka bude k něčemu dobrá, tak to bude jenom dobře, ale musíme si to uvědomit všichni kompletně.

Ve dvou zápasech nastoupil Jaroslav Diviš, nová posila ze Senice. Dá se jeho dosavadní účinkování hodnotit?

Vůbec nevím, jestli proti Třinci hrál (ironicky). Všichni hráči, kteří zasáhli do hry, se v tom zápase prezentovali podprůměrným výkonem. To platí i u něho. Proti Trenčínu se dostával do kombinace a ukázal svoji rychlost.

Další adept na místo v sestavě je Martin Holek. Bude pokračovat v přípravě i v Turecku?

Je to vedle Libora Doška jediný klasický útočník. Roman Haša, který momentálně doléčuje zranění, totiž odchází na hostování do Třince. Martin Holek s námi tedy odjede.

Jak vypadá situace u dalších zraněných hráčů?

Honza Trousil si natáhl před zápasem proti Třinci sval a má až do odjezdu volno. Dušan Melichárek bude na soustředění připraven. Filip Hlúpik byl v týdnu na magnetické rezonanci, výsledky ještě nemáme, tak to nedokážu posoudit. V pořádku není ani Matěj Biolek. Petr Reinberk měl zánět zubu, tam se nedá o nějakém zranění mluvit.

Byl při zužování kádru někdo, nad kým jste dlouho dumal?

Ono to nakonec bylo celkem jednoduché, jedou totiž skoro všichni. Na seznamu nejsou pouze mladíci Civič s Prajzou, kteří se vrací do juniorky. Malým překvapením je Fojtášek, jenž se do Turecka dostal kvůli postu, na kterém hraje, jelikož nemohou odcestovat zranění krajní záložníci Hlúpik s Biolkem.

Čekáte ještě nějakou posilu, která by mohla s mužstvem odletět do Turecka?

Asi už ne. Kdyby nám tam ale někoho přivezli letadlem, tak by to bylo dobré. Samozřejmě se pořád poohlížíme po nějakém útočníkovi.

Můžete přiblížit program mužstva před odletem na herní soustředění?

Do pátku budeme trénovat po dvou jednotkách. V sobotu dostanou hráči volno a neděle bude na balení a přesun na letiště do Vídně. V Turecku budeme prakticky každý den dvakrát na hřišti.

Jak se do Turecka těšíte vy osobně?

Zima, kterou jsme všichni očekávali, konečně přišla, nejhorší to bylo asi minulou sobotu při zápase proti Trenčínu, to bylo hodně mrazivo. Těším se hlavně na to, že budeme fungovat na terénech, na kterých se bude hrát liga. Z té naší umělky to bude úplně jiný skok.

Co vám nesmí při balení v kufru scházet? Na co nesmíte zapomenout?

Klasika, bude to taková všehochuť. Knihy, tabule a různé fotbalové pomůcky.

Knihy s fotbalovou tematikou?

Tak. Mám dvě rozečtené a musím je na soustředění dočíst. Jedna je o trenéru Alexu Fergusonovi, ta druhá o Barceloně. Tu už mám skoro přečtenou.

Za týden začíná olympiáda. Máte v české výpravě svého favorita?

Olympiáda mě hodně zajímá, co půjde, to budu sledovat. V první řadě to bude hokej a vždycky mě bavilo dívat se na běžecké štafety. Na druhou stranu říkám, že až se sportovci budou blížit k finálovým bojům, tak je budu sledovat ještě daleko víc. Nějaký 86. závodník není zajímavý pro nikoho, ani pro mě.

Říkáte, že budete sledovat běžkařské závody, ale vy přitom nejste zrovna velkým příznivcem běžeckého lyžování, že?

To máte pravdu, jsem takový nezimový člověk, ale strašně rád se na to dívám. Tím, že neumím lyžovat ani bruslit, tak bych z toho udělal raději letní olympiádu. (Směje se).

Kolik podle vás získáme v Soči medailí?

To nedokážu odhadnout, byl bych šťastný za bronzovou v hokeji.

Kdo letí do Turecka?

Brankáři: Dušan Melichárek, Milan Heča, Juraj Semanko.

Obránci: Veliče Šumulikoski, Martin Kuncl, Jan Trousil, Tomáš Rada, Petr Reinberk, Radek Mezlík, Patrik Šimko, Tomáš Košút.

Záložníci: Jiří Valenta, Jaroslav Diviš, Václav Ondřejka, Milan Kerbr, Jakub Petr, Vlastimil Daníček, Michal Trávník, Marek Havlík, Jan Bartoš, Dan Fojtášek.

Útočníci: Libor Došek, Martin Holek.

Slovácko prověří Maďaři, Dáni a Rusové

Uherské Hradiště – Na herním soustředění v turecké Antalyi, které svěřenci trenéra Habance absolvují od 2. do 12. února, čekají na Slovácko tři kvalitní mančafty.

V úterý 4. února prověří modrobílé pátý celek nejvyšší maďarské soutěže Szombathelyi Haladás FC. V pátek 7. února změří osmý tým Gambrinus ligy síly s Viborgem FF, kterému v dánské lize patří devátá příčka. Na závěr soustředění čeká Slovácko dvanáctý tým ruské Premier ligy Volga Nizhny Novgorod. Utkání se odehraje v pondělí 10. února.

„Všechno jsou to kvalitní soupeři z kvalitních soutěží. Věřím, že tyto zápasy budou přínosnější než třeba proti přemotivovaným Srbům," řekl k výběru soupeřů kouč Slovácka Svatopluk Habanec