„Musím říct, že mě Trenčín svou hrou mile překvapil. Je to jeden z nej slovenských mančaftů, co jsem viděl," pochvaloval si kvalitu soupeře trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Do zápasů už nezasáhl ofenzivní záložník Ladislav Martan, který se po vzájemné dohodě vrátil do Varnsdorfu. V úvodním duelu se představily silnější sestavy, domácí na hrot útoku poslali Libora Doška s Jiřím Skalákem, jehož příchod ze Sparty ale ještě není definitivně potvrzený. „Má s námi povolení trénovat a hrát do konce měsíce. Forma jeho dalšího účinkování v našem klubu se stále dolaďuje," uvedl ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Na staroměstské umělce diktovali tempo hry z větší části hosté. „Měli míč častěji na svých kopačkách, pro kluky to byl po fyzické stránky velice náročný zápas," poznamenal Svatopluk Habanec, kterého potěšilo, jakým způsobem jeho svěřenci zápas zvládli. „Už jsme si zkoušeli určité taktické věci, dokázali jsme těžit z chyb soupeře," vysvětlil kouč Slovácka.

Jeho svěřenci sice krátce po začátku druhé půle inkasovali, vzápětí ale vyrovnal z penalty Libor Došek a v 57. minutě dal výsledku konečnou podobu po rychlé akci Filip Hlúpik – 2:1.

Ve druhém zápase nastoupil v dresech Slovácka kombinovaný tým včetně hráčů B-týmu a juniorky. Těsnou výhru zařídil po Havlíkově centru Stanislav Hofmann. V tomto duelu nastoupili i oba rekonvalescenti Michal Kordula s Lukášem Fujerikem, kteří zatím statečně bojují o svou šanci udržet se v kádru. „Příprava je náročná, takže občas to koušou velice těžce, dlouhá pauza je znát. Zatím se drží," oceňuje velkou snahu Svatopluk Habanec.

Už ve čtvrtek či v pátek by mělo dojít k redukci kádru. Bude jasné, kteří hráči si vybojovali letenku na herní soustředění do Turecka. Nejvíce ohrožení jsou útočníci, o čtyři místa jich bojuje sedm. Do tepla za kvalitními terény odletí i tři brankáři, osm obránců a stejný počet záložníků. „Čtyřiadvacítku pak doplní jeden mladík," dodal trenér modrobílých.

Ve výpravě by neměli chybět ani aktuálně zranění Marián Kovář (kotník) a Lukáš Kubáň (achillovky).

1. FC Slovácko – Trenčín 2:1 (0:0)

Branky: 50. z pen. Došek, 57. Hlúpik.

Slovácko: Melichárek – Reinberk, Košút, Mezlík, Kuncl – Hlúpik, Daníček, Valenta, Volešák – Došek, Skalák (69. Haša).

1. FC Slovácko – Trenčín 1:0 (1:0)

Branka: 20. Hofmann.

Heča – Kolínek (46. Banasík), Hoffman, Břečka, Malý (46. Mikulica)– Fujerik, Kordula, Trávník, Havlík (46. Jeleček) – Kerbr (46. Lukáš), Sládek (46. Sasín).