„Turnaj měl dramatické vyvrcholení, ve finále kluci zdolali Prahu-Lipí až v penaltovém rozstřelu,“ prozradil ředitel školy Bedřich Chromek.

Na finálový turnaj se probojovala mužstva z Mladé Boleslavi, Třebíče, Hradce Králové, Prahy-Jarova, Prahy-Lipí a Starého Města. To zahájilo turnaj výborně a v základní skupině smetlo Třebíče 14:0 a Prahu Lipí 4:0. Gól nedostali ani v semifinále, kde přehráli Hradec Králové 3:0.

Finále přineslo druhý souboj s Prahou-Lipí. Odveta přinesla úplně jiný zápas. „Soupeř si na začátku vypracoval řadu nebezpečných situací. Ke konci poločasu se hra vyrovnala,“ popisoval vývoj zápasu staroměstský učitel Vlastimil Šišák.

Pražané se čtvrt hodiny před koncem ujali vedení. Obdržený gól odstartoval dobývání soupeřovy brány, minuty ale rychle ubíhaly a naděje slábla. Dvě minuty před koncem se ale Staroměšťané dočkali. Gólman Matouš Trmal se vydal do útoku a po rohovém kopu skóroval. Rozhodčí si nebyli jistí, jestli míč překročil brankovou čáru, po poradě ale uznali gól. Je vyrovnáno! Prodloužení přineslo převahu staroměstských fotbalistů, vítězný gól ale nikoliv. O vítězi tak musely rozhodnout penalty. „Náš gólman zlikvidoval dva pokusy soupeře, a jelikož my jsme byli stoprocentní zněl stadionem Dukly Prahy na oslavu našeho vítězství Vysoký jalovec,“ pousmál se Vlastimil Šišák.

Staré Město: Trmal – Salay, Spáčil, Kohút, Chromek, Mareš, Pospíšil, Flasar, Křivánek, Lorenc, Miklík, Leskovjan, Čajka, Šmatelka, Zámečník.