Vše zdůvodnil jednoznačně – nechtěl dělit hlasy, relativně ostře se vymezil proti Karlu Poborskému a hodlá podpořit dnes už svého bývalého protikandidáta Petro Fouska.

Je tomu tak však skutečně? Může být skutečnou otázkou.

Někdejší výtečný záložník a vítěz „Champions League“ z památného istanbulského finále 2005 u mnohých fanoušků nejednou způsobil rozpaky. Především tím, aby si v určitém kruhu nenadělal nepřátele z blízkého okolí.

Fotbalisté Luhačovic (v černých dresech) prohráli se Štítnou nad Vláří 1:2 na penalty. Foto: pro Deník/Jan Zahnaš
Po sedmi letech konec! Krajský fotbal hlásí radikální změnu. Jakou?

Vše bylo demonstrováno ve chvíli, kdy přímo nedokázal odsoudit chování Rangers při utkání proti Slavii Praha a zvláště proti svému někdejšímu parťákovi ze záložní řady Stevenu Gerrardovi a jeho velmi podivuhodnému, až pokryteckému jednání. Hodně to šlo vidět při táhlém a stále probíhajícím případu Ondřeje Kúdely za údajné rasistické urážky.

A co se týče konkrétního odstoupení Vladimíra Šmicera? Ač to možná zní příliš krutě, tak pouze se jednalo o dobře odhadnutý krok.

Úmysl „Štístka“ bez debat může být spojený s podporou Petra Fouska, nikoliv však tak zásadní…pouze a jednoduše si po půlročním objíždění představitelů klubů uvědomil, že jeho podpora vlastně žádnou podporou není. Zvláště v této silné konkurenci dalších dvou velkých osobností. 

Nic to ovšem nemění na tom, že případně ve Výkoném výboru může být zajímavou změnou a čerstvým vítrem, který je rozhodně potřeba.