Po předvoji v podobě úvodních pohárových kol oficiálně odstartovala v našem regionu mistrovská sezona. Sice se o to postarala jen Moravskoslezská fotbalová liga, třetí nejvyšší soutěž, ale všichni se už moc těší na další víkend. Zde již s výjimkou vsetínského okresu rozehrají svou sezonu téměř všechny mužské soutěže.

To, že hlad po fotbale je velký, potvrdily přípravné zápasy minulých měsíců. Fotbalisté se po více jak ročním nedobrovolném lockdownu opět dostali do formy, třebaže k ideálu ještě něco schází. Čím nižší soutěž, tím je cesta trnitější a zdlouhavější.

Jedno je jasné. Do stejné řeky dvakrát nevstoupíme. Všudepřítomná epidemiologická opatření nás budou všechny i nadále držet ve střehu. A bez kolektivní zodpovědnosti to nepůjde!

Abychom si nejpopulárnější sport na zeměkouli mohli i nadále užívat, prosím, dodržujme všechna nařízení a doporučení odborníků!

Už bych opravdu nerad ve své čtvrt století dlouhé kariéře sportovního novináře zažil tak dlouho nedobrovolnou přestávku. Kopaná, i na výkonnostní úrovni, je fenomén, který chlapi milují.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Ilustrační foto
Mistrovská kopaná ve Zlínském kraji