Forward z Toga, kterého Slovácko koupilo před sezonou, se mu odvděčil nejlepším možným způsobem. Dotlačil do sítě druhý gól domácích a sám se mohl poprvé radovat z premiérové branky v dresu Slovácka. V mix zóně mezi novináři byl po zápase samý úsměv a plynulou angličtinou se dělil o dojmy ze zápasu.Slovácko proti Jihlavě - Oslavy po gólu na 3:1 – zleva Juraj Chvátal, Marek Havlík a Francis Kone.

„Vstřelit branku bylo složité, byl jsem v souboji s jedním z obránců, snažil jsem se probojovat k míči, a když se mi to povedlo, tak jsem zkusil míč dloubnout. Jsem opravdu šťastný. Samozřejmě už proto, že je to můj první gól v lize. Děkuju týmu a jsem za svoji první branku strašně rád," povídal o gólu, který vstřelil pět minut koncem zápasu.

Svoji první branku oslavil před domácí střídačkou salutováním, které zná fanoušek v podání hokejové mega star Jaromíra Jágra. O nějakém kopírování hokejové ikony, ale nechtěl vůbec slyšet.

„Vůbec jsem nevěděl, že má Jágr stejnou oslavu gólu. Od začátku jsem si říkal, že když vstřelím první branku v Synot lize, tak ji takto oslavím. Chtěl jsem tím pozdravit českou ligu," vysvětloval a vyzvedl aktivní hru Jihlavy.

„Soupeř byl velmi dobrý. ale nemyslím si, že jsme zvítězili jen díky štěstí. O vítězství jsme se snažili, bojovali jsem až do konce. Pokud něco chcete, tak musíte bojovat. Nechtěl jsem před vlastními fanoušky jenom remízu. Trenér říkal, že je to důležitý zápas, který musíme vyhrát. Doma se cítím silnější, věřil jsem, že vyhrajeme," říkal odhodlaně Kone.

Došek: Na penalty už nejdu, kopl jsem ji prasáckySlovácko proti Jihlavě - Libor Došek po neproměněné penaltě.

Je to už téměř pravidlo, po zápasech Slovácka je nejžádanějším mužem pro novináře Libor Došek. Tentokrát to ale nebylo kvůli vstřelené brance, ale díky jeho zahozené penaltě. Minutu před koncem poločasu si v největší možné šanci počínal jako novic v okresním přeboru. Penaltu kopl nejhorším možným způsobem. Nedůraznou a naivní střelou kousek od gólmana jihlavské Vysočiny Matěje Rakovana .Ten mu ji bez nejmenšího problému zlikvidoval. Proti Jihlavě kopal Došek druhou penaltu v sezoně, a podruhé klopil hlavu.

„Zaplaťpánbůh, že už končím, a že už s Jihlavou nehrajeme. Snad nám proti ní nenaplánuje klub nějaký přátelák. Kopl jsem to prasácky. Hrozný. Hrozný! To nebyla otázka mého zraněného kotníku ani terénu, ale mé neschopnosti. Penalty už kopat nebudu. Jsem starej, dneska jsem si to potvrdil. Už na to kašlu," sypal ze sebe Došek, který uznal kvalitu Jihlavy a velké dávky štěstěny pro Slovácko.

„Kdo tady nebyl, tak neuvěří, měli jsme obrovské štěstí, Jihlava neproměnila neuvěřitelné příležitosti," kroutil hlavou Došek, pro kterého připravili fanoušci domácích transparent, ve kterém ho vyzívali, aby konec kariéry ještě o dvě sezony odložil.

„Transparentu jsem si ani nevšiml, ale už jsem řekl, že končím, ale třeba přijde nabídka, která se neodmítá. Ale moc s tím nepočítám," podotkl na závěr.