MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA ŽEN

FASTAV ZLÍN PORAZIL BÉČKO BANÍKU OSTRAVA. DVA GÓLY VSTŘELILA POSILA VENDULA MACHŮ

Zlín – Třetí výhru v Moravskoslezské fotbalové lize žen slaví Fastav Zlín. V sobotu zlínský tým na domácím hřišti v Lužkovicích ve 3. kole soutěže zdolal béčko Baníku Ostrava 3:1. Domácí měli v utkání mírnou převahu. Tu poprvé zúročila ve 30. Minutě Nela Ševčíková, která poslala Zlín do vedení. V osmapadesáté minutě však Baník po trefě Poběžalové vyrovnal na 1:1. Z apět minut ale domácí celek znovu vedl. Jeho druhý gól přidala po přesném centru kapitánky Novosadové hlavou Vendula Machů. Baník Zlínské vítězství ovšem definitivně pojistila až v předposlední minutě z rychlého protiútoku znovu Machů. ,,Vyhrát jsme mohli i vyšším rozdílem. Ale duel mohl skončit také remízou. Vyložené brejkové akce neproměňovaly Kubicová, Jakešová a Nela Ševčíková. Na druhou stranu nás v závěru zápasu za stavu 2:1 zachránila gólmanka Matlachová, která chytla na brankové čáře velkou šanci Ostravanek,“ oddechl si manažer Fastavu Karel Dolina. ,,Za předvedenou hru jsme si však tři body zasloužili,“ tvrdí Dolina. Toho příjemně potěšil na postu prav obránkyně výkon věkem ještě dorostenky Lucie Martákové. ,,Výborně zahrály také kapitánka Edita Novosadová a útočnice Vendula Machů,“ chválil ještě Karel Dolina. V dalším duelu se Zlín v neděli 27. Září představí v Havířově. Souboj dvou nejlepších týmů soutěže má výkop ve 13 hodin.

Výsledek 3. kola:

FASTAV ZLÍN – BANÍK OSTRAVA B 3:1 (1:0)

Branky Zlína: Machů 2, Nela Ševčíková.

Zlín: Matlachová – Petra Ševčíková, Vyvlečková, Andrlíková, Martáková, Novosadová, Šiblová, Nela Ševčíková, Machů, Kubicová, Jakešová. Střídaly: Hanáčková, Hájková, Halová, Navrátilová.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE ŽEN

UHERSKÝ BROD PŘEKVAPIVĚ PORAZIL HOLEŠOVSKÉ HOLKY. BŘEZŮVKY VEZOU POVINNÉ TŘI BODY Z DRŽOVIC

Ve 3. kole Moravskoslezské fotbalové divize žen se o velké překvapení postaral Uherský Brod, který na domácím hřišti porazil Holešovské holky. Naplno bodovaly také Březůvky v Držovicích. Kanonýrkou kola se stala autorka 5 gólů Březůvek Michaela Vilhanová. Bezměrov měl o víkendu volno.

UHERSKÝ BROD – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 2:0 (1:0)

,,Zápas jsme vyhráli zaslouženě. Družstvo podalo kolektivní výkon. Souboj se zvučným týmem zvládlo také velmi dobře takticky. Hanačky nás ničím nezaskočily ani nepřekvapily. Chvílemi byla v poli hra vyrovnaná. My jsme však měli silnější záložní řadu a byli jsme produktivní v koncovce. První branku dala v 18. minutě po přesné přihrávce od Juřenčákové Dufková. Druhý gól přidala v 60. minutě po rohovém kopu Dufkové po následné dorážce Eliášová. Hosté spoléhali pouze na útočnici Adrianu Ševčíkovu,“ radoval se s celým svým týmem ze skalpu loňského nejlepšího celku divize uherskobrodský kouč Jan Gazdík.

,,Domácí družstvo zaslouženě získalo tři body. Uherský Brod byl bojovnější a výrazně kombinačně lepší. Nám se po celý průběh zápasu nepodařilo dostat do hry. Taktiku jsme měli postavenou na nakopávaných balónech. Na šance to sice bylo 3:3, nám se ale nedařilo dávat góly,“ konstatoval po střetnutí zklamaný šéftrenér klubu Holešovských holek Slavomír Bednář starší.

Branky: Dufková, Eliášová.

Uherský Brod: Karolová – Šotová, Adamíková, Chovancová, Juřenčáková, Eliášová, Baná, Fojtíková, Pavla Jeřábková, Vidová, Dufková. Střídaly: Kročilová, Juráková, Gorčíková, Vrábelová.

Holešovské holky: Kateřina Pitnerová – Jiroušková, Tiefenbachová, Slezáčková, Vašíčková, Stavjaníková, Doleželová, Pospíšilíková, Křenková, Adriana Ševčíková, Sklenaříková. Střídaly: Pavelková, Setínská, Kotasová.

DRŽOVICE – BŘEZŮVKY 2:10 (2:5)

,,Už v 5. minutě Vavrušová neproměnila penaltu.  Protože jsme ale měli po celý průběh utkání převahu, tak jsme neměli problém duel s nejslabším celkem soutěže vyhrát. Držovicím dělala problémy rychlost našich hráček. A hlavně Michaela Vilhanová využívala okének v obraně týmu z Prostějovska. A to ještě domácí od vyšší porážky zachránila brankářka Jetelová,“ informoval vedoucí družstva Březůvek Bohumil Skupina.

Branky Březůvek: Vilhanová 5, Ondrašíková 3, Vaculíková, Chudárková.

Březůvky: Malotová – Vavrušová, Marková, Vaculíková, Ondrašíková, Kalivodová, Divoková, Vilhanová, Michalíková, Chudárková, Kubíčková.