MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA ŽEN

ZLÍN SE V JIHLAVĚ TRÁPIL V KONCOVCE. DUEL NA VYSOČINĚ ROZHODL AŽ VE DRUHÉM POLOČASE

Druhou výhru si v novém ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy žen zaknihovalo družstvo Fastavu Zlín. Ve 2. kole soutěže vybojovalo tři body na půdě Jihlavy.

V dalším kole zlínský tým na domácím hřišti v Lužkovicích v sobotu vyzve béčko Baníku Ostrava. Zápas má výkop v 15.30 hodin. 

,,Nebyl to pohledný zápas. Utkání moc kvalitního fotbalu nenabídlo,“ uznal manažer Fastavu Zlín Karel Dolina.

 Jeho tým ale duel začal v dobrém rozpoložení. Hned v úvodních minutách mohly ze sólových akcí skórovat dvakrát Kubicová a Nela Ševčíková. Gólu se však hosté ve 12. minutě přece jenom dočkali, když je poslala do vedení Tereza Kubicová. Jihlava však ještě v prvním poločase po trefách Šanderové a Macháčkové otočila stav na 2:1.

,,V první půli se nám nedařilo na žádném postu,“ přiznal Dolina.

Po změně stran se Zlín zlepšil a nakonec střetnutí dovedl do vítězného konce. O obrat ve skóre se postarala dvakrát Nela Ševčíková a Marholtová.

 ,,Až po změně stran jsme se dostali do tempa. Nicméně na Vysočině jsme podali pouze průměrný výkon. Škoda dalších neproměněných šancí,“ naznačil, že Fastav měl na hřišti posledního celku tabulky vyhrát vyšším rozdílem Karel Dolina.

VYSOČINA JIHLAVA – FASTAV ZLÍN 2:4 (2:1)

Branky Zlína: Nela Ševčíková 2, Kubicová, Marholtová.

Fastav Zlín: Matlachová – Hrubá, Hájková, Kocurková, Petra Ševčíková, Machů, Šiblová, Hanáčková, Novosadová, Kubicová, Nela Ševčíková. Střídaly: Martináková, Brzósková, Jakešová, Martáková, Marholtová.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE ŽEN

HOLEŠOVSKÉ HOLKY PORAZILY OSLABENÝ CELEK VLKOŠE. UHERSKÉ BROD SI PŘIVEZL CENNOU REMÍZU Z PROTIVANOVA

Pouze Holešovské holky dokázaly z regionálních týmů naplno bodovat ve 2. kole Moravskoslezské fotbalové divize žen. Sympatický výkon podal Uherský Brod v Protivanově. Smírný výsledek s Mostkovicemi si připsaly Březůvky. Nedařilo se Bezměrovu, který prohrál v Mutěnicích. 

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – VLKOŠ 3:0 (0:0)

,,Hosté k nám přijeli v oslabené sestavě. Dlouho však odolávali našemu útočnému pojení. Na konci první půle se jim zranila jedna hráčka a Vlkoš zápas dohrával s deseti fotbalistkami. Toho jsme využili a na začátku druhého poločasu jsme brankami Stavjaníkové a Tiefenbachové rozhodli o našem zaslouženém vítězství. Podali jsme však jenom průměrný výkon. Chyběla nám herní pohoda. Rovněž jsme vyprodukovali spoustu zbytečných chyb,“ konstatoval po utkání hlavní kouč Holešovských holek Slavomír Bednář starší. 

Branky Holešovských holek: Stavjaníková, Tiefenbachová, Slezáčková.

Holešovské holky: Kateřina Pitnerová – Jiroušková, Tiefenbachová, Slezáčková, Křenková, Doleželová, Pospíšilíková, Stavjaníková, Škrabalová, Sklenaříková, Řiháková. Střídaly: Kotasová, Pavelková, Setínská, Šimková, Vašíčková.

BŘEZŮVKY – MOSTKOVICE 2:2 (0:1)

,,V zajímavém duelu hraném ve velkém horku se v prvním poločase šance střídaly na obou stranách. Do vedení se ovšem dostal hostující kolektiv. Ve druhé půli jsme Mostkovice dlouho nepouštěly na naši polovinu hřiště a v 77. minutě se nám po brankách Vaculíkové a Ondrašíkové podařilo otočit stav na 2:1. Za 2. minuty ale Barešová vyrovnala na 2:2. Bod nás sice potěšil, ale za bojovnost a předvedenou hru jsme si možná zasloužily vyhrát,“ tvrdí vedoucí družstva Březůvek Monika Zábojníková.    

Branky Březůvek: Vaculíková, Ondrašíková.

Březůvky: Malotová – Marková, Vaculíková, Ondrašíková, Kalivodová, Divoková, Vilhanová, Michalíková, Chudárková, Huťková, Kubíčková. Střídaly: Šišková, Viternová.

PROTIVANOV – UHERSKÝ BROD 1:1 (1:1)

,,Z Protivanova se pravděpodobně body vozit nebudou. Proto jsme se ziskem remízy spokojení. Nicméně duel s posilněným soupeřem jsme mohli i vyhrát. V prvním poločase jsme byli útočnějším celkem. Od jednadvacáté minuty jsme ale po trefě nepokryté Kejíkové prohrávali 0:1. Minutu před přestávkou Dufková po špatném odkopu domácí gólmanky Langerové a po následné spolupráci s Adamíkovou ranou téměř z 30 metrů vyrovnala na 1:1. Ve druhé půli už jsme se přizpůsobili hře celku z Prostějovska. Taktika postavená na dlouhých nakopávaných balónech nám však nesvědčila,“ hodnotil zajímavý souboj trenér Uherského Brodu Jan Gazdík.

Branka Uherského Brodu: Dufková.

Uherský Brod: Karolová – Šotová, Juráková, Adamíková, Chovancová, Eliášová, Baná, Fojtíková, Jurčová, Vidová, Dufková. Střídaly: Gorčíková, Pavla Jeřábková, Vrábelová.

 MUTĚNICE – BEZMĚROV 3:0 (1:0)

,,Domácí tým se na nás dobře připravil. Mutěnice byly rychlejší a hlavně důraznější v útoku. My jsme se do šancí moc nedostávali. Jihomoravanky navíc ještě na stavu 1:0 neproměnily penaltu, kterou gólmanka Bílková chytila,“ konstatoval po utkání na půdě jednoho z favoritů soutěže šéftrenér Bezměrova Vladimír Opluštil.

Bezměrov: Bílková – Lucie Pitnerová, Novotná, Králíková, Hušková, Zachová, Adéla Pitnerová, Trávníčková, Hájková, Barnetová, Dočkalová. Střídaly: Jordová, Klevetová.