MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA ŽEN

VSETÍN ZTRATIL DOBŘE ROZEHRANÝ ZÁPAS S JIHLAVOU. VALAŠKY NAD CELKEM Z VYSOČINY VEDLY UŽ 3:0 A 4:2

Vsetín – V 1. podzimním kole v Moravskoslezské fotbalové lize žen se Vsetínu nedařilo. Valašky na domácím hřišti ztratily dobře rozehranou partii s Jihlavou. S celkem z Vysočiny prohrály 4:6.

Zápas se pro vsetínský celek dlouho vyvíjel příznivě. Už ve 3. minutě ho poslala do vedení Nela Ševčíková. V osmatřicáté minutě po dalších dvou trefách Elišky Skramuské domácí vedli už 3:0. Valaškám se dařilo i na začátku druhého poločasu, kdy ještě do třiašedesáté minuty držely náskok 4:2. Poté však nastal zvrat v zápase a Jihlava čtyřmi góly strhla vítězství na svoji stranu.

,,Nedařilo se nám uhlídat hostující kanonýrku Zuzanu Polákovou, která nám vstřelila pět branek,“ našla podstatu nedělního výsledku jedna z opor domácího družstva Sabina Rýdlová.

FC VSETÍN – FK VYSOČINA JIHLAVA 4:6 (3:1)

Branky Vsetína: Nela Ševčíková 2, Skramuská 2.

Vsetín: Petra Ševčíková – Kocurková, Lišková, Zemánková, Nela Ševčíková, Rýdlová, Čípová, Randuchová, Konečná, Ondrůšková, Skramuská. Střídaly: Holubová, Maňáková, Stiborová, Palátová, Petruželová, Jašková.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE ŽEN

PAVLA JEŘÁBKOVÁ PO VYSTŘÍDÁNÍ V BRANCE VSTŘELILA UHERSKÉMU BRODU DVA GÓLY

Region – Výhrami favorizovaných celků Holešovských holek a Valašských Klobouk začala nová sezona v Moravskoslezské fotbalové divizi žen. Nedařilo se naopak Březnici a Uherskému Brodu. Nováček z Bezměrova si přivezl desetigólovou porážku z Mutěnic. Zajímavostí prvního podzimního kola je výkon valašskokloboucké Pavly Jeřábkové. Ta nejprve odchytala první poločas proti Uherskému Brodu, aby po vystřídání v bráně ve druhé pětačtyřicetiminutovce v regionálním derby stačila kolektivu ze Slovácka ještě vstřelit dvě branky.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – VLKOŠ 4:3 (3:2)

,,Vůbec se nám nepovedl nástup do zápasu. Byli jsme nedůslední v obraně a ve 3. minutě jsme po brankách Lucie Dohnálkové a Sležkové prohrávali 0:2. Ve 40. minutě se nám však podařilo otočit stav na 3:2. Hosté ovšem v 60. minutě vyrovnali na 3:3. O náš vítězný gól se pak postarala kapitánka Šíblová, která deset minut před koncem utkání proměnila pokutový kop,“ oddechl si po dramatickém duelu šéftrenér Holešovských holek Slavomír Bednář starší.

Branky Holešovských holek: Šiblová 2, Stavjaníková, Kuchařová.

Holešovské holky: Kateřina Pitnerová – Stavjaníková, Slezáčková, Doleželová, Pospíšilíková, Sklenaříková, Adriana Ševčíková, Šiblová, Tiefenbachová, Brázdilová, Vašíčková. Střídaly: Jurčíková, Kotasová, Fárková, Řiháková, Kuchařová.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – UHERSKÝ BROD 5:1 (3:1)

,,Po opatrném začátku a po první inkasované brance, kdy Uherský Brod dostala ve 14. minutě do vedení Oharková, jsme se dostali do tempa. Zbytek střetnutí už jsme kontrolovali. V sedmadvacáté minutě jsme vedli 2:1. Skóre se nám podařilo otočit po dvou rohových kopech. Také později jsme dobře kombinovali a přidali jsme ještě tři góly. Výborně na postu stopérky zahrála Natálie Trčková, která skvěle eliminovala rychlé uherskobrodské protiútoky. Pavla Jeřábková odchytala první poločas. Ve druhé půli ji v bráně vystřídala Janáčová a Jeřábková stačila vstřelit ještě dvě branky,“ hodnotil povedené střetnutí první muž lavičky Valašských Klobouk Jaroslav Maňas.

,,Nepodali jsme špatný výkon. Valašské Klobouky ale byly sehranějším kolektivem. My jsme na půdě jednoho z favoritů divize nastoupili s několika novými hráčkami. V první půli měly Valašské Klobouky tlak. Po přestávce se však hra vyrovnala. Valašky ovšem měly produktivní koncovku,“ konstatoval po utkání hostující lodivod Jan Gazdík.

Branky: Majerechová 2, Pavla Jeřábková 2, Bednářová – Oharková.

Valašské Klobouky: Pavla Jeřábková (Janáčová) – Lišková, Trčková, Bednářová, Hamalčíková, Machů, Raková, Juřenčáková, Kalíková, Janáčová, Majerechová. Střídala: Lukaštíková.

Uherský Brod: Hladíková – Oharková, Chvilíčková, Chovancová, Eliášová, Jurčová, Dvořáková, Křížová, Janíčková, Vidová, Dufková. Střídaly: Slívová, Duřilová.

BŘEZNICE – MOSTKOVICE 0:1 (0:1)

,,Utkání jsme odehráli ve značně kombinované sestavě. Nicméně osmdesát minut jsme v něm byli lepším družstvem. Prospali jsme však začátek duelu a Mostkovice ze druhé velké šance po chybě naší defenzívy střelily v 7. minutě Kateřinou Markovou jediný gól v zápase. Potom jsme měli spoustu vyložených příležitostí. Ty největší neproměnily Vavrušová a Chudárková, které se ocitly samy před hostující brankářkou Ptáčníkovou. Navíc nám deset minut před koncem rozhodčí neuznal regulérní gól, kdy už byl balón těsně za brankovou čárou,“ mrzela zbytečná porážka vůdce lavičky Březnice Josefa Juráně.

Březnice: Malotová – Vavrušová, Gregorová, Monika Zábojníková, Huťková, Adamíková, Kalivodová, Bukovjanová, Chudárková, Vaculíková, Kubíčková. Střídala: Šišková.

MUTĚNICE – BEZMĚROV 10:1 (3:1)

,,Ještě v 50. minutě jsme prohrávali jenom 3:1. Poté jsme zahodili velkou šanci a Mutěnice z protiútoku skórovaly po trefě Ivičičové na 4:1. To byl definitivní zlom v zápase. Jihomoravanky potom byly lepším týmem. Nám se na mokrém terénu nedařilo ubránit standardní situace domácích. Nepovedl se nám hlavně závěr střetnutí, kdy jsme mezi 80. a 90. minutou inkasovali tři branky,“ byl po prvním mistrovském souboji v ženské fotbalové divizi v historii Bezměrova zklamaný hostující kouč Vladimír Opluštil.

Branka Bezměrova: Červíková.

Bezměrov: Stavinohová – Strašáková, Bílková, Lucie Pitnerová, Jordová, Martina Trávníčková, Zachová, Adéla Pitnerová, Hájková, Dočkalová, Anna Večerková. Střídaly: Červíková, Miklová, Foltýnová.